Piatok 19.8.2022
sk
Lýdia
cz
Ludvík
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia sa podelili o mrazivé prípady, keď im vlastná intuícia zachránila krk

Keď máš pocit, že niečo nie je v poriadku, väčšinou nie je.

Intuíciu neradno podceňovať. Je totiž silnejšia, ako si mnohí myslia. Keď ťa prepadne pocit, že niekde niečo nehrá, nech to už znie akokoľvek iracionálne, mal by si ho počúvať. Títo ľudia z Redditu tak urobili a aj vďaka tomu sa mohli s ostatnými podeliť o svoje príbehy. Poďme si ich prečítať.

1. Z ničoho nič som sa zobudil uprostred noci a cítil, že niečo nie je v poriadku. Vonku zúrila snehová víchrica. Okamžite som sa išiel pozrieť na svojho staručkého psa, no nikde som ho nenašiel. Spolubývajúci mal tendenciu púšťať ho pred dom „vyvetrať sa“ a potom naňho zabudnúť, tak som sa išiel pozrieť von.

Chudák pes ležal na rohožke pred dverami, kompletne pokrytý snehom a ledva dýchal. Bol tam minimálne päť hodín. Krátko nato som sa odsťahoval.

2. Mali sme naplánovanú veľkú rodinnú dovolenku – celá rodina z otcovej strany plus my, dokopy asi dvadsať ľudí, na juhu Srí Lanky. Na poslednú chvíľu mama vyhlásila, že nejde. Žiadny pádny dôvod, proste nechce. Nakoniec sme skončili na návšteve u iných príbuzných a šokovane v správach sledovali, ako hotel, v ktorom sme mali byť ubytovaní, zmiatlo tsunami.

3. Bol som v práci, neskutočne unavený, tak som sa rozhodol ísť si vedľa do obchodu kúpiť energeťák. „Nechoď,“ povedal mi šéf, keď som stál pri dverách, no často sme do seba len tak rýpali. Povedal som mu, nech sa strčí, no len čo som potlačil dvere, začul som neskutočný tresk. Nejaký šofér v SUV-čku to napálil rovno do obchodu vedľa nás. Automat, z ktorého som si chcel kúpiť pitie, bol úplne na šalát.

Ľudia sa podelili o mrazivé prípady, keď im vlastná intuícia zachránila krk
Shutterstock

4. Otec nikdy nemal svoju sestru práve dvakrát v láske a otvorene hovoril, že sa väčšinu času správa ako krava. Raz večer ho však prepadla potreba zavolať jej a uistiť sa, že je v poriadku. Okrem mňa to nikdy nikomu nepovedala, no v tej chvíli držala v ruke krabičku s tabletkami a plánovala sa predávkovať. Vďaka otcovi to neurobila. Už je to 20 rokov a dnes je veľmi šťastná, že jej pokus vziať si život napokon skončil fiaskom.

RAMMSTEIN opäť prídu na Slovensko

Odporúčame prečítať:

RAMMSTEIN opäť prídu na Slovensko. Už čoskoro sa skončí dlhoročné čakanie na ich koncert u nás

5. Mama odniesla 3-ročného brata do škôlky a odišla do práce. Len čo tam prišla, prepadol ju pocit, že tu niečo nehrá. Zobrala si voľno a vrátila sa do škôlky, vďaka čomu našla pani, ktorá mala na starosti všetky decká (vrátane brata), ako si spokojne spinká, zatiaľ čo sa ony hrajú pri bazéne. Zobrala ho domov a hneď na druhý deň ho zapísala do inej škôlky.

6. Mala som asi desať a učila sa hrať na husliach. Môj učiteľ mi naháňal zimomriavky. Nikdy mi nič zvláštne nepovedal, ani neurobil niečo nevhodné, ale vždy, keď som sa naňho pozrela, chcelo sa mi vracať. Nevedela som to vysvetliť. Povedala som to našim a na moje veľké šťastie súhlasili, že nájdu niekoho iného. O niekoľko rokov neskôr ho zatkli za sexuálne obťažovanie svojich maloletých študentov.

Ľudia sa podelili o mrazivé prípady, keď im vlastná intuícia zachránila krk
Shutterstock

7. Keď sme boli s bratom malí a mama bola dlho v práci, zvykla nás strážiť babka. Jeden večer som u nej zrazu začal premýšľať nad požiarnym alarmom. Vôbec neviem prečo, ale mám ADHD, a keď sa na niečo začnem sústrediť, úplne ma to pohltí. Toľko som s tým babku otravoval, až sa napokon rozhodla skontrolovať ten jej.

Prekvapivo, baterky boli úplne vyšľahané a alarm nefungoval. Vymenila ich za nové a uistila sa, že všetko fičí, ako má. Hneď na druhý deň sa u nej v byte niečo chytilo a všetko začalo horieť. Bolo ráno, babka ešte tuho spala a keby nepočula spomínaný alarm, dnes by tu už nebola.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť