Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Žabo-myšie, mačko-psie či akékoľvek iné zvieracie vojny. Na tie sa pýtal užívateľ Redditu cieuxrouges vo svojom najnovšom príspevku. A odpovede majiteľov domácich miláčikov na seba, samozrejme, nenechali dlho čakať.

1. Mám dvoch psíkov. Jeden, maličký mopslík, je slepý a ten druhý, obrovský louisianský leopardí pes, je zase hluchý. Slepý mops neznáša, keď sa oňho ten „obrovský chlpatý obor“ obtiera, pretože nevie, čo to je zač. Ten veľký zase nepočuje, že naňho krpec nepríjemne vrčí… veď je hluchý. Je vtipné pozorovať ich.

2. Začína sa otepľovať, akože naozaj veľmi. Mám dve mačky. Jeden ventilátor. V matematike som síce nikdy nevynikal, ale toto je jasné aj mne – nevychádza to. Už len čakám, kedy sa kvôli tomu miestu pred „zdrojom príjemného chladného vzduchu“ tie dve pozabíjajú.

3. So ženou budeme čoskoro oslavovať druhé výročie, tak sme sa rozhodli zaobstarať nejaký pekný darček aj pre naše mačky. Kúpili sme im rozkošné obojky, no naša najstaršia mačka nimi absolútne nie je nadšená.

Dovtedy bola jediná, ktorá mala krásny obojok, takže teraz sa ich snaží ostatným mačkám strhnúť. Najhoršie z toho vyšiel jej synáčik, ktorý má na obojku rovnakú mašličku ako ona. Už ho raz skoro zaškrtila… nedopraje mu ani štipku pozornosti, ktorú by mohla mať ona.

Star Wars Fighting GIF - Find & Share on GIPHY

4. Dve mačky plus jeden pes a iba jedna kopa mäkučkého, čerstvo vypratého prádla. Treba k tomu dodať niečo viac? Lebo ja si myslím, že nie.

5. Môj pes akurát kňučí, pretože vonku začul štekanie iného psa a teraz chce ísť za ním. Splašene pobehuje po byte a moja mačka ho naháňa. Sem-tam mu jednu poriadnu strelí – rovno po ňufáku, aby si uvedomil, aký neskutočne otravný je. Myslíte, že mu to trhá žily? Ste na veľkom omyle…

6. Zakaždým, keď dám škrečka do jeho plastovej gule na behanie, aby sa mohol „pošpacírovať“ po byte, je náš pes veľmi zmätený. Myslí si, že je to hračka, tak ju vždy chytí do úst a donesie ju, akože „na, hoď mi to!“. Škrečok nie je nadšený, skôr predposr*tý od strachu.

Začali sme ho teda na tú chvíľu, kým sa škrečok vybehá, zatvárať do izby a teraz je z neho bláznivé žiarlivé hoviadko, ktoré sa nám snaží vyraziť dvere.

Cat Kitten GIF - Find & Share on GIPHY

7. Moja fretka-dievča naučila moje ostatné fretky-chlapcov, ako sa dostať do skrine. Miluje tam robiť bordel a očividne si myslí, že ju za to nezaškrtím, keď to budú robiť aj ostatní. Ale je šikovná, to sa jej musí nechať.

8. Jeden z mojich králikov sa neustále snaží ukradnúť tomu druhému jeho obľúbené miesto pod umývadlom v kúpeľni. Rovno na kope čistého oblečenia, ktoré je pripravené na žehlenie. Takže si navzájom kradnú miesto a značkujú ho bobkami. Ani som nevedela, aký šťastný život som viedla, kým neprišli na to, ako tú poondiatu skrinku otvoriť. Ach.

9. Aktuálne opatrujeme kamarátovu korytnačku, kým je na dovolenke. Zobrali sme ju na záhradu, nech sa trošku poprechádza v tráve, kým sme tam my robili nejaké drobné úpravy. Náš pes sa podujal na úlohu jej bodyguarda – chodí všade za ňou, ňuchá a nahlas brechá na každú mačku, ktorá sa čo i len pozrie tým smerom. Mačky zo susedstva by ho najradšej zadrhli…

Slow Season 8 GIF - Find & Share on GIPHY

10. Mám dvoch psov – dievča a chlapca. Normálne sú to najlepší kamoši, ale len dokiaľ na scénu nepríde jedlo. Vtedy sa dievča-pes mení na štekajúce monštrum a vrieska po chlapco-psovi, čo jej hrdlo stačí.

Bez ohľadu na to, čo chalanisko práve robí. Môže jesť svoje vlastné jedlo, spať vo vedľajšej izbe alebo byť na vyšetrení u veterinára, úplne mimo domu. A jej aj tak ide hlasivky rozdrapiť. Čo vám poviem, je to rodená „drama queen“.

11. Chcel som svojej morskej rybičke urobiť radosť, tak som jej do akvárka prikúpil nového kamaráta – klauna očkatého. Nedopadlo to ale celkom podľa mojich predstáv. Odkedy dorazil jej nový spolubývajúci, moja pôvodná rybka nevytiahne päty (plutvy?!) z jej obľúbeného kameňa. Očividne si myslí, že má doma votrelca.

12. Mama má nejaké vybavovačky, tak na pár dní strážime jej 10-ročnú mačku. Náš zlatý retríver je ňou absolútne posadnutý! S údivom sleduje všetky tie mačacie činnosti, ktoré robí – váľa sa v catnipe (kocúrik obyčajný), škrabká svoje škrabadlo, schováva sa do škatule… všetko je to preňho také fascinujúce! Dokonca sa ju sem-tam snaží aj napodobniť a stále sa diví, prečo sa ešte nezmenil na mačku.

Cat Dog GIF - Find & Share on GIPHY

13. Dlhé roky (konkrétne sedem) jedla Dusty z pravej misky a Misty z tej ľavej. Minule sa, netušíme prečo, Dusty rozhodla, že už nechce jedávať napravo, tak sa vždy postaví pred ľavú misku a začne sa napchávať. Misty to chvíľu trvá, kým si uvedomí, že ak chce mať plné brucho, musí sa podvoliť a ísť jesť napravo. Jedlo sa nezmenilo. Miska je tiež stále tá istá… netušíme, čo to do nej vošlo. Ach, tie mačky.

14. Mačka neznáša naše nové šteniatko a šteniatko sa jej bojí príliš nato, aby zaútočilo naspäť. Pritom je už teraz dvakrát väčšie ako celá mačka aj „s topánkami“. Jedného dňa bude zo šteniatka tonový slon… stavím sa, že aj vtedy ostane spať na zemi, pretože si mu mačka ľahne do pelechu.

Cat Vs Dog GIF - Find & Share on GIPHY

Zdroj: cieuxrouges / Reddit
Titulná fotka: Krista Mangulsone / Unsplash


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť