Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia sa podelili o bizarné dôvody, prečo museli zobrať svojich domácich miláčikov k veterinárovi

Keď ťa jeden prd vyjde na niekoľko stoviek.

Svojmu chlpatému kamošovi by dal človek prvé aj posledné, preto niet divu, že väčšina z nás beží na veterinu hneď, ako sa nám niečo nezdá. Títo ľudia tak urobili tiež, no finálny verdikt nebol práve to, čo od vyšetrenia očakávali. Hoci boli radi, že ich miláčik je napokon v poriadku, že by ich peňaženka práve jasala, sa povedať nedá.

„Práve som dala veterinárovi osem stoviek, aby mi povedal, že môj pes má 8 a pol roka. Povedzte mi vaše bizarné dôvody, prečo ste brali zvieratko k veterinárovi,“ napísala na Twitter používateľka @lolacoaster, a jej príspevok sa stal okamžite virálnym. Toto sú najlepšie z odpovedí, ktoré sa pod ním nazbierali.

1. Môj pes začal kašľať. Veterinár mu spravil krvné testy, výtery, röntgen, všetko bolo v poriadku. Zrazu ma z ničoho nič poprosil, aby som zakašľala. Zakašľala som. Môj pes zakašľal tiež. Zakašľala som znova. Môj pes zakašľal tiež. Celá rodina mala chrípku a on chcel byť asi kolegiálny.

2. Po návrate z dovolenky v horách začal byť náš pes úplne letargický. Nechcel jesť, nechcel piť, netešil sa von a prakticky stále len ležal alebo spal. Zobrala som ho teda na vyšetrenie. Verdikt? Môj pes mal dočasnú depresiu, pretože sa mu skončila dovolenka.

3. Známy si adoptoval svoju prvú mačku a od začiatku bol presvedčený, že má nejakú pľúcnu infekciu, lebo v kuse „chrčí“. Doniesol ju k veterinárovi, ten ju vyšetril od hlavy po päty a ako tak riešili ďalší postup, veterinár ju pohladkal a ten zvuk sa ozval zas. „To je ono!“ povedal známy veterinárovi a on naňho hľadel ako teľa na nové vráta. „Pane… ona pradie,“ odpovedal mu.

4. Zakaždým, keď sme prišli k sestre na návštevu, sa môj pes dogrcal. Nikde inde nič, no len čo sa za nami zabuchli sestrine vchodové dvere – bum. Tyčka ako delo. Začala som mať strach a zobrala ho k veterinárovi. Nechala som tam sedem stoviek, len aby som zistila, že pes neznáša sestrine deti a toto je jeho forma protestu.

5. Vysolila som viac ako tisícku za testy od výmyslu sveta, lebo som bola presvedčená, že môj buldog je hluchý. Nebol hluchý. Len mal úplne v paži všetko, čo sme mu hovorili.

Shutterstock

6. Po dni strávenom na pláži sme utekali so psom k veterinárovi, lebo zrazu prestal vrtieť chvostom. Myslela som si, že je zlomený. Nebol. Fešák mal čosi zvané syndróm šťastného chvostíka, čo v preklade znamená, že ním na pláži od radosti vrtel tak silno, až sa mu presilil.

7. Tetin pes sa z ničoho nič prestal hýbať a kňučal vždy, keď sme sa ho snažili zdvihnúť. O jednu návštevu veterinára a niekoľko testov neskôr sme stále nevedeli prečo. Veterinárka mu dala sedatíva, naložili sme ho do auta a išli sme domov. Kým bol mimo, spadol zo zadnej sedačky v aute a vypustil ten najdlhší prd, aký som kedy počula. Potom mu už nič nebolo. Štyri stovky za jeden prd.

Policajti hľadajú 18-ročnú Teréziu. Pohádala sa s priateľom, jej mobil a bundu našli na moste

Odporúčame prečítať:

Na polícii bol vypovedať priateľ nezvestnej Terézie. Pýtali sa, čo sa stalo v inkriminovaný deň

8. Moja mačka si prestala umývať chrbát, takže sa jej tam začali tvoriť žmolky. Trochu ma to znervózňovalo, tak som ju zobrala k veterinárovi. Vysvitlo, že krpaňa tento rok v zime pribrala trochu viac, ako normálne zvykne, a zrazu si nedočiahne na chrbát.

9. Zľakol som sa, že moja mačka umiera. Prestala papať, prestala piť, stále sa niekde schovávala a spala. Tak som sa vybral na veterinu a lekár mi povedal: „Neumiera. Skôr to vyzerá, že sa pobila s inou mačkou a teraz trucuje, lebo prehrala. Životné funkcie má úplne v norme.“ Raz ma z toho chlpatého satana porazí.

10. Pamätám si, ako som si adoptovala kocúrika a on pri používaní toalety ručal ako pavián. Zľakla som sa, že má infekciu. Nemal. Jeho diagnóza? Skrátka je to mladý kocúr a tie majú občas potrebu oznámiť svetu, že sa idú vyprázdniť.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť