Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 27.11.2022
sk
Milan
cz
Xenie

Ľudia sa podelili o cheat kódy, ktoré im uľahčujú každodenný život

Netvár sa, že aj tebe by sa nejaké nehodili.


Motherlode. To bol cheat, vďaka ktorému tvojmu simíkovi pribudlo na účte päťdesiattisíc, a teda aj cheat, ktorý by si vrelo uvítal aj v reálnom živote. Taký, bohužiaľ, nemáme (ibaže by si na babkinej záhrade objavil ropu), ale zato máme zopár iných. Ľudia na Reddite sa totiž podelili o svoje „cheat kódy“, s ktorými je každodenný život hneď o čosi ľahší, a my sme tie najužitočnejšie z nich zozbierali v tomto článku.

1. Vždy kráčaj za určitým cieľom. Z nejakého dôvodu si potom ľudia myslia, že si zaneprázdnený, a zbytočné ťa nezastavujú.

2. Ak pracuješ v kancelárii, snaž sa skamarátiť so sekretárkami. Možno to nie sú osoby, s ktorými by si za iných okolností vybehol na kávu, ale zato sú to osoby, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou vedia zakamuflovať, keď urobíš prúser.

3. Keď sa na niekoho hneváš, zapíš si dôvod, prečo, a potom sa na to vyspi. Ak sa ráno stále hneváš, porozprávaj sa s ním, ak nie, kašli na to. Vďaka tejto technike som sa vyvarovala mnohým hádkam, ktoré za to v konečnom dôsledku vôbec nestáli.

4. Pracujem ako asistentka učiteľa v škôlke. Keď sa deciek opýtam, či vedia naraz používať sedacie aj počúvacie svaly, chcú mi ukázať, aké sú silné, a sedia tam, akoby ich za to niekto podplatil čokoládou. Ak potrebuješ naraz utíšiť kvantum hyperaktívnych predškolákov, vrelo odporúčam.

Shutterstock

Určite si prečítaj:

15 zaujímavých faktov z celého sveta, ktoré ti vyčarujú úsmev na tvári

5. Predtým, ako si najmeš niekoho na opravu vecí v domácnosti, si to skús vyhľadať na Youtube. V ideálnom prípade zistíš, že si to vieš urobiť aj sám, ale ak nie, nevadí. Aspoň o čosi lepšie porozumieš celej problematike, budeš vedieť opravárovi lepšie vysvetliť, kde je problém, a ako bonus si môžeš byť istý, že ťa neošklbe, lebo bude mať pocit, že sa vyznáš.

6. Ak si dochvíľny, slušne oblečený a kamarátsky, vieš to dotiahnuť ďaleko vo väčšine zamestnaní. A to aj napriek tomu, že v skutočnosti nemáš ani páru, čo vlastne robíš.

7. Nemusíš vždy každému zavesiť na nos, čo je vo veci. Niekedy stačí povedať „dnes to nejde“ alebo „toto skrátka neviem urobiť“ a tým skončiť. Príliš detailné a zdĺhavé vysvetlenia toho, prečo to nejde a prečo to nejde teraz, väčšinou znejú neúprimnejšie, ako keď je človek stručný.

8. Keď rozbiješ niečo sklenené, použi na upratanie črepov krajec chleba. Možno to znie absurdne, ale vďaka svojej textúre zachytí aj tie najmenšie kúsočky, na ktorých by si sa neskôr mohol porezať.

Shutterstock

9. Na internete je milión kurzov s certifikátmi, ktoré môžeš robiť cez internet a pridať si ich do životopisu. Vyber si nejaké, ktoré sú relevantné pre tvoj odbor, a urob ich. Pri žiadaní o prácu ťa to odlíši od ostatných kandidátov a vždy budeš mať o čom rozprávať na osobnom pohovore.

10. Pokiaľ ide o dôležité veci, naštuduj si ich sám. V obehu je obrovské množstvo klamlivých informácií a fakt, že niečomu verí tvoja mama, učiteľ, najlepší kamarát alebo hocikto iný, ešte neznamená, že sa dotyčný nemôže mýliť. Urob si vlastný prieskum, pozri si viaceré zdroje a až na základe nich sa rozhodni.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť