Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia sa podelili o najhoršie kuchárske katastrofy, ktorých kedy boli svedkami

Niektorí ľudia by mali mať zákaz vstupu do kuchyne.

Keď niekto povie, že mu prihorí aj čaj, väčšinou to myslí obrazne. No nie vždy. Ľudia na Reddite sa nedávno podelili o absurdné skúsenosti s kulinárskymi antitalentmi, ktorí by sa mali oblúkom vyhýbať nielen kuchyni, ale aj všetkému s ňou spojenému. My sme tie najvtipnejšie z nich zozbierali v tomto článku, a ty si teraz môžeš prečítať, čo všetko sú ľudia za sporákom schopní vyviesť.

1. Bol som u kamaráta na dome a rozhodli sme sa robiť lasagne. Vtedy zistil, že jediný plech používa jeho mačka ako záchod. Normálne ho zobral, vysypal z neho podstielku, umyl ho v dreze a začal doň ukladať cestoviny. Myslel som si, že sa povraciam.

2. Manželka robila na raňajky zapekanú zeleninu s vajíčkom. V recepte bola aj trocha mlieka, lenže sme doma žiadne nemali, tak ho nahradila vanilkovou smotanou do kávy. Bolo to odporné. Byt nám smrdel ako vanilkové vajce ešte ďalšie tri hodiny a poviem vám – rozhodne to nie je príjemná aróma.

3. Išla som k známym na grilovačku a v plastovej dóze som doniesla namarinované kura. Surové, podotýkam. Ktosi ho hodil na gril, opiekol a potom ho hodil do tej istej dózy, ktorú medzičasom nikto neumyl. Ešte stále v nej boli zvyšky marinády.

4. Môj svokor robí najsmutnejšie rezne na svete. Bez akéhokoľvek dochutenia ich obalí v múke, potom ich šupne do nerozpáleného oleja a prikryje ich pokrievkou. Výsledkom je niečo, čo len fakt chcelo byť rezňom, komplete nasiaknuté olejom z jednej a mazľavé a nedorobené z druhej strany, pretože ich otáča až ku koncu. Chce sa mi plakať, len čo si na ne spomeniem.

Shutterstock

5. Mama môjho ex bola skalopevne presvedčená, že tesnenie na rúre neprepúšťa žiadne baktérie. Namiesto toho, aby upečené jedlo dala po vychladnutí do chladničky, nechala ho tam hoc aj týždeň. V chladničke by sa podľa jej slov jedlo len rozmočilo.

6. Raz som pracoval v reštaurácii a náš šéfkuchár bol totálne prasa. Nabral lyžicou smotanu do jedla, potom ju oblízal a vrátil ju naspäť do smotany. Veci na tanier nakladal holými rukami a vždy si po tom bez chochmesu oblízal prsty a robil ďalej. Keď som to povedal manažérovi, jeho odpoveď bola: „Robí za lacno a jedlo je dobré. Tak čo sa sťažuješ?!“

Mohlo by ťa zaujímať:

Ľudia sa podelili o najbizarnejšie veci, ktoré zažili u niekoho na návšteve

7. Sestra môjho muža je posadnutá zdravou stravou do takej miery, že väčšina z jej jedál sa absolútne nedá jesť. Minulý rok piekla na Vďakyvzdanie tekvicový koláč a nedala doň vôbec žiadny cukor. „Tekvica je prirodzene sladká. Načo by som to ešte dosládzala?“ pýtala sa nás, zatiaľ čo sme bojovali s tým, aby sme si nenavracali do taniera. Bola to katastrofa.

8. Moja bývalá manželka nechávala pizzu v škatuli na linke, hádam až kým sama neodišla. Každý deň si zohriala jeden trojuholník a v domnienke, že mikrovlnná rúra aj tak zabije všetko zlé, ju jedla hoc aj týždeň. Nikdy som to nepochopil.

Shutterstock

9. Spomínam si, ako som raz bola v jednej celkom populárnej reštaurácii v Kórei a objednala si nachos. Najhoršie rozhodnutie v mojom živote. Tie nachos vyzerali asi tak, akoby kuchár raz v živote videl ich fotku v najnižšom možnom rozlíšení a rozhodol sa ich napodobniť. Pár kukuričných lupienkov s kečupom a sušenými hrozienkami. Predpokladám, že si ich pomýlil s fazuľou.

10. Žena pozvala na večeru kamarátku, mali sme robiť tacos. Baba sa ponúkla, že pripraví mleté mäso. Polhodinu sme nechápavo pozorovali, ako prilieva do panvice vodu, aby sa v nej „roztopil všetok tuk z mäsa“. Nízkotučné tacos sú tie najlepšie tacos. Nie?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť