Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Otázky sú dvojsečná zbraň. Na jednej strane sa bez nich nemáš ako niečo o tom druhom dozvedieť, na druhej ale môžeš pichnúť do osieho hniezda a zlomiť niekomu srdce, aj keď si to pôvodne neplánoval. To sa presne stalo v týchto prípadoch. Ľudia na Reddite sa nedávno podelili o otázky od ich okolia, ktoré ich poriadne zamrzeli, a my sme tie najzaujímavejšie z ich priznaní zozbierali v našom dnešnom článku. Nech sa páči.

1. Kokcem. Čítať v škole nahlas pred celou triedou bolo pre mňa ako nočná mora a raz to úplne zaklincovala učiteľka, ktorá sa ma počas toho, ako som sa zo seba snažil vypotiť vetu, spýtala: „Vieš ty vôbec čítať?!“ Moje 13-ročné ja to úplne zlomilo.

2. Prvý deň v škôlke pre môjho trojročného syna a zároveň prvý deň v jeho živote, čo som s ním nebola ja alebo manžel. Čakala som scénu, ale nič. Odprevadila som ho do šatne a on si spokojne odcupital do triedy, tak som odišla. Keď som ho vyzdvihla, všetko vyzeralo byť v poriadku, až dokiaľ sme si nesadli do auta a on potichu nezašepkal: „Myslel som, že ideme spolu, ale keď som sa otočil, nebola si tam. Prečo si ma opustila?“ 

3. Môj ex sa ma raz opýtal, čo sme zvykli robiť spolu s našimi, keď som bola malá. A vtedy mi to došlo. Nič. Nikdy sme si neboli blízki, nikdy sme spolu nijako zmysluplne netrávili čas a ja zrazu nemám odpoveď na takú banálnu otázku. Prišlo mi to neskutočne ľúto.

4. „Viem, že teraz nemáš peniažky, ale keď nejaké dostaneš, mohli by sme sa vrátiť a kúpiť mi hračku?“ V tom čase som na tom bola finančne naozaj biedne a mojej dcére sa podarilo rozplakať ma uprostred obchodu.

Shutterstock

5. Pár rokov dozadu sme mali malé rodinné stretnutie. Mávali sme ich často – len ja, súrodenci, rodičia a bratranec so sesternicou. Po večeri som si išiel za dom zapáliť, keď zrazu ku mne prišla sesternica a opýtala sa ma: „Prečo si stále taký smutný?“ Mohla mať vtedy tak šesť. Pravdou je, že som mal vtedy príšerné obdobie, veľa som pil, pchal do seba rôzne lieky a prakticky vôbec som nespal. Samozrejme, že som jej povedal, že som v poriadku, ale lámalo mi to hlavu po zvyšok večera.

6. Pracovala som na detskej odvykačke a dodnes si pamätám deň, keď sa ma 12-ročné dievčatko opýtalo, prečo má každý problém s jej frajerom. Mal 32. Ten chlap ju tak dlho zneužíval a manipuloval, že chúďa dieťa ani nevedelo, kde je sever. Často premýšľam, čo je s ňou dnes.

7. „Prečo reveš? Myslela som, že si chlap.“ Áno, teta, som chlap, ale moja dvojročná neter má popáleniny druhého stupňa a cez dvere ordinácie počujem až do čakárne, ako vrieska od bolesti. Prepáč, že ma to dostalo.

8. Po dlhých rokoch vo vzťahu s agresívnym manipulátorom a chronickým klamárom som konečne nabrala odvahu, zbalila sa a odišla. A moja mama? Namiesto toho, aby ma podržala, z nej vypadlo toto: „S tebou je ťažko. Si panovačná a pochybujem, že ťa ešte niekedy niekto bude ľúbiť. Naozaj si myslíš, že si zaslúžiš lepšieho?!“ 

Shutterstock

9. „Počkať, vy ma s tým neudriete?“ Som učiteľka hudobnej a táto 15-ročná študentka, ktorá k nám prestúpila z africkej školy, už niekoľký raz po sebe zahrala zle tú istú pasáž z pesničky. Keďže hrala na hudobný nástroj, ktorý sme mali len jeden, požiadala som ju, aby mi ho podala, nech jej môžem ukázať, ako sa to správne hrá. Potom sa ma zmätene opýtala toto. Až vtedy mi došlo, aký život asi musela predtým viesť.

10. „Znieš, akoby ti niekto stál na nohe. To je tvoj skutočný hlas?“ Chcela som pracovať v callcentre a zaúčala ma táto nepríjemná ženská. Dovtedy som si myslela, že cez telefón zniem celkom normálne…

11. Pár rokov dozadu fičali na Facebooku také obrázky, kde si mal človek začiarknuť všetko, čo naňho sedelo, a potom si to zavesiť na profil. Jeden som si spravila. Môj otec to videl a surovo sa ma opýtal: „Prečo si zaškrtla, že si sa vydala, a nie aj to, že si sa rozviedla?“ Musela som mu pripomenúť, že nie som rozvedená… som vdova.

12. Mala som problémy s plodnosťou a štyri roky sa nám s partnerom nedarilo počať bábätko. Raz sa ma jedno dieťa opýtalo: „Myslíš, že na svete jednoducho nie je žiadne bábo, ktoré by chcelo, aby si bola jeho maminka?“ 

Shutterstock

13. „Kto sú všetci títo ľudia?“ Moja budúca svokra počas našej svadby. Sledovať ju v úvodnom štádiu demencie bolo bolestivé pre všetkých naokolo. Aspoňže ona o tom nevedela.

14. „Môžem si želať niečo za moju sestričku?“ Som učiteľka a toto bola otázka mojej 10-ročnej študentky, ktorej štyri roky dozadu zomrela staršia sestra. Bavili sme sa o snoch a ašpiráciách do budúcnosti a ja som mala čo robiť, aby som sa nerozplakala.

15. Pracovala som v obchode a v mojom tíme boli dve ženy s rovnakým menom, dajme tomu Jana. Raz za mnou prišiel niekto z iného oddelenia a opýtal sa ma: „Nevidela si Janu? Tú chudú Janu, myslím.“ Tá druhá Jana stála rovno za mnou, a keď chalan odišiel, s malou dušičkou a slzami na krajíčku sa ma opýtala: „Takže ja som tá… tučná Jana?“ 

16. Keď mi veterinárka povedala: „Vaša mačka má neoperovateľný nádor. To najlepšie, čo pre ňu môžete urobiť, je ukončiť jej trápenie čo najskôr a dať ju uspať. Chcete to urobiť?“ 

Shutterstock

Zdroj: julylovestory / Reddit 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť