Piatok 19.8.2022
sk
Lýdia
cz
Ludvík
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia sa podelili o najhoršie urážky od ľudí, ktorí to tak vlastne ani nemysleli

Keď si niekto ani neuvedomí, že ťa práve totálne pochoval.

Niekedy najviac zabolia urážky, ktoré ako urážky ani neboli myslené. Títo ľudia o tom vedia svoje. Na Reddite sa nedávno podelili o prípady, keď im akože komplimenty či neškodné poznámky zaťali rovno do živého, a my sme zopár z nich zozbierali v tomto článku. Poďme si ich teda prečítať.

1. Známa sa ma spýtala, či som tehotná. „Nie,“ odpovedala som, na čo si ma skúmavo premerala pohľadom. „Si si istá?“ Šaty, čo som mala na sebe, som radšej rovno vyhodila.

2. Bola som tínedžerka, keď mi otec začal hovoriť o knihe, v ktorej nejaký atlét opisoval svoje nie veľmi príjemné školské časy. „Šikanovali ho, bol prakticky nula a nemal žiadnych kamarátov,“ hovorí otec. „Skoro ako ty.“ Ďakujem. Presne to som vtedy potrebovala počuť.

3. Mama mojej ženy vošla do kuchyne, kde som sedel za stolom, pozrela sa na mňa a povedala: „Aha, nikto tu nie je.“ Potom sa otočila a odišla preč.

4. Na vysokej som si privyrábala ako nahá modelka pre študentov na umeleckej. Bolo to zhruba 15 rokov dozadu. Jednej študentke sa ma akosi nedarilo zachytiť, tak zavolala na pomoc profesorku. Tá jej hovorí: „Nerob si s tým hlavu. Má úplne obyčajnú, nevýraznú tvár a žiadne ostré črty. Takí ľudia sa ťažko kreslia.“ Viem, že z umeleckého hľadiska mala pravdu, ale auč.

5. Predavačka v obchode sa ma spýtala, či mi má z ceny nákupu odpočítať zľavu pre seniorov. Mal som ledva štyridsať.

Ľudia sa podelili o najhoršie urážky od ľudí, ktorí to tak vlastne ani nemysleli
Shutterstock

6. Kamarát z detstva, z ktorého sa zhodou okolností stal môj kolega: „Bol si fakt múdre decko. Myslel som si, že skončíš niekde úplne inde.“ Odišiel som z vysokej a akosi mi prischla práca na bare, kde sme sa vlastne stretli. Musím povedať, že v tej chvíli ma dobre pichlo pri srdci.

7. „Vyzeráš ako niekto, kto má doma fretky.“ Doteraz neviem, čo presne to malo znamenať, ale už sú to štyri roky a stále si to pamätám.

Ženích prehral na svadbe video, na ktorom ho nevesta podvádza z mužom svojej sestry

Odporúčame prečítať:

Ženích pustil na svadbe video, na ktorom ho nevesta podvádza s mužom svojej sestry

8. Chalan na prvom rande mi povedal, že vyzerám ako vodca nejakej sekty. Nevedela som, ako zareagovať, ale veľmi ma to nepotešilo, tak som len odvrkla: „Ty zase vyzeráš ako člen nejakej sekty.“ Urazil sa a odišiel. Ešteže tak, inak by som musela ísť ja.

9. U nás vo firme pracuje jedna veľmi milá postaršia imigrantka z Vietnamu, ktorá by vedome neublížila ani muche. Raz ma prišla pozrieť manželka s malou, a keď odišli, pani hovorí: „Máte nádhernú sestru a neter.“ Vysvetlil som jej, že to nie je moja sestra, ale žena, a tá neter je vlastne moja dcérka. V totálnom šoku z nej vypadlo: „Ale ako môže mať muž ako vy takú krásnu ženu a dcérku?“ Chcel som sa pod zem prepadnúť.

10. Kamarátova frajerka sa na mňa pozerá a hovorí: „Je fakt super, že ti je úplne jedno, ako vyzeráš.“ Som si na 100 percent istá, že to naozaj myslela ako kompliment, ale bol to s prehľadom ten najhorší, aký som kedy dostala.

Ľudia sa podelili o najhoršie urážky od ľudí, ktorí to tak vlastne ani nemysleli
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť