Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Nie každý kompliment padne na úrodnú pôdu. Jasné, ľudia to myslia dobre, snažia sa druhého potešiť, ale či už je to formuláciou, alebo čímkoľvek iným, vo výsledku to má presne opačný efekt. A potom skončíme tu. V článku o najbizarnejších komplimentoch, aké kedy kto počul. O také sa totiž nedávno podelili ľudia na Reddite a my sme vám z ich spovedí vybrali tie najdivnejšie a najzábavnejšie.

1. Sedela som u doktorky so zapáleným okom, zatiaľ čo preventívne pozerala aj na to druhé, zdravé. Vtedy skonštatovala: „Slečna, máte naozaj nádhernú rohovku.“ Hm, ďakujem…?

2. Vraj som ako nábytok. Veľa toho nenarobím, ale človek si všimne, že som tam.

3. Môj 4-ročný syn mi raz povedal, že voniam ako hudba. Keď som sa ho opýtala, aká hudba, odpovedal: „Taká, na ktorú ľudia tancujú.“ Dodnes mi nikto nepovedal nič krajšie.

4. U otca v práci som sa rozprávala s jeho kolegyňou, ktorá očividne nevedela, že ja som ja. Myslela si, že som moja sestra, a keď som sa ju snažila opraviť, zahriakla ma: „Neexistuje. Ona je malá a tučná, nie taká krásna ako ty.“ Akože na jednej strane milé, ale na strane druhej… čo?!

Shutterstock

5. S kamarátmi sme sa v decentne podguráženom stave rozprávali o tom, akými zemiakmi by sme boli, keby… no, veď viete, keby sme boli zemiakmi. Jeden chalan mi pozrel hlboko do očí a povedal: „Ty by si nepochybne bola plnený pečený zemiak. Za ten sú ľudia ochotní v dobrej reštaurácii zaplatiť celkom slušné prachy.“

6. Povedala mi, že mám nádherné obočie, a dokonca sa ma spýtala, či si ho trhám. Som muž, netrhám si obočie, ale nebudeme si klamať – odvtedy si podstatne viac všímam svoje bohovsky parádne obočie.

7. „Vyzeráš pohodlne.“ Nie, že vyzerám, že mi je pohodlne, ale že vyzerám ako niekto, na kom sa dobre leží. Opýtal som sa jej, či sa mi snaží nenápadne naznačiť, že som tučný. Ale nie, vraj nie som tučný… len vyzerám pohodlne. Tak som to vzdal a zobral som to ako kompliment.

8. „Si nádherne opálený. Ako si sa tak krásne opálil?“ Som Ind.

Shutterstock

9. Sedela som v čakárni u lekára, keď ku mne zrazu podišiel mladý pár s očividne čerstvo narodenou dcérkou. Žena sa ma opýtala, ako ma mama v detstve ukladala na spánok. „Chceme to tak robiť tiež, aby aj naša dcéra mala takú dokonale oblú hlavu.“

10. Chalan, čo mi cez leto prepichoval uši, povedal, že mám najkrajšie ušné lalôčiky, aké kedy videl. Vraj, ak sa ma niekto bude snažiť presvedčiť o opaku, mám mu zavolať a on mu za mňa jednu vytne. Bolo to milé… asi?

11. „Keby ťa niekto dobre nalíčil, bolo by z teba fakt pekné dievča.“ Zlaté, ale len tak mimochodom, som chlap.

12. „Vyzeráš, že vieš dobre narábať s lakťami,“ povedal mi raz asi päťdesiatročný chlapík, čo okolo mňa prechádzal na bicykli. Pár metrov predo mnou to stočil, pribrzdil pri mne a dodal, že by som mala skúsiť miestne korčuliarske družstvo…

Shutterstock

13. „Wow, ty si silnejší ako môj otec.“ Moja priateľka, keď som ju prvýkrát niesol na rukách.

14. Raz mi ktosi povedal, že mám oči naopak. Naozaj neviem, čo tým presne myslel, a vlastne si ani nie som istý, či to mal byť kompliment, ale povedal to dosť milo a celkovo to bol dosť milý človek… takže asi hej. Či?!

15. „Máš sexy pehy. Pripomínajú mi moju sestru.“ Pehy sú sexy. Pehy mi pripomínajú moju sestru. Obe vety sú separátne úplne normálne, ale spolu? Nie, ďakujem, radšej sa so svojimi sexy pehami presuniem o tri metre ďalej. Prajem pekný zvyšok dňa.

16. „Fakt by ti pristali šaty bez ramienok.“ Som muž, ale ak sa jedného dňa náhodou rozhodnem nosiť šaty, už viem, aké si vyberiem.

Shutterstock

17. Pracujem za pokladňou a raz mi jeden postarší zákazník povedal: „Ste veľmi milá. Určite vás na strednej šikanovali.“ Dostalo ma to, ale musím uznať – pravdu vravel ten starý pán, pravdu.

18. Počas ranného behu na mňa okoloidúci chlapík zakričal: „Pekný krk!“ Nehovorím, že verím na upírov… len by som rada podotkla, že som v ten večer trikrát skontrolovala, či som dobre zavrela všetky okná.

19. „Vyzeráš… tak… zlovestne.“ Povedal mi to poštár, kým som sedela na schodoch pred bytovkou, čítala noviny a čakala na poštára, kým mi donesie balík. Niektorým ľuďom fakt netreba veľa.

20. Išiel som na stredoškolskú stretávku po 25 rokoch a jedna bývalá spolužiačka ma nespoznala. Keď som sa jej predstavil celým menom, šokovane skríkla: „Bože! Teraz si fakt fešák!“

Shutterstock

Zdroj: icylilith / Reddit 


Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť