Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 25.6.2024
sk
Tadeáš
, Olívia
cz
Ivan
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia sa podelili o bizarné skúsenosti s prácou pre bohatých klientov

Akí sú bohatí ľudia za zatvorenými dverami?

Akí sú bohatí ľudia v súkromnom živote? Existujú len dva spôsoby, ako dostať na túto otázku odpoveď – buď sa môžeš jedným stať, alebo sa pre jedného zamestnať. Títo ľudia z Redditu dali prednosť druhej možnosti a na sociálnej sieti sa podelili o svoje kuriózne zážitky. Poďme si ich teda prečítať.

1. Sestra kedysi strážila dieťa jednému prominentnému páru. Raz jej žena volala o deviatej večer, že má niečo urgentné, nech okamžite príde. Tak sadla do auta a o hodinu vystúpila pred ich domom. Žena ju už čakala pred dverami so slovami: „Choď, prosím, vyniesť smeti.“ To bola tá urgentná záležitosť.

2. Poznám jednu ženu, ktorá je diskrétne bohatá. Pokiaľ človek nepozná nenápadné drahé značky, ani nevie, že má peniaze. Každopádne, každý deň si kúpi v kaviarni kávu, vypije z nej polovicu a zvyšnú si v chladničke nechá na ďalšie ráno. Raz som sa jej spýtala, prečo to robí, a jej odpoveď? „Veď som za ňu zaplatila.“

3. Robila som ako opatrovateľka pre generálneho riaditeľa nadnárodnej banky. Férový chlap s príjemnou manželkou a rozkošným, asi ročným dievčatkom. Plat bol super a nič mi na nich nevadilo, len ich stravovacie návyky.

Občas jedli tri obrovské jedlá denne, inokedy si celý deň nevšimli, že sa zabudli najesť. Vzhľadom na to, že som mala jedávať s nimi, keď oni nejedli, nejedla som ani ja a bála som sa niečo na to povedať. Im to totiž očividne prišlo úplne normálne.

príhody, historky, práca pre bohatých ľudí, bohatstvo, bohatí ľudia
Shutterstock

4. Môj otec je elektrikár a často pracuje pre bohatých klientov. Konkrétne tento pár si potrpel na veľmi drahú kávu. Mali súkromnú upratovačku, ktorá mala nárok na jednu šálku kávy denne, ale nie ich kávu. Božechráň.

Jej kúpili tú najlacnejšiu instantnú kávu, ktorá hádam existuje a ani nechutí ako káva. Keď ku mne príde návšteva či inštalatér, ani vo sne by mi nenapadlo urobiť im horšiu kávu ako sebe, lebo ich beriem ako seberovných. Ale ktovie, možno práve preto nie som bohatá.

Nákupy cez internet, fail, online nákupy

Odporúčame prečítať:

18 ukážok toho, ako sa online nákupy môžu zmeniť na hotovú nočnú moru

5. Pracoval som pre firmu, ktorá distribuovala nealkoholické nápoje. Raz si nejaký pán objednal niekoľko paliet prémiovej minerálnej vody. Doniesli sme to k nemu a chceli sme vedieť, kde to máme vyložiť. „V kuchyni?“ pýtam sa. „Nie, na záhrade.“ Pán si ňou išiel naplniť vírivku.

6. Pracovala som pre bohatého chlapa, ktorý úplne zabudol, kde začínal. Bol to podnikateľ, ktorému skrachovali dve firmy a potom sa dobre oženil. Manželka z neho spravila generálneho riaditeľa firmy svojho otca, ktorá pod jeho vedením upadá, ale stále majú dosť peňazí, a tak ich to netrápi.

Ten chlap sa permanentne sťažuje na „dnešných mladých“, ktorým sa „nechce pracovať“. Nikdy si neodpustí poznámku na konto niekoho pod ním, že vlastne „ešte nič nedokázal“. Pritom on sám toho veľa nedokázal. Keď bol odkázaný na seba, nemal ani cent a za všetko, čo má, vďačí len a len svojej žene.

príhody, historky, práca pre bohatých ľudí, bohatstvo, bohatí ľudia
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.