Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia sa podelili o „nevinné“ lži, ktoré sa nafúkli do astronomických rozmerov

Keď sa z drobnej lži stane tajomstvo, ktoré si zoberieš do hrobu.

Hovorí sa, že lož má krátke nohy, no keď ju trošku prikŕmiš, môžu narásť dlhšie. Títo ľudia z Redditu o tom niečo vedia. Na sociálnej sieti sa podelili o svoje spočiatku nevinné lži, ktoré sa im akosi vymkli spod kontroly, a ako to dopadlo? Nuž, to už si môžeš prečítať sám.

1. Manželova teta bola príšerná kuchárka. Nezvykneme na návštevách frflať na jedlo, ale jej kreácie boli doslova nepožívateľné. Tak sme jedného dňa začali predstierať, že sme prešli na vegetariánstvo, len aby sme sa im vyhli. Bolo to desať rokov dozadu, medzičasom sa z nás stali reálni vegetariáni a ona stále o ničom netuší.

2. Keď som dvadsať rokov dozadu nastúpil ako redaktor do novín, náš hlavný editor sa volal Eduard. Až potom, čo odišiel do dôchodku – po vyše štyridsiatich rokoch v tej istej firme -, som sa dozvedel, že v skutočnosti sa tak vôbec nevolal. Dostali sa mi do rúk nejaké jeho papiere a na nich svietilo meno Leonard.

Vysvitlo, že keď tam začal pracovať, bol mladý, hanblivý a vedúci, ktorému sa predstavil, zle počul jeho meno. Bál sa ho opraviť, a tak radšej polovicu života vystupoval ako Eduard.

3. Keď som bol malý, často som predstieral chorobu, aby som sa mohol uliať zo školy. Spravil som si horúcu čokoládu, celý deň hral videohry a bolo mi fajn. Našim som vždy povedal, že ma „bolí hrdlo“. Jedného dňa sa o mňa začali vážne strachovať, tak ma nahnali k lekárovi a ten zistil, že mám jednu mandľu o dosť väčšiu ako druhú, čo vraj môže spôsobovať moje časté „choroby“.

Odporučil našim, nech mi ju dajú chirurgicky odstrániť. Mne to bolo jedno – bol som decko a netušil som, čo znamená chirurgicky odstrániť… až dokiaľ som sa neocitol na operačnej sále. Dnes mám 25 rokov a moji rodičia dodnes nevedia, že som bol celé detstvo prakticky zdravý ako repa.

lož, klamstvo, tajomstvo, angína, operácia krčných mandlí
Shutterstock

4. Celá moja rodina je v tom, že som svojho manžela stretla na kamarátkinej oslave. V skutočnosti sme sa stretli tak, že ho daná kamarátka prizvala do trojky.

5. Sused, ktorého nemám veľmi v láske, ma pozval na záhradnú opekačku a mne sa vážne, ale vážne veľmi nechcelo ísť. Vedel som, že uvidí moje auto na príjazdovej ceste, tak som ho naštartoval, odišiel do mesta a celý deň sa nevrátil, len aby som tam nemusel ísť.

10 najznámejších prípadov, kedy počas nakrúcania došlo k smrteľnému úrazu

Odporúčame prečítať:

10 najznámejších prípadov, keď počas nakrúcania došlo k smrteľnému úrazu

6. V druhom ročníku na strednej sme si museli povinne vybrať jeden nepovinný predmet (pekný paradox), tak som si zvolil 3D modelovanie. Všetko, čo som spravil, stálo za prd, ale čo by ste čakali od 16-ročného chalana? O niekoľko rokov neskôr som hral Minecraft na určitom serveri, skamarátil sa s majiteľom a stal sa moderátorom.

Raz sa ma spýtal, či nepoznám niekoho so skúsenosťou v 3D modelovaní. Vraj rozbieha nejaký nový projekt. Samozrejme, že som sa prihlásil – skúsenosť som predsa mal. Najprv som absolútne netušil, čo vlastne robím, ale po nociach strávených nad videami z YouTube to zrazu všetko začalo dávať zmysel a aby som to skrátil, koncom projektu som bol šéfom celého oddelenia 3D grafikov.

7. Môj brat 15 rokov predstieral, že je alergický na mačky… a potom to celé prasklo. „Chcela by som mačku, ale tento je alergický,“ povedala raz jeho exmanželka na rodinnej oslave. „A to si kde zobrala?“ spýtala sa jej udivene moja mama. Aby bolo jasné, nerozviedli sa kvôli lži o alergii, ale v ten deň ho skoro stiahla z kože.

lož, klamstvo, tajomstvo, alergia na mačky
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.