Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Každá jazva má svoj príbeh. Či už komický alebo vážny, jednoducho ho má. Nedávno sa ľudia na Reddite podelili o tie svoje a my sme vám zopár z tých najzaujímavejších zozbierali v dnešnom článku.

1. Prešiel po mne kôň aj s povozom. Bez srandy. Mal som 72 štichov a dodnes si necítim ľavé koleno.

2. Plávala som v oceáne, dostala zápal prsnej žľazy a lekári mi museli vyrezať dieru do hrude, aby ten zápal odtiaľ dostali von. Údajne sa do mňa tie baktérie dostali kanálikmi v bradavke a poviem vám, predtým som ani netušila, že je niečo také možné. A celkom dobre sa mi žilo aj bez tejto informácie.

3. Mám jednu obrovskú jazvu krížom cez celú hruď a dve menšie jazvičky rovno pod tým. Stalo sa to, keď som mal tri roky a prázdninoval u starých rodičov. S bratrancom sme vyvádzali na otočnej stoličke, keď ma zrazu zatočil tak silno, až som z nej vypadol… a dopadol rovno na babkin set ihlíc na štrikovanie.

Shocked Gif Laughing GIF - Find & Share on GIPHY

Ihlica ma prebodla ako šiškebab a skončila až pri srdci. Keď pribehla teta, myslela si, že ju mám len pod tričkom, tak ju chytila a šmahom ruky zo mňa vytrhla. V tej sekunde som odpadol.

Kým sme prišli do nemocnice, stratil som veľa krvi a lekári pripravovali mojich rodičov na najhoršie. Našťastie sme narazili na najlepšieho chirurga, na akého sme naraziť mohli. Ten chlap mi zachránil život a dodnes som mu za to vďačný.

4. Keď som mal 13, robil som niečo s dlátom a zapichol si ho do pravého zápästia. Keď som mal 23, rezal som v práci škatuľu orezávacím nožom a porezal sa takmer na tom istom mieste, len na druhej ruke. Keďže vyzerám, akoby ma ukrižovali, nazval som ich Ježišove rany. A som úprimne zvedavý, čo sa mi podarí vyparatiť v 33-ke.

5. Napadla ma veverička. Mal som sedem rokov. Vyhrala.

6. Na krku mám veľmi výraznú jazvu a každý, kto si ju všimne, si myslí, že je to cucflek. A ja som aj celkom rád, lebo už mám fakt plné zuby vysvetľovania, ako sa to naozaj stalo. No keďže sme už tu… mal som 5 rokov, keď ma v spánku poškriabala cez oko naša domáca mačka. Jej škrabanec akosi infikoval moje lymfatické uzliny na krku, ktoré následne napuchli tak, až som nemohol dýchať.

Shocked Tituss Burgess GIF by The Late Late Show with James Corden - Find & Share on GIPHY

Mesiace som kmital medzi domom a nemocnicou a nikto nevedel prísť na to, čo so mnou je. Lekári špekulovali, že je to lymfóm, vysávali mi tekutiny z krku obrovskými striekačkami a odvtedy nemôžem injekcie ani cítiť. Jazva mi ostala po niekoľkých operáciách, počas ktorých mi vyberali z krku tie zapálené uzliny. Až na konci tohto celého procesu sa zistilo, že za to všetko vlastne môže mačka.

7. Na pravej ruke mám jazvu od popáleniny. Pracovala som v rýchlom občerstvení a očividne som si myslela, že som nesmrteľná, keď som si neuvážene tancovala okolo fritézy s vriacim olejom.

8. Snažil som sa chytiť páva. Naháňal som ho, čo mi sily stačili, a keď som ho konečne chytil… v skratke by sa dalo povedať, že majú ostrejšie pazúry, akoby sa mohlo zdať.

Jimmy Fallon Reaction GIF by The Tonight Show Starring Jimmy Fallon - Find & Share on GIPHY

9. Mal som štyri a dribloval som s plážovou loptou. Mama chcela, aby som išiel do svojej izby, tak mi v hlave skrsol brilantný nápad – čo keby som dribloval s tou loptou hore schodmi? Ha. Ha. Ha. Minul som hneď prvý schod, strepal sa dopredu a rozrazil si čelo. Detská logika je na nezaplatenie.

10. V záchvate paniky ma labkou nabrala vydesená shiba inu, ktorej som sa snažil ostrihať pazúry. Pracujem so psami roky, mám na konte desiatky pitbullov a iných bojových plemien… a moja jediná jazva spojená so psami je od maličkej shiby inu, ktorú by som v tom čase zdvihol jednou rukou.

11. Na základnej škole sme robili masky z papierových tanierikov. Zapichol som do masky nožnice, aby som urobil otvor na oko… a krížom si prepichol ruku. Jačal som ako zmyslov zbavený.

12. Mladá slečna ma omylom kopla pod vodou do gulí. Aj napriek tomu, že to bolo malé stvorenie a celé sa to udialo pod vodou, to kopnutie malo očividne dostatočnú silu, aby mi pretrhlo miešok. Krásne miesto, kde mať jazvu. Naozaj.

Oh God Fox GIF by Lucifer - Find & Share on GIPHY

13. Mala som za sebou dlhý let. Boli asi štyri hodiny ráno, akurát som dorazila domov a žalúdok sa mi zvíjal prázdnotou. Tak som sa rozhodla urobiť si v toastovači mrazené waffle. Po tom, ako som toastovač zapla, ma však akosi vyplo a precitla som až v momente, keď sa mi škvarila ruka. Na toto waffľové fiasko len tak skoro nezabudnem…

14. Ako 4-ročný som bol poriadne číslo. A v jeden deň som dostal, čo som si zaslúžil. Nahneval som sa a od jedu som chcel nadvihnúť detský plastový stolík na kreslenie a odhodiť ho za seba. Lenže, ako som ho nadvihol, ostrá hrana na nohe mi prerezala obočie. Začal som krvácať a kričať, akoby ma z kože drali.

15. Keď som mal desať, oblepil som si pred Vianocami svetielkami celú izbu. Boli to obyčajné malé svetielka na stromček. Lepiaca páska ich však neudržala a po pár dňoch sa už váľali po zemi, niektoré rovno pri mojej posteli. Počas spánku mi očividne skĺzla ruka z postele, rovno na jedno zo svetielok. Ráno som si našiel peknú popáleninu a ešte doteraz tam mám jazvu v tvare vianočného svetielka.

Stupid Real Housewives GIF - Find & Share on GIPHY

Zdroj: ARTX11 / Reddit


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť