Utorok 26.10.2021
sk
Demeter
cz
Erik
, Ervín

Čas letí. Niekedy si ani neuvedomíš, ako rýchlo, jednoducho si žiješ svoj život akoby nič a vtedy bum. Stane sa niečo, niečo úplne nečakané a ty sa zrazu cítiš ako totálny dinosaurus. Títo ľudia o tom vedia svoje. Na Reddite sa nedávno podelili o momenty, keď im definitívne došlo, že už nie sú z najmladších, a že by to bol práve príjemný pocit, sa rozhodne povedať nedá. Zažil si už niečo podobné?

1. Keď sa mi podarilo vykĺbiť si sánku počas zívania. Dovtedy som netušila, že niečo také je vôbec možné. Nuž, človek sa učí každý deň.

2. Išli sme s manželom do baru a vyhadzovač sa nás ani neunúval skontrolovať. Nevadí, to sa stáva. Keď sme boli na odchode, pozrela som sa okolo seba a po prvýkrát si uvedomila, že sme tu široko-ďaleko najstarší a zvyšok baru je minimálne o desať rokov mladší. Veľmi sa mi uľavilo, keď som zrazu v dave zbadala staršieho muža. Aspoň niekto, hovorím si. A vtedy mi došlo, že to je môj manžel. 

3. Ťahalo mi na tridsiatku, bol som v práci a rozprával sa s jednou z našich internistiek. Opýtala sa ma, koľko má niekto (už si ani nepamätám, kto), rokov a ja som odpovedal: „Neviem presne, ale môže byť tak v našom veku.“ Na čo sa ona šokovane opýtala: „V našom?! Koľko si myslíte, že mám rokov?!“ Na čo som sa ja šokovane opýtal: „Počkať, koľko si myslíte, ŽE MÁM JA ROKOV?!“ Vtedy mi došlo, že už nie som z najmladších.

4. Keď mi tínedžeri začali naháňať strach. 

Profimedia

5. Keď mi frajerkina mladšia sestra rozprávala o tom, ako sa na dejepise učili o páde Dvojičiek. Pripadal som si ako dedko. Alebo rovno fosília.

6. Kedysi som mohol na posedenie zožrať leva a nielenže mi nebolo zle, dal by som ešte aj dezert. A potom zrazu bum – z toho ma páli záha, z hentoho ma zapečie, ak zjem tamto, tak sa týždeň neodlepím od hajzla. Ak ti začne bežné jedlo spôsobovať problémy, tak sa už slovo „mládež“ na teba viac nevzťahuje. 

7. Na autobusovej zastávke so mnou čakala strašne pekná ryšavka. Vonku teplo, tridsať stupňov a ja – namiesto toho, aby som si užíval pekný výhľad – som myslel len na jedno. Dúfam, že sa natrela opaľovacím krémom. Ryšaví ľudia majú predsa veľmi citlivú pokožku. 

8. Keď na mňa začalo mať otváranie nového balenia špongií rovnaký vplyv ako kedysi otváranie fľaše. 

Profimedia

9. Na ceste domov som zbadal, ako susedove deti ničia stopku na našej ulici. Spomalil som, stiahol okienko a zakričal: „Počujte, možno by ste to nemali robiť.“ V mojej hlave to znamenalo „prestaňte, kým vás nechytí niekto dospelý“, no z ich pohľadov mi to došlo. Ja som bol ten dospelý. Ja som ich chytil. Nechali stopku na pokoji, spakovali sa domov a ja som pokračoval v ceste s veľmi neurčitým pocitom.

10. Bol som zohnutý a cítil som, že si potrebujem kýchnuť. Seriózne som sa postavil a pomyslel si: „Na toto sa musím vystrieť, lebo mi odpáli chrbát.“ 

11. Zobral som snúbenicu na moju bývalú univerzitu. Po prehliadke sme sa zastavili v mojom obľúbenom bare, ja som nám objednal margaritu a čašníčka sa ma opýtala: „Chcete do toho tequilu, akú tu servírujeme ostatným alebo… tequilu pre dospelých?“ 

12. S kamarátkou sme si kupovali lístky na koncert a po prvýkrát v živote som sa jej musela spýtať, či si nekúpime radšej miesta na sedenie ako na státie. 

Profimedia

13. Keď som po štyroch hodinách spánku vstal z postele a reálne mal pocit, že umriem. Mám v živej pamäti, ako som desať rokov dozadu po práci šoféroval päť hodín za frajerkou, potom sme prechlastali celý víkend, domov som išiel v pondelok o jednej a jediné, čo som pred prácou stihol, bolo osprchovať sa. Bol som unavený, ale bol som v pohode. Teraz sa jednu noc nevyspím a všetko je v háji.

14. Keď mi 22-ročný chalan podal ruku, aby som sa o ňu oprela, kým som schádzala zo schodov. Milé gesto, ale ja nie som stará! Bola som len unavená, ty spratok!

15. 23.7.2021 som sa utieral po sprche, pozrel sa dole… a uvedomil si, že mám štyridsať a začínajú mi šedivieť chlpy na guliach. Bol som v šoku. Reálne som si to zapísal do kalendára.

16. Keď som si uvedomil, že fakt, že rok môjho narodenia začína jednotkou, stačí predavačke na to, aby mi predala alkohol. Neviem prečo. Je to taká blbosť, ale keď mi to došlo, musel som sa trikrát zhlboka nadýchnuť. Čas naozaj letí.

Profimedia

17. Keď sa mi moja mladšia kolegyňa rozhodla vysvetliť, kto je Cardi B. Ja viem, kto je Cardi B, dokonca poznám aj zopár jej pesničiek, ale v jej očiach som očividne vyzerala ako niekto, kto nebude mať ani páru. A to bolo na tom, úprimne, to najhoršie.

18. Susedov syn, ktorý môže mať niečo po dvadsiatke, ma oslovuje „pane“. Prvýkrát, keď mi to povedal, som sa normálne vo vnútri urazil a povedal si: „Kamoško, veď mám len… okej, podstatne viac rokov ako ty.“ 

19. Keď mi došlo, že už sa nehojím tak rýchlo ako kedysi. Záhadne pribúdajúce modriny už väčšinou nie sú od lakťov ľudí v bare, ale od toho, že som vrazila do kľučky na dverách. Tá suka mi vždy stojí v ceste!

20. Keď som sa začala namiesto údivu pozerať na motorkárov s čistým zdesením v očiach. Už si nehovorím, aké je to vzrušujúce. Bojím sa, že sa na tom niekto zabije.

Profimedia

Zdroj: spp25 / Reddit 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť