Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Poznáš ten pocit, keď niekto urobí niečo také príšerné, zákerné a neodpustiteľné, že je úplne jedno, koľko času ubehne, aj tak budeš naňho za to nahnevaný? Určite hej. A títo ľudia z Redditu tiež. Presne o také chvíle sa nedávno na sociálnej sieti totiž podelili a my sme si prakticky istí, že niektoré z ich príbehov zdvihnú tlak aj vám.

1. Piata trieda na základnej, píšeme test a otázka znie, či sa v našej slnečnej sústave nachádzajú nejaké hviezdy. Napísal som „áno“ a učiteľ to prečiarkol ako nesprávne. Pýtam sa ho, čo je teda Slnko, a on mi odpovedal: „Myslel som to tak, že tie ostatné hviezdy nie sú jej súčasťou.“ Aj naďalej trval na tom, že moja odpoveď je zlá, a ja mám na to ešte aj teraz, po 50 rokoch, ťažké srdce.

2. Keď som bol na strednej, niekto posprejoval budovu školy a vedenie dalo vyhlásiť, že ktokoľvek, kto „udá páchateľa“, dostane odmenu. Niekto udal mňa. Riaditeľ si ma zavolal do kancelárie, naparil mi podmienečné vylúčenie za vandalizmus a poslal ma domov. Po štyroch dňoch mi dovolili vrátiť sa, lebo našli skutočného vinníka. Dostal som len slovné ospravedlnenie.

3. Na matematickom teste v štvrtej triede sme mali nakresliť tvar, ktorý má štyri strany, dve z toho rovnobežné a len JEDEN pravý uhol. Strávila som nad tým asi 20 minút, ronila krokodílie slzy a snažila som sa vysvetliť učiteľke, že taký tvar neexistuje. Vraj existuje. Na druhý deň sme si prechádzali správne odpovede a obrázok v kľúči mal DVA pravé uhly.

© Shutterstock

4. Asi dvadsať rokov dozadu som k sebe domov pozval troch kamošov, a keď odišli, zistil som, že mi chýba peňaženka aj s 80 dolármi, ktoré boli v nej. Nikto sa nepriznal, ale jeden z nich sa cítil previnilo, tak mi dal dvacku ako odškodné. O tri roky neskôr sedíme v aute, objednávame si cez drive thru jedlo a čo ten chalan vytiahol pri platobnom okienku?! Moju peňaženku!

5. Bola som na vysokoškolskej párty a každý sa musel pred dverami vyzuť. Nejaká čúza odišla v mojich drahých kožených čižmách a dodnes sa cez to neviem preniesť. Dúfam, že jej zhnili nohy.

6. Na strednej mi naši sem-tam dovolili požičať si naše tretie auto, na ktorom fučala guma. Nič dramatické, len ju bolo pred jazdou vždy treba skontrolovať a dofúkať. Išli sme s kamošom do kina, a keď sme sa vrátili na parkovisko, jedna guma bola totálne vyfučaná. Nebola to tá, ktorá fučí, tak som jednoducho prehodil rezervu a išiel som domov.

Naši skoro skolabovali od jedu. Vraj ako môžem byť taký nezodpovedný, stále mi hovoria, že gumu treba pred jazdou skontrolovať, blá, blá, blá, teraz musí ísť auto do servisu a to si zaplatím. Išli sme teda do servisu a technik povedal, že našiel v pneumatike klinec, preto vyfučala. Aj napriek jeho slovám a faktu, že to bola iná pneumatika, sa mama odmietla ospravedlniť a dala mi to celé preplatiť.

© Shutterstock

7. Zúčastnil som sa kuchárskej súťaže a skončil som druhý. Pripravil som delikátne hlavné jedlo a ako dezert sušienky s citrónovým krémom. Pôvodne som chcel robiť svoj vychýrený koláč, ale porota nám deň dozadu povedala, nech koláče nerobíme. Tak som išiel do sušienok. A ktože vyhral prvé miesto?! Chlapík, čo piekol koláč!

8. Na základnej sme sa s kamošmi pretekali, kto povie vyššie číslo. Niekto povedal sto, iný tisíc, potom zase milión a ja som chcel zamachrovať, tak som povedal bilión. Vysmiali ma. Nechceli mi veriť, že je to skutočné číslo.

9. Mal som asi päť rokov a bol som navštíviť mamu v nemocnici po tom, ako priviedla na svet môjho brata. Na večeru dostala jedlo, ktoré jej nechutilo, tak mi povedala, že ho môžem zjesť. Sedel som vedľa na stoličke, ujedal z tácky, keď vtom do izby vtrhla sestrička, zobrala mi ju spred nosa a jedlo vysypala do koša. Mám 27 a ešte teraz mi od jedu stoja chlpy, ako to píšem.

© Shutterstock

10. Pár mesiacov dozadu som odišla na materskú. Žena, ktorú zamestnali na záskok, dostala o tri eurá na hodinu viac ako ja. Chceli si ju tam po mojom návrate nechať ako asistentku, ale to ešte nevedeli, že pos*rie všetko, čoho sa chytí. Polovicu vecí som po nej musela prerábať. Išla som sa teda porozprávať so šéfom o zvýšení platu a on mi povedal, že vzhľadom na moje schopnosti mi veľkoryso ponúka o 50 centov viac. Momentálne si hľadám druhú robotu.

11. V prvý školský deň ôsmej triedy za mnou prišiel môj najlepší kamarát a oznámil, že sa so mnou už viac nebude baviť. Ešte teraz, o dvadsať rokov neskôr, rozmýšľam, čo ho k tomu viedlo. Možno to bolo tým, že ja som bol hanblivý samotár a on chcel silou mocou zapadnúť do „cool“ partie. Netuším, no viem, že ma to vtedy dosť položilo.

12. Raz som pri smetiakoch za naším domom našiel parádne bongo, vyzeralo ako vystrihnuté z 90. rokov. Boli na ňom nalepené nálepky – holografické, smajlíky, listy marihuany, mimozemšťania, od výmyslu sveta. Veľmi autentické, pokojne by to mohla byť filmová rekvizita. Doniesol som ho domov, na druhý deň som sa vrátil a frajerka mi ho podáva so slovami: „Nie je zač.“ Bez chochmesu z neho zlepila všetky nálepky a ostalo len obyčajné, hnusné bongo. Nikdy jej to neodpustím. Prečo sa chytá mojich vecí?!

© Shutterstock

Zdroj: xefarar565 / Reddit 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť