Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Každý rodič má vlastnú predstavu o ideálnej výchove a podľa toho si aj nastavuje vlastné pravidlá a podmienky. Kým niektoré sú celkom opodstatnené, iné sú… mierne povedané… celkom na hlavu. Presne o takéto sa podelili ľudia z Redditu a my sme vám ich príbehy priniesli v dnešnom článku.

1. Soľ bola len pre hostí. Akýkoľvek pokus dosoliť si jedlo na tanieri, bol pre mojich rodičov rovný vlastizrady. Najhorší na tom bol fakt, že obaja boli príšerní kuchári a ich výtvory sa absolútne nedali jesť.

2. Keď bol môj brat malý, stále vymýšľal, že by chcel psa. Za nič na svete sa nechcel nechať odbiť. Keďže sme mali z každej strany suseda, ktorý mal psa, vymyslel môj otec pravidlo, vďaka ktorému sa brat svojho chlpatého sna konečne vzdal. Povedal mu, že pes môže byť len v každom druhom dome, tak hovorí zákon. Brácho tomu veril pomaly až do strednej.

3. Nemohla som si sadnúť a už vôbec nie ľahnúť, keď bol nejaký môj frajer u nás. Mama bola presvedčená o tom, že keby ma muži videli v takej „pozvoľnej“ polohe, začali by mať nevhodné myšlienky. Nedávno bol na návšteve môj snúbenec a keď som si sadla na sedačku, mama na mňa vybehla, či mi nie je hanba, takto ho vzrušovať rovno v obývačke.

4. Moja babka mi zakázala chodiť na veľkú počas búrky. Vraj ak blesk udrie do rúrky, môže ma cez zadok zasiahnuť prúd. Ešte teraz ma striasa, keď musím počas búrky použiť toaletu.

Jan Kolar / VUI Designer / Unsplash (https://unsplash.com/photos/xXc7zUKIhRw)

5. Mama mi zakazovala dávať si do čaju cukor. Vraj ani väzňom nedovolia dávať si do čaju cukor a ona očividne chcela, aby som bol na krutý život za mrežami a bez cukru pripravený. Ďakujem, mami, za toľkú vieru vo svoje vlastné decko.

6. Môj otec má črevnú chorobu, kvôli ktorej nemôže, okrem iného, jesť ani sezam. Takže vždy, keď sme išli na obed do rýchleho občerstvenia a dali si niekoľko burgerov, museli sme povinne odovzdať spodnú časť žemle, na ktorej nebol sezam. A vymeniť ju za otcovu vrchnú časť žemle, na ktorej bol. Celé detstvo som jedol burgery s dvoma sezamovými žemľami.

7. Doma u môjho kamoša platilo pravidlo „žiadne pizzové gule“. V ich domácnosti boli traja pubertálni bratia, takže vždy, keď sa na večeru objednala pizza, každý z nich bol ochotný ísť cez mŕtvoly, len aby si ukradol čo najviac kúskov. Ich rodičia teda zaviedli pravidlo, že nikto nesmie v ruke držať viac ako jeden kúsok naraz.

Ďalší si môže zobrať až vtedy, keď v ústach prežúva posledné sústo toho predošlého. Lenže chlapci boli „vychcaní“. Rýchlo prišli na to, že môžu trojuholník pizze zrolovať do gule, napchať si ho celý do úst na jedno sústo a hneď si zobrať ďalší. Ako opatrenie teda vzniklo ďalšie pravidlo – žiadne pizzové gule.

8. Môj otec nám dovolil mať posteľ, päť kusov z každého oblečenia, základnú hygienu a Bibliu. To je všetko. Okrem toho nás jeho žena nútila sedieť na sedačke na deke, lebo sme vraj so sestrou „páchli ako h*vno“. Nechcela, aby sedačka stratila hodnotu.

Nathan Fertig / Unsplash (https://unsplash.com/photos/FBXuXp57eM0)

9. Mali sme nadávkové štvrtky. Vo štvrtok si mohol povedať komukoľvek, čo si len chcel, a nikto z toho nevyvodil žiadne následky. Komické bolo, keď u mňa raz vo štvrtok spal kamarát, ktorý vedel, že máme doma takéto pravidlo. Pred spaním rozčapil dvere na spálni mojich rodičov a zajačal: „Dobrú noc, sráči!“

10. Keď som prišiel neskoro večer domov a dvere boli zamknuté, znamenalo to, že si mám nájsť nocľah niekde inde. Mimochodom, mal som kľúče. A aj tak som sa nikdy neodvážil ich použiť.

11. Už si ani nepamätám, čo som v ten deň vyparatila, len viem, že môj otec spísal 20-stranový manuál, ktorý som za trest musela dodržiavať. Najhoršou položkou na celom zozname bol zákaz jesť zmrzlinové sendviče.

12. Mohol som si kupovať veci len v prípade, že som ich plánoval niekomu podarovať na Vianoce alebo na narodeniny. A to aj napriek tomu, že to boli moje peniaze, ktoré som si zarobil na brigáde. Mama presne vedela, koľko mi trvá cesta zo školy, takže keď som sa niekde zastavil a chcel si niečo kúpiť, doma som mal poriadny problém.

Jacek Dylag / Unsplash (https://unsplash.com/photos/jo8C9bt3uo8)

13. Jedného dňa poslala otcova frajerka veľmi kvetnatý email mojej mame. Tristo slov o mojej nadmernej konzumácii jogurtov v ich dome. Odvtedy som mala zákaz jesť u otca jogurty.

14. Keď som nazval rodičov „on“ a „ona“, kým boli so mnou v jednej miestnosti, vybuchli, akoby som im do očí povedal, nech si nas*rú. Takže by sa dalo povedať, že oslovovať rodičov zámenami bolo v našej domácnosti tabu.

15. Mala som zákaz pýtať sa, čo bude na obed, prípadne na večeru. Mama vždy len odvrkla „jedlo“, tak som sa časom prestala pýtať.

16. Nesmel som povedať slovo „prd“. Bol som už skoro dospelý, ústami mi prešli hádam všetky nadávky, ale nazvať črevný plyn jeho skutočným menom? Neexistuje. Prisahám, že by ma za to mama bola schopná vydediť.

Jelleke Vanooteghem / Unsplash (https://unsplash.com/photos/kabtmcdcAbk)

17. So súrodencami sme mali uteráky na prídel: na jeden týždeň jeden uterák. Mohli sme s ním robiť, čo sme len chceli, pre mňa za mňa aj vyváľať ho v blate (bol som malý provokatér)… ďalší sme aj tak dostali až o týždeň.

18. Nemohol som povedať „som najlepší“ a všeobecne žiaden pozitívny superlatív mierený na moju osobu. Môj otec vyrastal v nadmierne súťaživej domácnosti a očividne sa rozhodol, že keď bude mať vlastnú, bude jediný najlepší on.

19. Nikdy som si nemohla nechať fľašu s pitím v aute, lebo sa moja mama bála, že mi do nej niekto niečo nasype a otrávim sa. Vždy bola tak trochu paranoidná, čo sa mojej bezpečnosti týkalo, ale toto bol fakt extrém.

20. Jediné dva filmy, ktoré som mohol v nedeľu pozerať, boli Bambi a Za zvukov hudby. Poznám ich naspamäť.

Sam Balye / Unsplash (https://unsplash.com/photos/8apM7vbRP-U)

Zdroj: alfred_the_whale / Reddit


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť