Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia sa podelili o bizarné dôvody, prečo sa ich šéfovia rozhodli vyraziť

S niektorými zamestnávateľmi je to ťažké...

„Máš padáka!“ Na základe filmov si možno nadobudol pocit, že táto veta sa v živote dospelých skloňuje pomerne často, no realita je podstatne menej dramatická. Šéfovia majú plné ruky práce špáraním sa v nose a behaním po dovolenkách, na vyhadzovanie zamestnancov im teda veľa času neostáva.

No predsa sa to sem-tam deje. Ľudia na Reddite nedávno prezradili bizarné dôvody, pre ktoré sa ich firmy rozhodli poslať kade-ľahšie. Poďme si ich spoločne prečítať.

1. Pracoval som v rezorte, ktorý bol súčasťou lyžiarskeho strediska. Deň sa vliekol ako sopeľ, tak som vybehol von a počas pracovnej doby vymodeloval zo snehu obrovskú sochu škorpióna. Hoteloví hostia boli nadšení. Môj manažér už pomenej.

2. Poslali ma domov, lebo som si kýchol, vraj nech si urobím antigénový test. Bol negatívny. Na druhý deň som prišiel normálne do práce a ledva som si sadol, už mi na dvere klopal môj šéf. Vyrazil ma za porušovanie pandemických opatrení.

3. Vedúci neustále strácal môj rozvrh. Nosil som mu ho minimálne trikrát týždenne a on ho večne niekam zapatrošil, čo znamenalo, že som zásadne dostával zmeny, ktoré sa mi prekrývali so školou. Nakoniec ma vyrazili, lebo „na mňa nie je spoľahnutie a nikdy neprídem, keď som napísaný“. Bohvie prečo.

4. Zobrali ma hneď na pohovore. Podpísal som zmluvu a išiel som sa pozrieť k svojmu novému stolu. Po ceste do mňa vrazil šéf s otázkou: „A ty si kto?“ Vysvetlil som mu, že som nový zamestnanec. Podráždene mi oznámil, že žiadny nábor nerobili, a na mieste vyrazil nielen mňa, ale aj chlapíka, čo ma prijal.

Ľudia sa podelili o bizarné dôvody, prečo sa ich šéfovia rozhodli vyraziť
Shutterstock

5. Robil som 60-70 hodín týždenne a oni mi odmietli zvýšiť plat. „Načo tu toľko si? Kto ťa prosí? Rob 40 hodín týždenne ako ostatní a nebudeš potrebovať viac peňazí,“ bolo mi povedané zhora. Tak som začal robiť 40 hodín týždenne. Do mesiaca som bol na koberčeku, lebo za toľko hodín nebolo reálne stihnúť obnos práce, ktorý mi naložili. Skončilo to vyhadzovom.

6. Namiesto práce som išiel na pohotovosť. Vrátil som sa na druhý deň a išiel zaniesť šéfovi papier, čo mi tam dali. „To už nie je potrebné,“ povedal mi a kývol hlavou k môjmu stolu. Už za ním sedel niekto iný.

Mohlo by ťa zaujímať:

Juraj Slafkovský prišiel do Bratislavy osláviť výročie draftu. Prekvapením bol preňho tento netradičný darček

7. Vedúci trval na tom, aby som počas pracovnej doby nesedela. Ja som nevidela jeden pádny dôvod, prečo by som mala stáť, keď na prevádzke nebolo jedinej nohy. „Lebo stojaci zamestnanec vyzerá profesionálnejšie ako ten, čo sedí,“ odvrkol mi. Tak som sa ho spýtala, prečo on vo svojej kancelárii nestojí, ale sedí. Letela som skoro aj s dverami.

8. Odmietol som chodiť o 20 minút skôr, keď mi to nikto nepreplatil. Vždy som chodil minimálne o 10 minút skôr, aby som sa stihol nachystať, ale im to nestačilo. „Zajtra ti začína zmena o 12-tej, takže ťa čakáme na 11:40,“ oznámila mi vedúca výhražným tónom. Prišiel som o 11:50 a dostal padáka za to, že som meškal.

Ľudia sa podelili o bizarné dôvody, prečo sa ich šéfovia rozhodli vyraziť
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.