Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Poznáš tie chvíle, keď si ideš motto peniaze boli, sú aj budú, a tak trochu pozabudneš na to, že nech už boli, sú a budú kdekoľvek, na tvojom účte asi nie. Nakúpiš kraviny od výmyslu sveta a napáchané finančné škody si uvedomíš až neskôr. Podobne na tom boli aj títo ľudia z Redditu.

Tam sa nedávno podelili o najväčšie hlúposti, za ktoré kedy vyvalili peniaze, a nebudeme sa tváriť… určite máš podobnú perličku doma aj ty. Ak áno, tak sa s nami o ňu nezabudni podeliť v komentároch.

1. Mal som asi desať, keď sme sa s rodinou vybrali na dovolenku do Colorada. V jednom z obchodov so suvenírmi ma zaujala obrovská socha komára s nápisom „národný vták“, tak som uprosil rodičov, nech ju kúpia. Teraz máme na klavíri monštruózneho komára…

2. Keď som bol malý, tatko mi dal v obchodnom centre 50 dolárov a povedal, že ich môžem minúť, na čo len chcem. Kúpil som si vibrujúce elektronické prasa, čo po stlačení gombíka začalo krochkať. Stupídne vibrujúce prasa z darčekového obchodu. V živote som sa s ním nehral a otec ma už nikdy nenechal samého s takou sumou peňazí.

3. Bol som s kamošmi v zábavnom parku a vyvalil 40 eur v jednom z tých stánkov, kde hádžeš balóny do plechoviek. Vyhral som a zo všetkých možných cien som si vybral škaredú plyšovú žabu. Má skoro dva metre. Stojí mi v izbe na rohu skrine a vždy, keď idem v noci na záchod, ma vydesí na smrť.

4. So školou sme boli na výlete vo Washingtone a ja som si v darčekovom obchode kúpil 2-dolárovú bankovku. Za dvadsať dolárov. Dodnes si za to trieskam hlavu o stenu.

© Shutterstock

5. Dal som si pár drinkov a v stave najvyššej eufórie som sa vybral do obchodu s kuchynským vybavením. A tam stál on – nádherný bronzový mixér, dokonca ešte v akcii. V akcii za tisícku. Samozrejme, že som ho kúpil – som predsa slobodný muž, čo nikdy v živote neuvaril nič iné ako instantnú polievku, tak prečo nie. Teraz mi zaberá miesto na linke, takže… nekúpi niekto mixér?

6. Raz som frajerke kúpil klobúk, na ktorom bolo vyšité jej meno. Spýtala sa ma, či by som nosil tričko, na ktorom by bolo moje meno. Nenosil… nie som debil, nie?!

7. Po minuloročných Vianociach som v obchode natrafil na vínový pohár v tvare Buddyho z filmu Elf. Samozrejme, vidím na niečom ksicht Willa Ferrella, tak bez rozmyslu kupujem. Bolo to totálne impulzívne, a až po odchode z obchodu som sa pozrel na blok a zistil som, že ma ten poondiaty pohár stál viac ako dvacku.

Zaprisahal som sa, že z iného pohára piť už nebudem, a tak aj je. Umývam ho síce trikrát denne, ale čert to ber. Chcem z tých dvadsiatich babiek vyťažiť, čo sa dá.

8. V štrnástich som si kúpil balenie ponožiek, ktoré neladili. Akože, na každej ponožke bol iný vzor, v tom čase inovatívny koncept, tak si to nacenili, akoby milé ponožky boli minimálne zo zlata. Až neskôr mi došlo, že som si za tú cenu mohol kúpiť dvadsať balení normálnych ponožiek a proste si ich pomiešať.

© Shutterstock

9. Mercedes 500SEL. Myslel som si, že budem brutálny frajer, keď sa budem prevážať na takom drahom aute. V skutočnosti som skoro zbankrotoval, keďže benzín a náhradné diely stáli majland. Predal som ho za menej ako polovicu pôvodnej ceny a bol som neskutočne rád, že som sa ho zbavil.

10. Nafukovací kostým dinosaura. Raz som v ňom behal po ulici a potom som zabudol, kam som ho dal. Ako môže niekto stratiť gigantický kostým dinosaura?!

11. Ožral som sa ako doga a začal na Amazone nakupovať vybavenie pre nindžov. Meče, nunčaky, masku a kostým… keď mi o mesiac neskôr prišiel balík, skoro ma vykotilo zo stoličky.

12. Vyhodili sme nekresťanské prachy za veľkú svadbu. Verím, že ak by sme si ich odložili, vyriešili by množstvo problémov, ktoré prišli po tom. A, koniec-koncov, aj tak sme sa rozviedli, takže… načo bolo celé to haló vlastne dobré?!

© Shutterstock

13. Kupovať darčeky mojim rodičom je ako splachovať prachy do záchoda. Fakt to za to nestojí. Na Vianoce som im kúpil parádnu širokouhlú smart telku so všetkými vymoženosťami, čo si len viete predstaviť. Už celé mesiace sa sťažovali na svoju starú telku, že je komplikované pozrieť si na nej Netflix, tak som si myslel, že ich poteší. Doteraz je v krabici.

14. Kúpila som si deku, v ktorej má človek vyzerať ako burrito. Bola tenká, nekvalitná, nehovoriac o tom, že rozhodne nebola dosť veľká na to, aby som sa do nej zabalila celá. Teraz už nikdy nebudem vyzerať ako burrito…

15. Práve som utratil 250 dolárov na 1989 Batmobile Lego set. Teším sa naň, ale časť zo mňa mi stále hovorí: „Kam si to, preboha, dotiahol, keď v 27 rokoch vyvalíš pol výplaty za Lego?“ Ale už teraz viem, že keď príde, budem skákať meter päťdesiat.

16. Klavír. Sprostý, drahý a prakticky bezcenný klavír. Trvala na ňom exmanželka, ktorá chcela viesť decká k hudbe. Vyvalil som tri tisícky za klavír, štyri tisícky za hodiny… a to všetko len preto, aby sme zistili, že naše deti majú hudobný sluch a koordináciu prstov asi ako morská uhorka.

© Shutterstock

Zdroj: 3VD / Reddit 


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.