Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 2.2.2023
sk
Erik, Erika
, Erich
cz
Nela
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia sa podelili o bizarné momenty, keď zistili, že nie každý má v hlave mozog

Aj hlúpi chodia medzi nami...

Každý z nás je iný. Niekto pekný, niekto škaredý, niekto vie variť, zatiaľ čo inému prihorí aj čaj. Sú tu aj tí talentovaní a šikovní, aj grambľaví a neschopní, múdri, inteligentní… a čerešničkou na torte je ich presný protiklad – ľudia s inteligenčným kvocientom mramorovej kľučky. A presne o tých dnes bude reč.

Ľudia z Redditu sa podelili o skúsenosti s ľuďmi, ktorí nielenže nie sú z tých najbystrejších. Ono sa normálne zdá, že majú v tej lebeni nas*até. Máš pocit, že preháňame? Tak si prečítaj nasledujúcu zbierku príbehov a pochopíš, že to tak ani prinajmenšom nie je.

1. Pracovala som so ženou, ktorá verila, že hocijaký živočích sa môže páriť s iným živočíchom. Spermia je skrátka spermia a DNA je úplne irelevantná. Verila tomu od detstva, keď údajne videla susedine škaredé šteniatka a bolo zjavné, „že sú napol pes a napol potkan“.

2. Zákazníčka sa so mnou háda, že som jej vytetovala, čo chcela, ale opačne. Pozerám na ňu, či to myslí vážne. Myslela, fakt to myslela smrteľne vážne, tak som sa zhlboka nadýchla a povedala: „Vaše tetovanie je v poriadku. Teraz sa vám možno zdá naopak, ale to len preto, že takto funguje zrkadlo.“

3. „Angličtina je jazykom bohov,“ hovorí mi jeden chalan, o ktorom som nikdy nemal príliš vysokú mienku, a hneď som vedel, že sa čoskoro ešte zníži. Pýtam sa prečo. „Lebo biblia je napísaná po anglicky.“

Shutterstock

4. Pracujem na tiesňovej linke a na dennej báze dostávam telefonáty od ľudí, ktorí očividne nemajú ani páru, na čo slúži. Chcú sa opýtať, dokedy sú otvorené najbližšie potraviny. Sťažujú sa, že im na burger nedali dosť majonézy. Vynadajú mi, že odpratávanie škôd po zrážke na ceste trvá príliš dlho a oni budú meškať do práce…

Policajti hľadajú 18-ročnú Teréziu. Pohádala sa s priateľom, jej mobil a bundu našli na moste

Odporúčame prečítať:

Na polícii bol vypovedať priateľ nezvestnej Terézie. Pýtali sa, čo sa stalo v inkriminovaný deň

5. Robil som pre jednu chatbot appku. Celá aplikácia spočívala v tom, že sme každé ráno posielali používateľom pozdrav v inom jazyku. Jedného dňa nám volala veľmi nahnevaná slečna s tým, že sa jej niekto nabúral do účtu. „Moje meno je Kim Smith, nie Kim Konnichiwa! Niekto mi musel hacknúť účet!“

6. Môj kamoš sa vyše roka sprchoval v studenej vode, lebo mu nikdy nenapadlo otočiť tým druhým kohútikom a zistiť, čo robí.

Shutterstock

7. Na začiatku korona krízy, keď ľudia začínali pracovať z domu, som dostala niekoľko nahnevaných telefónov od zákazníkov, ktorí mali problém s internetovým pripojením. So všetkými sme dospeli k tomu istému záveru. Kto by to bol povedal, že firemná wifi nedosiahne až k nim domov a potrebujú vlastný internet, aby sa mohli pripojiť.

8. Som manažérkou obchodu s oblečením a každú chvíľu tu máme nejakých pubertálnych brigádnikov. Táto konkrétna sa mi vryla do pamäti. Bola som vzadu na prestávke a jedla som obed. Vtom sa prirútila slečna nebezpečná a pýta sa ma, čo jem. Nejako sa celá naša debata zvrtla na to, že som si mala doniesť kura, lebo ona má naň chuť.

Rozhodla som sa ignorovať jej aroganciu a povedať len toľko, že som vegetariánka a kura nejem. „Ale kura nie je mäso, je to hydina. Vegetariáni jedia kura,“ povedala a celú kauzu doplnila o nepriestrelný argument, že aj v obchode sa „mäso“ a „hydina“ skladujú v iných regáloch, takže sú to očividne dve úplne rozdielne veci. Wow.

9. Balil som zákazníčke nákup do tašky, keď po mne začala bliakať, nech tam nedávam tie vajcia, lebo jej vždy popraskajú. Ona si ich tam dá sama. Vychmatla mi to z ruky, hodila vajcia do tašky… a potom na ne kydla kilové balenie múky. Z tašky sa ozvalo nemilosrdné praskanie a ten jej pohľad naozaj stál za to.

Shutterstock

10. Chodím na medicínu. Máme tu veľa úžasných profesorov, šikovných študentov, budúcich lekárov, ktorým by som bez mihnutia oka zveril svoj život… a potom jednu babu, ktorá sa pol hodinu hádala s profesorom o tom, že by mali zakázať transplantácie srdca. „V srdci sú predsa všetky pocity! Človek už potom nebude rovnaký!“ Možno nebude rovnaký, ale aspoň nebude mŕtvy.

11. Môj bývalý šéf mal taký pekný ranný zvyk. Chodil po kancli s krhlou a zalieval vodou umelé kvety.

Odporúčame prečítať:

Americký portál si zgustol na Bratislave. Táto budova vraj patrí k najškaredším na svete

12. Pracovala som v potravinách. Veľmi rýchlo som zistila, že väčšina ľudí buď nechce, alebo nevie čítať. X-krát do dňa sa ma niekto príde opýtať, čo koľko stojí – strčí mi produkt do ruky, pozoruje ma, ako ho otáčam na druhú stranu a čítam cenu z cenovky, ktorá je tam nalepená. „Myslel som, že to hodíte do pokladne.“ Jasné, mohla by som… ale prečítať to je o čosi jednoduchšie.

Shutterstock

13. Učím šiestakov. Raz za mnou do kabinetu prišiel rozhorčený rodič, ktorý sa snažil pomôcť svojmu dieťaťu s úlohou z matematiky a akosi sa mu to nedarilo. „Aké číslo sa skrýva pod x? Mám pocit, že je to v každom príklade inak!“

14. Som lekár, očný špecialista, a čím dlhšie robím v tejto brandži (teraz to bude 15 rokov), tým viac spochybňujem prirodzenú ľudskú inteligenciu. Pár dní dozadu sme mali pacienta, ktorý je toho jasným príkladom. Chalan počul, že vitamín D znižuje riziko nákazy koronavírusom a taktiež sa dočítal, že vitamín D možno dostať aj zo slnka.

A čo tento človek urobil? Rozhodol sa „nabiť“ dostatočným množstvom slnečného žiarenia, postavil sa na záhradu a 60 sekúnd bez prestávky pozeral do slnka. S otvorenými očami. Vypálilo mu to diery do sietnice a permanentne poškodilo zrak. Už nikdy v živote dobre neuvidí, ale hádam aspoň nedostane koronu…

15. Som asistentom predaja v elektre. Raz nám prišiel plešatý muž vrátiť fén, lebo mu spálil hlavu.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť