Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Sú rodičia, ktorí počas 9-mesačného čakania na príchod bábätká pripravujú na jeho príchod všetko, čo sa dá. Zariaďujú izbičku, kupujú detské vecičky, hračky, spamujú s fotkami zo sona celý internet. A potom sú tu tí, ktorí celých deväť mesiacov vymýšľajú stupídne mená, ktorými svojho nového potomka pomenujú.

Teda oni to pravdepodobne asi nerobia, ale ako inak sa dajú vysvetliť takéto perly, o ktoré sa podelili používatelia redditu? Ktorý príčetný rodič dá svojmu dieťaťu meno, vďaka ktorému ho bude celým detstvom sprevádzať šikana. A hlavne, prečo?!

1. U nás na Filipínach každoročne oslavujeme Bonifaciov deň, na počesť národného hrdinu Andrésa Bonifacia. Jednému môjmu známemu sa v tento deň narodil syn a rozhodol sa ho tematicky pomenovať. Ak ste si mysleli, že ho nazval Andrés alebo Bonifacio, tak ste si mysleli zle. Nazval ho Bonifaciov deň.

2. Moja mama učila dieťa, ktorého skutočné meno bolo Optimus Prime.

3. Frank-A-Dot, v dokladoch to má presne takto aj s pomlčkami. Jej otec sa volal Frank, jej mama zase Dot a ja… proste to nedokážem pochopiť.

4. Pracoval som v škôlke, takže som sa stretol hneď s niekoľkými perličkami, no najviac mi utkvelo v pamäti meno Braxxtynn. Akoby nestačilo, že celé to meno znie príšerne, ešte sa aj píše s dvomi x a dvomi n. Ten chudák chlapec sa bude tri roky učiť len to, ako napísať vlastné meno.

Zach Galifianakis GIF - Find & Share on GIPHY

5. Moja mama učila dievča menom Rapunzel. Jej brat sa zase volal Rumplestiltskin (po slovensky Martinko Klingáč). Tie mená by za to stáli len v prípade, že by s nimi prišli aj tie magické schopnosti, no to sa očividne nestalo.

6. Q. To je všetko. Doslova len jedno jediné písmeno, Q.

7. Bol som v obchode, pokojne si nakupoval, keď zrazu chlapík vedľa mňa začal na plné pľúca vrieskať: „Anakin! Luke! OKAMŽITE POĎTE SEM!“ Čakal som, že spoza rohu vybehnú psy, ale nie… boli to decká. Vedel som, že ľudia dávajú deťom mená po ich obľúbených filmových hrdinoch, ale toto bolo po prvý raz, čo som sa s tým naozaj stretol.

8. Mal som študenta s menom Spartacus, jeho brat bol zase d’Artagnan. Boli to dobré deti, len ich rodičia boli trochu… iní.

Crazy Cate Blanchett GIF - Find & Share on GIPHY

9. Kviiilyn. Aspoň dievča nebude musieť tráviť hodiny vymýšľaním nicku na Instagram. Tento bude určite voľný.

10. Raz som počula, ako žena kričala „OBČAN, poď sem!“ na dieťa, pobehujúce okolo nej. Predpokladám, že to bolo jej dieťa. A tiež predpokladám, že to bolo jeho meno. V kútiku duše dúfam, že som len zle počula, prípadne, že je „občan“ len nejaké novodobé oslovenie neposedného dieťaťa, ale myslím, že dúfam márne.

11. Tento rok má moja dcéra na základnej škole v triede Jay Z-ho. Rok predtým mala Peniaze. Môj syn má zase kamaráta, ktorý sa volá Sloboda. Naozaj neviem, čo je horšie, ale jedno viem s istotou – ich rodičia nemôžu byť celkom kompletní.

12. Minulý týždeň som robil pohovor s chlapíkom, ktorého meno bolo Vytrvalosť. Takže tak.

Keep Going Dragons' Den GIF by CBC - Find & Share on GIPHY

13. Spomínam si na to chúďa slečnu, ktorú jej mama pomenovala Abcde. Bolo to aj v správach, pretože sa jej vysmievali nejakí pracovníci letiska a prišli preto o prácu. Uznávam, nebolo to pekné, ale myslím si, že najhoršie by z tejto situácie mala vyjsť jej mama. Proste, prečo?!

14. Pubert. Ako Hubert, ale s P.

15. Chodila som na stretnutia skupiny pre čerstvé mamičky a jedna ženská tam mala dcérku menom Dreamella. Dokonca mi ju prišla predstaviť osobne, čo som absolútne nečakala. Tak som sa len zasmiala a povedala, že je to „rozkošné“. Nebolo. No a potom tu je ten spolužiak môjho druhého syna, ktorý sa volá Kent Clarke.

16. Na základnú školu so mnou chodil do triedy Swayzi. Keď som to prvý raz počul, pomyslel som si, že retardovanejšieho mena hádam niet. A potom som zistil, že do vedľajšej triedy chodí Swayzie. Dvaja cudzí chlapci s rovnako stupídnym menom, ktoré sa len inak píše, začali v ten istý rok chodiť do tej istej školy. Toto musí byť nejaké sprisahanie…

Season 2 911Fox GIF by 9-1-1 on FOX - Find & Share on GIPHY

17. Moji susedia majú dvojičky. Volajú sa Svetlo a Sviečka. To sú ich legálne mená, majú ich v rodných listoch.

18. Hermyonee. Podľa hlavnej ženskej postavy z Harryho Pottera. Rodičia boli veľkí fanúšikovia filmov, no knihy nikdy nečítali a takto to dopadlo.

19. Keď som pracovala ako asistentka predaja, mala som kolegyňu, ktorú mama pomenovala Diploma. Jej mama chcela, aby jej vlastné meno dennodenne pripomínalo, že má ostať na škole a dokončiť ju. Hádajte, čo nemala? Presne tak, vysokoškolský diplom.

20. Latrina. Rodičia si asi mysleli, že keď odstránia dĺžeň, stane sa z toho úchvatné exotické meno, no nestalo sa. Dievča bude mať ťažký život.

Shocked Steve Harvey GIF - Find & Share on GIPHY

Zdroj: Firedog105 / Reddit


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť