Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia sa podelili o najbizarnejšie veci, ktoré zažili u niekoho na návšteve

"Mala posteľ plnú mravcov."

Možno si myslíš, že to najhoršie, čo ťa môže na návšteve postretnúť, sú staré erárne papuče v pokročilom štádiu rozkladu, no nie vždy je to pravda. A títo ľudia sú toho dôkazom. Na Reddite sa nedávno rozprúdila debata o bizarných veciach, ktorých boli ľudia svedkami v cudzích domovoch, a my ti garantujeme, že pri niektorých sa budeš reálne chytať za hlavu.

1. Nechali mačku chodiť po stole a ujedať nám z jedla. Keď som jej jemne odtlačila hlavu z môjho taniera, myslela som, že to bude posledná vec, čo v živote urobím. Ženská po mne začala bliakať, čo si to dovoľujem „obmedzovať slobodnú vôľu tejto výnimočnej bytosti“, a ja som nevedela, čo robiť. Mala som asi 10 a bola som na smrť vydesená.

2. S kamarátmi sme sa boli hrať u spolužiaka, ktorého rodičia boli značne za vodou. Z ničoho nič nám prišli oznámiť, že si potrebujú niečo vybaviť a vrátia sa asi za hodinu. Neriešili sme, hrali sme sa ďalej a až neskôr sme zistili, že sa išli naobedovať a nás zamkli v izbe, aby sa nemuseli deliť o jedlo. Odvtedy sme tam už nikdy nepáchli.

3. Kamarátov dedko s amputovanou nohou trval na tom, že bude dozerať na kohokoľvek, kto sa bude sprchovať. Pozdĺž kúpeľne bolo veľké zrkadlo, takže videl úplne všetko. Keď som začal protestovať, dal mi na hlavu šampón, aby som si ho musel ísť zmyť. Okamžite som volal mame a zdúchol odtiaľ najrýchlejšie, ako bolo možné.

4. U kamaráta doma, sedíme za stolom a jeme. Zrazu zazvoní pevná linka – krásne to časy – a všetci okolo mňa sa hneď skrčia k zemi, len ja som ostal sedieť. Kamarátov otec mi povedal, že keďže som sa neprikrčil, musím ho zdvihnúť. So stiahnutými polkami som podišiel k telefónu a zdvihol ho. „Hm, to je pre vás,“ podal som slúchadlo otcovi. Všetci sa začali smiať. Chcel som sa pod zem prepadnúť.

Shutterstock

5. Mal som asi deväť alebo desať a vyrastal som v rodine plnej nefajčiarov. Kamarátov otec fajčil jednu od druhej, vnútri v dome. Keď som sa rukou snažil odohnať dym, ktorý mi fúkol rovno do tváre, povedal mi, nech to nerobím. „Je to veľmi neslušné, vieš?“

6. Kamarátka mala posteľ plnú mravcov. MRAVCOV. Boli úplne všade. Lozili po čele postele, po vankúšoch, po perine, a keď som sa ich pár snažila zapučiť prstom, neskutočne sa urazila. Pripomínam, že sme mali mať prespávačku. Nikdy viac.

Mohlo by ťa zaujímať:

8 tipov na darčeky pre ženy, vďaka ktorým budeš ten najlepší Ježiško

7. Kura pripravené medium rare. Keď som mal desať, kamarátovi rodičia ma pozvali na večeru a servírovali kura, ktoré by schopný veterinár ešte dokázal zachrániť. Opýtal som sa, či si ho môžem ešte aspoň trochu dorobiť v mikrovlnke, na čo som dostal zdĺhavú prednášku o tom, akí boli Rumuni počas druhej svetovej vojny vďační, keď mali takéto kura. Fakt mňamka.

8. Mali v byte separátnu miestnosť, do ktorej ich pes chodil vykonávať potrebu. Na zem. Nezdalo sa, že by to tam po ňom niekto upratoval.

Shutterstock

9. Kamarátkina rodina má na poličke malú svätyňu venovanú babičke. Sviečky, krížiky, fotka – podobné srandy. Keď som to zbadala, povedala som si, že babka asi zomrela a takto jej vzdávajú hold. Nie. Babka je živá, zdravá a tak skoro sa na onen svet asi nepoberie. Opýtala som sa kamarátky, čo to má teda znamenať, a ona mi vysvetlila, že jej rodina je ako malá sekta a babka je jej vodcom. Rada by som povedala, že to bolo posledný raz, čo som tam bola, ale nie. Chodím tam pravidelne a vždy mám veľmi nepríjemný pocit v žalúdku.

10. Kamarát mal deväť súrodencov, a keď som u nich raz večeral, varoval ma, aby som „chránil svoje jedlo vlastným telom“. Najprv som si myslel, že sranduje. Nesrandoval. Aj on sám si rukami zakrýval tanier, lebo starší súrodenci kradli jedlo mladším, a hoci rodičia boli v miestnosti, vôbec nič s tým nerobili. Pripadalo im to normálne.

11. Môj brat (vtedy 6-ročný) jedného dňa prišiel od kamaráta značne rozčarovaný. Vysvitlo, že jeho rodičia pozerali filmy pre dospelých rovno v obývačke, pred všetkými deckami, ktoré tam boli. Úplne na drzovku. Asi netreba hovoriť, že už sme ho tam viackrát nepustili.

12. Bol som u známeho na návšteve a on si len tak odpľul na zem. Rovno na koberec. Jeho ďalšie pozvania som už radšej neprijal.

Shutterstock

13. Aj napriek tomu, že bývali v rodinnom dome s oplotenou záhradou, nútili psa a mačky vykonávať potrebu v pivnici. Celý dom smrdel močovkou a h*vnami, dokonca aj decká, čo tam žili, páchli tak, že vedľa nich v triede nechcel nikto sedieť. Takýchto ľudí naozaj nepochopím.

14. Raz som bol na návšteve u kamaráta zo strednej. Chodbu lemovali zarámované fotky rodiny, väčšinou klasika – z dovolenky, z rodinných osláv, promócie a tak ďalej. A potom tam bola táto. Jeho otec s udicou v ruke a na samom konci udice, zavesená ako obrovská ryba, bola jeho mama. Úplne nahá.

Mohlo by ťa zaujímať:

8 tipov na darčeky pre mužov, vďaka ktorým budeš ten najlepší Ježiško

15. Stalo sa to, keď som mal asi šesť. Návšteva u spolužiaka, potreboval som ísť na záchod, tak som mu to povedal a on ma zaviedol do rodičovskej kúpeľne. Bola plná harabúrd. Od stoviek časopisov cez všelijaké škatule až po nafukovací bazén – ledva sa tam dalo hýbať. Vtedy spolužiak otvoril zásuvku skrinky pri dverách a povedal mi, nech ju použijem ako záchod. Myslel som si, že zo mňa robí debila… ale potom to urobil aj on. To bolo poslednýkrát, čo som tam bol, a dodnes si kladiem otázku, akí blázni to tam vlastne žili.

16. Stál som pred ich domom a pozeral na sochy anjelikov postavené pred každým oknom a jednu rovno pred dverami. Bolo ju treba posunúť, aby sa človek dostal dnu. Keď si majiteľ domu všimol môj nechápavý pohľad, vyhlásil: „Sme kresťania.“ Viac som sa radšej nepýtal.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť