Ľudia sa podelili o najhlúpejšie rady, aké kedy od koho dostali

„Novorodenca stačí kŕmiť raz denne.“ Čo?!

Zdroj: Sharon McCutcheon / Unsplash

Niektorí ľudia by proste nemali dávať ostatným rady. Nemajú poriešený vlastný život, dostatočnú mozgovú kapacitu… alebo skrátka majú len názory, ktoré by sa naozaj nemali šíriť ďalej. No odradí ich to? Samozrejme, že nie. Pokračujú vo svojej plodnej činnosti, šíria svoju osvetu a plodia napríklad takéto perly, o ktoré sa podelili ľudia na Reddite.

1. Rodina mojej ženy sa ma neustále snažila presvedčiť, že dieťa vyrieši všetky naše manželské problémy.Urobte si bábo. Sústredíte sa na to malé, a nie na všetky tie banality naokolo.“ Keď som sa im snažil vysvetliť, že nehodlám priniesť dieťa do nestabilnej domácnosti plnej hádok, obvinili ma, že som sebec. Radšej budem sebec, ako by som mal zničiť život nevinnému dieťaťu.

2. Keď som sa rozhodla adoptovať si z útulku týraného psíka, dostala som množstvo „brilantných“ rád ohľadom toho, ako si s ním vybudovať vzťah. Jednou z nich bolo napríklad „nedaj mu žrať niekoľko dní, aby bol nútený papať ti z ruky“. Nie, ďakujem.

3. Roky rokúce dozadu poradila moja mama mojim dvom sestrám (v tom čase mala jedna 13 a druhá 15), aby čo najrýchlejšie otehotneli. S kýmkoľvek sa bude dať. Bola presvedčená, že im otcovia tých detí budú dávať peniaze, len aby celú situáciu udržali v tajnosti a dievčatá tak budú môcť žiť presne ako ona – lenivo, bez práce, so stabilným príjmom od otcov svojich detí.

Fabiola Peñalba / Unsplash (https://unsplash.com/photos/tMk2LmrrRrU)

4. Mal som asi dvadsať a na krku priateľku, ktorá ma fyzicky týrala. Len čo niečo nebolo podľa jej predstáv, poriadnu mi struhla, pretože ona je žena a ona môže. Takýto druh násilia nikto neberie vážne. Dostalo sa mi hneď niekoľkých geniálnych rád. „Zober si ju za ženu. Ona vybuchuje len preto, že si myslí, že ju podvedieš. Keď bude vidieť, že to s ňou myslíš vážne, prestane.“ Som veľmi rád, že som to neurobil.

5. „Novorodenca stačí kŕmiť raz denne.“ K*rva, čo?! Hovorí ti niečo zanedbávanie rodičovskej starostlivosti?

6. Keď som plánovala svoju svadbu, zubami nechtami som sa snažila ostať pri zemi a ušetriť, kde sa len dá. Čert to ber, že je to špeciálny deň, ktorý sa udeje len raz za život – nebudem kvôli nemu predsa do smrti v debete. Moje okolie na to malo celkom iný názor. Vraj sa nemám báť výdavkov, všetky sa mi totiž vrátia vo forme svadobných darov. Očividne nikomu z nich ešte nepovedali, že nájom sa novým mixérom ani sadou ozdobných lyžičiek jednoducho zaplatiť nedá.

Sweet Ice Cream Photography / Unsplash (https://unsplash.com/photos/40hKlFYAOeg)

7. Moja triedna na základke nám vždy hovorievala: „Je neslušné chcieť od niekoho niečo len tak. Musí sa najprv ponúknuť.“ Gratulujem, máš na svedomí xy úzkostlivých detí, ktoré si nevedia so životom rady, no majú strach požiadať o pomoc.

8. „Keď rozrežeš bicykel na dve časti, budeš mať dve jednokolky a dvakrát viac zábavy.“ Dostal som ju od chlapíka v San Franciscu, ktorý v malom stánku v meste pýtal jeden dolár za zlú radu. Aspoň som vedel, do čoho idem.

9. Vraj si mám počas panického záchvatu zahuliť trávu a bude mi instantne lepšie. H*vno, h*vno, zlatá rybka. Úzkostné stavy sa zhoršili tak tisícnásobne, akoby na chvíľu zastal čas, svet sa prestal točiť a ja som mal seriózne pocit, že umriem.

Sharon McCutcheon / Unsplash (https://unsplash.com/photos/9KJEYAkgyUQ)

10. „Mala by si mu dať šancu!“ Akože môjmu tajnému ctiteľovi, ktorý bol v skutočnosti agresívny stalker a nebral nie ako odpoveď. A to všetko som mala prekusnúť len preto, že bol chlapec z dobrej rodiny.

11. „Požiadaj o rozvod. Nikto si nezaslúži, aby sa k nemu jeho polovička správala takto.“ Znie to ako dobre mienená rada, keby bola moja polovička naozaj taká príšerná… ale my sme sa len nezhodli na tom, kto má v sobotu na starosti domáce práce.

12. Môj kamarát mi múdro poradil, nech opäť vytiahnem, čo som doposiaľ zaplatil na študentskej pôžičke a zainvestujem do kryptomien. Samozrejme, že som to neurobil. Ale on áno. A vypálilo to katastrofálne.

Aleksi Räisä / Unsplash (https://unsplash.com/photos/DCCt1CQT8Os)

13. „Mala by si si dôkladnejšie čistiť tvár.“ Och, díky, to mi naozaj nikdy nenapadlo a zbytku populácie trpiacim akné určite tiež nie. Pôjdem nad svojimi hygienickými návykmi pouvažovať do kúpeľne, kde ma čaká dvesto krémikov, vodičiek a gélov, ktoré ma stáli celý majetok a vôbec nefungujú. Dám ti vedieť, načo som prišla.

14. „Ľudia sú monštrá, takže sa uspokoj s kýmkoľvek, kto ti skríži cestu. Zvykneš si.“ Mrzí ma to, mami, ale naozaj nechcem po siedmich stroskotaných vzťahoch skončiť sama so štyrmi deťmi na krku a mať idiotského frajera, ktorý ma podvádza na každom kroku, no ja si to nechám, lebo… však zvykneš si. To je tvoj životný údel.

15. „Tieto antidepresíva ti pomôžu s tou nechutnou závislosťou na filmoch pre dospelých. Proste povieme tvojej mame, že máš depresiu, a predpíšeme ti ich.“ Bola to moja prvá terapeutka. Mal som asi trinásť, celý život som bol obeťou sexuálneho násilia a tak, ako niektorým takýto zážitok spôsobí nechuť k sexu, na mňa to fungovalo presne opačne. Terapeutke sa to však akosi nepozdávalo.

Mark Fletcher-Brown / Unsplash (https://unsplash.com/photos/U31rRVKYL_M)

16. Nikdy som nemala frajera. Moja kamarátka mi povedala, že je za tým moje sebavedomie a nezávislosť. Navonok pôsobím ako silná žena a muži sa toho jednoducho boja. Vraj sa mám hrať v ich prítomnosti na hlupaňu, aby si mysleli, že majú navrch a začali mať záujem. Ďakujem, neprosím.

17. „S vekom prichádza múdrosť, preto by si mal vždy počúvať rady starších. Oni vedia, čo je pre teba najlepšie.“ Môže to byť pravda, ale v mnohých prípadoch nemusí. Aj idioti starnú. A vekom neprestanú byť idiotmi. Aj sebeckí ľudia starnú, aj manipulanti starnú, aj egoisti starnú… a nie vždy sa tieto črty rokmi vytratia.

18. Snažím sa predať dom. Moja mama mi poradila, nech za žiadnu cenu ten dom nepredávam niekomu, kto si bude chcieť na záhrade vykopať bazén. Vraj je tá záhrada na to príliš pekná. Ako pardon? Bude to už jeho dom, nech si na tej záhrade pre mňa za mňa postaví aj aquapark.

Humphrey Muleba / Unsplash (https://unsplash.com/photos/dyj7RTs85Fs)

Zdroj: timshweaty / Reddit

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
24 vecí, ktoré nahnevajú každú predavačku

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME