Štvrtok 18.8.2022
sk
Elena, Helena
cz
Helena, Jelena
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia sa podelili o dojemné aj mrazivé veci, ktoré zistili až po smrti svojich príbuzných

"Otec sa stretával s mafiánmi."

Niektoré tajomstvá vyplávajú na povrch, až keď už tí, ktorých sa týkajú, nie sú medzi nami. Presne to sa stalo aj v týchto prípadoch. Ľudia na Reddite sa nedávno podelili o šokujúce zistenia o svojich rodinných príslušníkoch, na ktoré prišli až po ich smrti. Toto sú tie najzaujímavejšie z nich.

1. Keď som mal 16, naši ma vykopli z domu. Ujala sa ma mama môjho najlepšieho kamaráta, ktorá, nanešťastie, včera zomrela. Pred chvíľou mi kamarát poslal fotografiu z ich rodinného albumu, na ktorej sme my dvaja. Jeho mama zozadu napísala: „Moji synovia.“ Rozplakal som sa od dojatia.

2. Moja babka klamala o všetkých svojich receptoch. Bola vynikajúca kuchárka, takže som si od nej vždy pýtala recepty, no nikdy sa mi jedlo nepodarilo tak ako jej. Myslela som si, že som skrátka naprd kuchárka, až dokiaľ otec nedávno nenarazil na veľkú kopu dobre skrytých receptov. Boli úplne iné ako tie, čo mi dala. Odkedy varím podľa nich, každé jedlo chutí skvelo.

3. Pred dvomi rokmi mi zomrel dedko. 15 rokov bojoval s Parkinsonom a ku koncu už o sebe prakticky ani nevedel. Vo svetlej chvíľke však napísal babke krásny list, v ktorom opisoval nádherné spomienky na ich spoločné manželstvo. Svadba, deti, kúpa spoločného ranča… Nepodarilo sa mu dať ho babke priamo, takže naň narazila až niekoľko mesiacov po jeho smrti.

Ľudia sa podelili o dojemné aj mrazivé veci, ktoré zistili až po smrti svojich príbuzných
Shutterstock

4. Nikdy som nemala dobrý vzťah so svojou švagrinou, no keď som sa učila za kaderníčku, chodila sa ku mne strihať a vždy mi nechala štedré prepitné. Veľmi štedré. Prišlo mi to divné – švagriná je totiž jedným z tých ľudí, čo by si za cent nechali do kolena vŕtať, ale povedala som si, dobre.

A potom jedného dňa prestala. Napriek tomu, že som nad ňou strávila štyri hodiny, nenechala mi navyše ani cent. Začalo sa to diať zhruba v momente, keď zomrela moja mama, no vtedy som si to neuvedomila. Až neskôr som zistila, že to moja mama jej dávala peniaze, aby mi nechala prepitné, lebo som si ich od nej nikdy nechcela zobrať priamo. Bolo mi neskutočne ľúto, že som jej za to nestihla poďakovať.

Ženích prehral na svadbe video, na ktorom ho nevesta podvádza z mužom svojej sestry

Odporúčame prečítať:

Ženích pustil na svadbe video, na ktorom ho nevesta podvádza s mužom svojej sestry

5. Moju tetu celá rodina prezývala „pobehlica“. Povrávalo sa totiž, že si narobila kopec detí, no vždy sa ich hneď po narodení vzdala. Až po jej smrti sa mi podarilo vypátrať, že trikrát potratila a trikrát sa jej narodilo mŕtve bábätko. Nemala deti roztrúsené po celom svete. Len nechcela priznať, že ju postretlo také nešťastie.

6. Dedko pracoval v banke. Po jeho smrti babka objavila akýsi zápisník s menami. Vysvitlo, že z vlastného vrecka dával drobné pôžičky ľuďom, ktorých banka kvôli nízkemu príjmu, zdravotnej situácii a/alebo farbe pleti zamietla. Väčšinu z nich do výšky tak maximálne 500 dolárov. Účtoval si klasické úroky, no všetko, čo na nich „zarobil“, daroval na charitu.

Ľudia sa podelili o dojemné aj mrazivé veci, ktoré zistili až po smrti svojich príbuzných
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť