Piatok 19.8.2022
sk
Lýdia
cz
Ludvík
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia sa podelili o kuchynské tipy, vďaka ktorým ešte tento rok neumreli od hladu

Ako ušetriť na jedle?

Inflácia, krycí názov pre „ak ťa minulý rok nezabil vírus, tak tento rok umrieš od hladu“. To, čo sa deje v obchodoch, je čisté šialenstvo a väčšina z nás musí zrazu obracať každý cent, aby koncom mesiaca nedržala nedobrovoľnú hladovku. Ak do tejto skupiny spadáš tiež, tak si na správnom mieste.

Ľudia na Reddite sa nedávno podelili o užitočné kuchynské triky, vďaka ktorým sa im darí na jedle celkom solídne šetriť. Je smutné, že pracujúci človek musí premýšľať nad tým, či si kúpi celé kura alebo prsia? Je. No máš na výber? Momentálne nie. Tak sa teda na ne poďme pozrieť.

1. Celé kurča stojí podstatne menej ako prsia či stehná separátne a môžeš z neho pripraviť podstatne viac jedál. Z pŕs spravíš soté, stehná upečieš, krídelká ugriluješ, zvyšok hodíš do polievky a máš obedy skoro na celý týždeň. Z jediného kuraťa.

2. Pokiaľ máš v okolí obchod s indickými alebo orientálnymi potravinami, nenakupuj strukoviny v klasickom obchode. Tam ich budú mať lacnejšie, väčší výber a možno dokonca aj na váhu, takže ušetríš planétu od zbytočných obalov.

3. Polievky sú super. Viem, že je teplo, ale pre mňa je polievka celoročné jedlo a nie je deň, čo by som nemala v špajzi niečo, z čoho ju môžem pripraviť. Paradajky v konzerve, fazuľu a zeleninu nakupujem na kilá, a keď sa mi naozaj nechce variť, proste to všetko nahádžem do hrnca a za hodinu mám výdatné jedlo na stole.

4. Zelenina ako taká väčšinou býva lacná, ale niektorá je predsa ešte lacnejšia. Môžeš si kúpiť jeden zemiak alebo – a pritom za tú istú cenu – jeden karfiol, ktorého bude podstatne viac. A nehovor, že „to ti nechutí“. Zeleninu možno dochutiť ako čokoľvek iné, tak proste vyber tú najlacnejšiu, zasyp ju tonou obľúbeného korenia a bude dobrá.

Tipy, ako ušetriť na jedle
Shutterstock

5. Keď je mäso v zľave, kúpim ho čo najviac a to, čo nemám šancu spotrebovať včas, napchám do mrazničky. Už si ani nepamätám, kedy som ho naposledy kupoval za pôvodnú (a veľmi premrštenú) cenu.

6. V poslednej dobe som sa stal veľkým fanúšikom čínskej kuchyne. Hlavnou zložkou je ryža, ktorá je lacná, zelenina, ktorá je tiež lacná, a mäso sa tam vyskytuje v takom malom množstve, že mi jedno balenie pŕs vystačí na 5 až 6 porcií.

Slovenská odborníčka na toxické vzťahy varuje, na čo si dávať pozor

Odporúčame prečítať:

Tri skutočné príbehy toxických vzťahov. Slovenská odborníčka varuje, na čo si dať pozor

7. Nájsť recept, spísať nákupný zoznam a ísť do obchodu – toto nie je správne poradie, pokiaľ chceš ušetriť. Choď do obchodu, kúp, čo je v akcii, a potom hľadaj alebo vymýšľaj recept, ktorý si z daných ingrediencií dokážeš pripraviť.

8. Nič nevyhadzuj. Dve lyžice toho, dve lyžice toho, tam troška ryže, inde polka zemiaku – keď zozbieraš všetko, čo si za posledných pár dní nezvládol dojesť, vyskladáš si plnohodnotné jedlo a ani nevieš ako.

Tipy, ako ušetriť na jedle
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť