Ľudia sa nevedia rozhodnúť, či táto vrana ježkovi pomáha, alebo mu robí zle

Na ktorú stranu sa prikloníš ty?

Zdroj: Shutterstock.com

Vrany mnohí považujú za vtáky, ktoré ti naháňajú hrôzu, no na počudovanie sú veľmi inteligentné a dokonca aj priateľské. Ich krákanie síce môže byť miestami strašidelné, no už sa viackrát ukázalo, že sú to skvelé priateľky mnohých iných zvierat.

Výborným príkladom toho sú aj mnohé videá, ktoré zachytávajú nevšedné priateľstvá medzi vranami a inými zvieratami. Podobné video nedávno medzi ľuďmi spôsobilo rozruch, lebo sa nevedeli rozhodnúť, či vrana chce ježkovi dobre, alebo zle. Pozri si video a posúď sám, na ktorú stranu sa prikloníš ty. 

Vrana, ktorá chce pomôcť ježkovi cez cestu

Alebo aj nie. Veľmi dobre vieme, že vrany sú dostatočne fascinujúce tvory, občas si rady robia z iných zvierat žarty, inokedy sa s nimi spriatelia. Niekedy nemôžeme tušiť, čo majú za lubom a podobný prípad sa odohral aj na tomto videu. Vidíme ježka uprostred cesty a vranu, ktorá ho ďobe, aby sa posúval dopredu.

Vyzerá to tak, že vrana ježka poháňa vpred, aby mu pomohla prejsť rýchlejšie cez cestu, keďže zakaždým, ako ježko zastane, vrana ho znova štuchne. Mnohí ľudia si tento akt vysvetlili tak, že vrana chce ježkovi pomôcť prejsť cez cestu. Našli sa však aj ľudia, ktorí to spochybnili a myslia si, že vrana robí ježkovi zle a štuchá ho iba preto, aby sa ľahšie dostala k jeho hlave.

Vrany sú fascinujúce vtáky

Na internete môžeš nájsť mnoho videí, ktoré sú dôkazom toho, že vrany dokážu byť naozaj zvláštne. Dokážu si vytvoriť s inými zvieratami doslova priateľské puto, prípadne si veľmi rady z iných zvierat, najčastejšie z psov a mačiek, robia srandu. Na internete nájdeš nejedno video, ktoré je toho dôkazom.

Klasické doťahovačky, keď vrana ďobe zviera do chvosta

Príklad toho, že vrana dokáže byť naozaj aj kamarátka

Vrany sú veľmi inteligentné vtáky

Možno si už zahliadol, ako si vrana ukladá nejaký ten oriešok na cestu, aby mohla prečkať, kým po ňom prejde auto, a potom z neho pohodlne vyďobe oriešok. Vrany sú totiž veľmi inteligentné vtáky a dokážu sa naučiť aj rozprávať. Okrem toho sú to jedny z vtákov, ktoré dokážu používať veci ako nástroje a rozoznávajú aj tváre ľudí.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
11
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tvrdia, že komunikujú s mimozemšťanmi. Toto sú najznámejší UFO kontaktéri (2. časť)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME