Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.6.2023
sk
Xénia
, Oxana
cz
Jarmil
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia sa podelili o najhoršie darčeky, aké si kedy našli pod stromčekom

"Teta dala celej rodine kukučkové hodiny. Každému vlastné."

Hoci Vianoce by mali byť v prvom rade o kvalitnom čase strávenom s rodinou, nebudeme si klamať – darčekmi asi nepohrdne nikto. Ale len v prípade, že to nie sú takéto darčeky. Ľudia na Reddite sa totiž podelili o to najhoršie, čo si kedy našli pod vianočným stromčekom, a dá sa objektívne povedať, že v týchto prípadoch by bolo lepšie nedostať nič. Alebo?

1. V práci sme mali tajného Santu a ja som dostal kozmetický set so šampónom, kondicionérom a lakom na vlasy. Po prvé, všetko bolo otvorené a do polovice minuté. Po druhé, som plešatý.

2. Moja expriateľka mi dala knihu o histórii pušného prachu. Bola to veľmi zaujímavá kniha. Páčila sa mi, aj keď som ju dva mesiace dozadu čítal prvýkrát – vtedy mi takú istú totiž dala na narodeniny.

3. Boli to prvé Vianoce, ktoré sme trávili s novou priateľkou môjho otca. Obaja moji nevlastní súrodenci dostali nový notebook. Ja som dostal 20-eurovú poukážku do McDonaldu.

4. Písal sa rok 1995, akurát som bol v šiestej triede a moji rodičia sa rozhodli darovať mi pod stromček stojan na cédečká. Nemal som žiadne cédečká.

Shutterstock

5. Celkovo to bol naprd darček, ale aspoň sme sa pobavili. Moja babka mi jeden rok darovala „držiak na darčekové karty“. Vlastne to bol len obal na jednu darčekovú kartu, ktorú človek MUSÍ KÚPIŤ, len jej to akosi niekto zabudol povedať. Bola taká nadšená, keď mi to prezentovala, že som nemala to srdce pokaziť jej radosť.

6. Bola to moja vina. Mohol som mať asi päť, keď sa ma strýko opýtal, čo by sa páčilo mojej sestre na Vianoce, a okrem toho, že ma rada kope, som nemal ani poňatia, čo iné ešte rada robí. Tak som mu povedal, že rada nosí gumičky do vlasov. V ten rok si našla pod stromčekom obrovské – akože naozaj obrovské – balenie s viac ako 200 kusmi rôznych gumičiek do vlasov. Myslím, že mi to bude vyčítať až do smrti.

7. Moja babka mi každý rok, každý jeden rok, posiela oblečenie pre 6-ročné deti. Očividne jej ani vo sne nenapadlo, že by sme za päť rokov mohli o pár centimetrov podrásť. Mama sa jej snažila niekoľkokrát vysvetliť, že takto len vyhadzuje peniaze do vzduchu, ale ona si stále ide svoje.

8. Dostal som prázdnu škatuľu od hračky, po ktorej som túžil celé mesiace. Mal som deväť.

Shutterstock

9. Raz mi dal príbuzný tri akciové poukazy do obchodu s oblečením, ktoré pravdepodobne dostal k nákupu. Musel som nakúpiť minimálne za 50 eur, aby som dostal zľavu pár percent, čo vzhľadom na to, že som mal 15, bolo asi také realistické, ako že zjem namiesto kapra kaktus. Okrem toho, všetkým trom vypršala platnosť 23. decembra.

10. Moja mama mi ešte v 90. rokoch dala jeden z tých cool 3D plagátov, z ktorých sa v tom čase išli všetky decká doslova posr*ť. Bolo by to super. Keby som nebola slepá na jedno oko.

11. Keď som ešte stále býval s rodičmi, dali mi na Vianoce hru Karty proti ľudskosti. Hneď, ako som ich odbalil, mi ich zobrali a povedali, že sa s nimi nemôžem hrať, až dokiaľ nebudem mať 18. Mal som vtedy 15.

12. Dostal som zubnú pastu. Nie preto, že by mi smrdelo z úst. Jednoducho sa nám doma minula a naši sa rozhodli zabiť dve muchy jednou ranou.

Shutterstock

13. Zhruba v puberte mi rodičia na Vianoce kúpili akustickú gitaru. Problém bol v tom, že som nemal najmenší záujem hrať na hudobnom nástroji a v skutočnosti to bol môj brat, ktorý ju chcel pod stromček. Zhostil sa jej hneď, ako som ju rozbalil, a ja som len po zvyšok večera predstieral, že sa teším s ním. Naozaj krásne Vianoce.

14. Vyrastala som v chudobnej rodine a dodnes si pamätám, ako som si raz pod stromčekom našla balenie tužkových bateriek do hračky, ktorú som už mala. Rozplakala som sa. Keď sa na to spätne pozerám, viem, že naši robili, čo mohli, ale môjmu 7-ročnému ja by ste to vysvetľovali len márne.

15. Dnes sa už, našťastie, nebavíme, ale od pätnástky až do dvadsaťpäťky sme si boli veľmi blízki. V tom čase sme si dávali darčeky. Ja som strávil hodiny výberom a ona mi dala čo? Pekne zabalenú kopu VHS-iek, ktoré som jej pár rokov dozadu požičal. Úplne zabudla, že boli odo mňa, a ešte sa aj ofučala, keď som sa jej to pokúsil pripomenúť.

16. Raz, keď som bola malá, mi naši dali počítačovú myš. Nemali sme počítač a oni veľmi dobre vedeli, ako veľmi po ňom túžim.

Shutterstock

17. Desať biblií. Nedostala som ich všetky naraz, ale každé Vianoce, odkedy som mala šesť, až dokiaľ som mala šestnásť, mi strýko poslal výtlačok biblie. Každý. Jeden. Rok.

18. Moja mama si nenechá ujsť žiadne Vianoce, aby mi pripomenula, že ma „potajomky“ neznáša. Raz mi dala ženský kabát (som muž). Inokedy dala ostatným deťom pyžamá a mne dala to isté – detské pyžamo, do ktorého by som nenapchal hádam ani jednu nohu.

19. Moja teta dala mame (svojej sestre) obrovský vínový pohár, do ktorého sa zmestí celá fľaša vína. Moja mama nepije víno. Neznáša víno. A je diabetička.

20. Jeden rok sa teta rozhodla dať celej našej rodine kukučkové hodiny. A nie jedny. Mama, otec, brat, môj manžel aj ja – všetci sme dostali vlastné kukučkové hodiny. Nikdy sme sa ani len slovkom nezmienili, že by nás niečo také potešilo, a nemali sme poňatia, čo budeme s toľkými hodinami robiť. Okrem toho sa nedali vypnúť, takže kým sa nám ich podarilo predať cez internet, mali sme každú hodinu doma hurhaj ako v cirkuse.

Profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje