Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Aj napriek tomu, že sa o šmejdoch a podvodníkoch hovorí naozaj všade, stále sa nájdu ľudia, ktorí naletia. A občas sú to celkom múdri ľudia, ktorí len počas chvíľkového zatmenia mysle neodhadli situáciu…

1. Kupovala som si ovocie od týpka pri ceste. Vybrala som si krásne čerstvé jahody a nechala ho zabaliť mi ich do sáčku. Aké milé. Vôbec mi neprišlo divné, že ich balí pod pultom tak, aby som na ne nevidela. Až doma som zistila, že tam očividne vymenil moje krásne čerstvé jahody za škaredé plesnivé jahody.

2. Neraz som prízvukovala mojej babke, aby nekupovala žiadne hlúposti od podomových obchodníkov, no očividne by to niekto mal povedať aj mne. Sedela som u nej na gauči, zatiaľ čo ona bola v kostole a pri dverách zazvonil starší muž. Žiadal odo mňa peniaze, vraj za utierky, ktoré od neho chcela pred týždňom babka kúpiť, no nemala pri sebe hotovosť. On jej ich – ako dobrá duša – nechal zadarmo a povedal, že sa neskôr po peniaze zastaví. Dala som mu ich. Veď to znelo tak dôveryhodne, že moja babka, ktorá má peniaze ukryté v každej kuchynskej dóze, nemala pri sebe hotovosť…

https://giphy.com/gifs/superdeluxe-joanne-the-scammer-d4aU23AzE8YEQJ7W

3. Hľadala som si bývanie. Našla som. Jedno dievča ponúkalo izbu vo svojom byte, chcela, aby sme si nájom rozdelili 50/50 a ja som to zobrala. Vychádzali sme spolu skvele a vôbec by mi nebolo napadlo, že o dva roky zistím, ako ma hnusne okašľala. Klamala mi o výške nájmu, ktorý sme si delili na polovicu a rozdiel si nechávala pre seba. Za ten čas na mne musela celkom slušne zarobiť…

4. Kráčala som po meste, keď v tom do mňa „náhodou“ vrazila okoloidúca žena a obliala ma kávou. Okamžite vytasila vreckovky a začala ma utierať, pričom mi neustále navrhovala, že mi preplatí čistiareň. Až o pár minút neskôr, po tom čo som ju odmietla a vydala sa svojou cestou, mi dotieklo, že sa ma vlastne len snažila zabaviť. Podarilo sa – moja peňaženka bola fuč.

5. Obdržal som e-mail od spoločnosti PayPal, že vraj končí platnosť mojim prístupovým údajom a treba ich obnoviť. Klikol som na link, zmenil heslo a následne sa chcel prihlásiť. Moje heslo však nefungovalo. V internetovom prehliadači som napokon zistil, že mail nebol v skutočnosti z PayPalu a ešte hodnú chvíľu som sa cítil ako vôl.

https://giphy.com/gifs/southparkgifs-l0HlMOgEcajnTzmTu

6. Pracoval som vo firme, ktorá predávala produkty rôznych obchodov cez telefón. Jedného dňa mi zavolali z technickej podpory, že potrebujú niečo obnoviť na mojom počítači. Samozrejme, že som spolupracoval, robil, čo mi kázali a poskytol im všetky údaje, ktoré odo mňa žiadali. Na tom by nebolo nič zlé, keby to naozaj bola technická podpora. Lenže nebola a človek na druhom konci linky s mojou pomocou ukradol darčekové karty v hodnote 5,000 eur. Dodnes nerozumiem, ako je možné, že ma vtedy nevyrazili.

7. Dopozeral som video na YouTube a išiel si prečítať komentáre. Hneď prvý bol od daného youtubera, ktorý údajne dával zadarmo zľavové kupóny. Neváhal som. Klikol som na odkaz, zadal e-mail… A samozrejme, stal sa obeťou podvodu. Účet ponúkajúci zľavy totiž nebol skutočne youtuber, ale niekto, kto si vytvoril účet s rovnakým menom (teda aby tak aspoň vyzeral, no namiesto písmena „o“ tam mal nuly).

https://giphy.com/gifs/vh1-lhhatl-stevie-j-2UCy5w3Xr1uVOfkCSH

8. V parku ku mne pristúpil na pohľad vydesený mladík. Vraj mu došiel benzín niekoľko kilometrov odtiaľto a on sa nevie dostať domov, blá, blá, blá… Dala som mu peniaze a on sa popodfúz usmial. Potom ten sk*rvysyn nasadol na motorku a odfrčal preč!!!

9. Sedela som vo vlaku. Prišiel ku mne muž vo formálnom oblečení, skontroloval mi lístok a udelil pokutu za to, že bol pokrčený. Nikdy sa mi predtým nestalo, že by mal niekto problém s pokrčeným lístkom, no nechcela som robiť škandál, tak som zaplatila. O pár minút na to prišiel iný muž, vo formálnom oblečení – tento raz skutočný kontrolór lístkov. V ten deň som zistila, že ľudia fakt vedia okrádať kdekoľvek a že vo vlaku je jedno, ako tvoj lístok vyzerá. Hlavne, že je platný.

https://giphy.com/gifs/the-simpsons-homer-simpson-50wNufvTEswz6

10. Moja dcéra zbiera L.O.L. bábiky. Jedna zvyčajne stojí okolo desiatich eur, preto som bola veľmi príjemne prekvapená, keď som na eBayi našla set šiestich len za tridsaťpäť eur. Okamžite som ich kúpila, no očividne mi ušlo zopár detailov. Napríklad, že to bol nový predajca bez normálnych recenzií, ktorý vlastne predával L.Q.L. bábiky…

11. Pracovala som v papiernictve. Vôbec mi neprišlo divné, že si jeden pán prišiel kúpiť pero a zošiť spolu zhruba za dve eurá a platil stoeurovkou. Asi mi to ale malo prísť divné… Na druhý deň sa za mnou zastavil manažér s tým, že jeho stovka bola falošná.

https://giphy.com/gifs/things-mike-jay-11nOQ0Sb8xouTC

Zdroj: sarcasm.co
Titulná fotka: iStock


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť