Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Ak je niekto, kto z momentálnej situácie ťaží (teda okrem výrobcov rúšok a hypermarketov, kde kus zázvoru zrazu stojí sedem eur), tak sú to jednoznačne zvieratá. Tie divé zahájili hromadné návštevy miest a tie domáce? Tie sa nemôžu nabažiť svojich majiteľov. Zrazu sú stále doma, stále k dispozícii, ochotnejší naplniť misku žrádlom ako kedykoľvek predtým. 

A zato sa im treba patrične poďakovať. V ich reči to znamená niečo ako „nespustím z neho oči a budem ho sledovať ešte aj na záchod“. Lenže svet nezaspal a za „môj pes sa chcel hrať“ ti v obchode asi nič nepredajú, takže psie oči-nepsie oči, pracovať a učiť sa stále musí. Čo iné chlpáčovi ostáva, ako pridať sa. A človek by neveril, aké vtipné fotky môžu počas toho vzniknúť.

Všetko odštartoval tento tweet. Historička a profesorka na právnickej univerzite v Severnej Karolíne, Marie-Amélie George, mala na svojich žiakov netradičnú prosbu. „Povedala som študentom, nech pošlú fotky toho, ako im domáci miláčikovia pomáhajú s vypracovávaním školských zadaní,“ priznáva na Twitteri.

Profesorkin tweet roztrhal internety

„Podľa mňa je to veľmi nedocenený žáner fotografie,“ dodáva. A má pravdu. Privolať si na pomoc štvornohého chlpáča je totiž jediný spôsob, ako si pri karanténnom učení nechcieť hodiť slučku. Ešte lepšie je, keď feši neostane nečinne sedieť na stole, ale priloží ruku k dielu. Akože tak normálne… nasadí si okuliare a pustí sa do práce.

Zábery ťažko pracujúcich domácich maznákov potom naozaj stoja za to. Ľudia to veľmi dobre vedia, preto tých svojich fotia, čo im sily stačia, a tento príspevok im dal ideálnu príležitosť podeliť sa o zábery aj s ostatnými. Za krátky čas sa pod ním nazbieralo viac ako 55-tisíc komentárov. A my vieme, že ich chceš vidieť. Kto by nechcel, že?!

Tak nech sa páči – pracujúci chlpáči

 

Zdroj: ProfMAGeorge / Twitter


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť