Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia sa podelili o príhody so spolubývajúcimi, ktorých museli vyslať rovno z pekla

"Vypustila môjho leguána do prírody."

Keď narazíš na normálnych ľudí, spolubývanie môže byť super vec. Podelíte si domáce práce, večer pokecáte pri pohári vínka a vďaka skromnému nájmu to nikoho z vás nezruinuje. Nanešťastie, tento scenár je značne ojedinelý a väčšina tých, ktorí si tento druh bývania vyskúšali, mali šťastie na poriadnych psychopatov.

Ako napríklad títo ľudia z Redditu. Na sociálnej sieti sa nedávno podelili o príhody so spolubývajúcimi, ktorí mali očividne v hlave o koliesko navyše a svojou ignoranciou, drzosťou a averziou voči poriadku ich dohnali až k vysťahovaniu. Poďme si teda prečítať tie najbizarnejšie z nich.

1. Prepálila mi spodok hrnca, lebo si instantnú polievku namiesto vody zaliala javorovým sirupom a odišla hrať do obývačky na bicie. O druhej ráno. S cudzím chlapom, ktorého po ceste domov nabrala na ulici.

2. Vypustila môjho leguána do prírody. Potom sa ma snažila vydierať cez mail z vedľajšej miestnosti. Keď som jej oznámil, že sa sťahujem, obliala mi herné ovládače sójovou omáčkou a poškriabala mi všetky DVD-čka ihlou.

3. Môj spolubývajúci bol neskutočné prasa. Špinavý tanier so zvyškami jedla vždy zasunul pod sedačku a ja som len chodil a hľadal, odkiaľ sa šíri ten neznesiteľný smrad. Raz to urobil s palacinkami. Špinavý tanier poliaty javorovým sirupom strčil pod sedačku, a kým som sa k nemu dostal, okupoval ho húf mravcov. Skoro ma porazilo.

4. Keď sa sťahovala, povedala majiteľovi, aby jej vyplatil depozit v plnej výške, aj napriek tomu, že som ho celý uhradila ja. Zistila som to, až keď som chcela odísť, a majiteľ mi povedal, že si to musím vydiskutovať s ňou. Vtedy som mala 19 a nevedela som, ako to riešiť, tak som to nechala tak. Už je to dvadsať rokov a stále ma to vytáča.

Shutterstock

5. Bolo to na intráku. Pokradla mi niekoľko nohavičiek a spokojne ich nosila, až dokiaľ som ju nekonfrontovala. Potom ma nahlásila na študijné, že mám spodnú bielizeň, ktorá nespĺňa dress-code. Mala som z toho pomaly väčší problém ako ona za krádež.

6. Nikdy sme sa nemali práve v láske, ale nedalo sa povedať, že by sme sa práve nenávideli. Teda až dovtedy, kým mi nenalial odlakovač na nechty do pleťového krému. Keď som si to s ním chcela vydiskutovať, obvinil ma, že som si to celé vymyslela, a ostatní spolubývajúci ma začali podozrievať, že som si ho tam naliala sama. O dva týždne neskôr som sa odsťahovala.

Odporúčame prečítať:

Slováci sa podelili o mrazivé príhody, ktoré si dodnes nevedia racionálne vysvetliť

7. Môj prvý spolubývajúci ma mal radšej, akoby sa patrilo. Raz som prišiel domov aj s kamarátkou, ktorá bola príliš opitá na to, aby som ju nechal ísť domov metrom, a on sa ma spýtal, či je to moja frajerka. V domnienke, že nás po tom nechá na pokoji, som povedal áno. Veľká chyba. Hneď nato sa totiž opýtal: „Nemôžem s vami ležať v posteli? Sľubujem, že nebudem robiť nič zlé, len mi chýba ľudské teplo.“

8. Raz som mala spolubývajúcu, ktorá neustále nastavovala termostat na 28 stupňov. Bolo tam neskutočné teplo a majiteľ k nám chodil prakticky každý deň, aby znížil teplotu, lebo on bol ten, kto hradil nedoplatky. Keď už mal toho plné zuby, nastavil termostat na 22 stupňov a zabezpečil ho takou malou škatuľkou na zámok. Spolubývajúca prišla domov, chytila kladivo a celú škatuľku roztrieskala na márne kúsky.

Shutterstock

9. Bývalý spolubývajúci sr*l do sprchy. Raz som mu omylom vletela do kúpeľne, a keď som zistila, čo robí, skoro som sa povracala.

10. Býval som s viacerými spolubývajúcimi. Raz sme sa všetci spolu opili a z jedného z nich vypadlo: „Občas, keď všetci spíte, mám chuť vás poliať benzínom a celé to tu podpáliť.“ Nezdalo sa, že by žartoval.

11. Mal staršieho psa a vôbec ho nechodil venčiť. Koľkokrát som prišiel domov a hneď vo dverách mi dal facku smrad psích výkalov. Najhoršie na tom bolo, že sa to ani neunúval odpratať. Keď prišiel domov, hneď sa zabuchol do svojej izby a bolo vybavené. Po niekoľkých debatách sme mu naznačili, že ak sa to nezmení, bude sa musieť odsťahovať. Tak to vyriešil. Dal toho psa utratiť.

12. Opil sa a šmaril môj herný ovládač o telku. Namiesto toho, aby sa priznal, sa to snažil uhrať na lúpež a zaplatil svojim kamarátom, aby nám vyrabovali byt a ukradli iba moje veci.

Shutterstock

13. Spolubývajúci z internátu reálne spal viac ako 16 hodín denne. Išiel na prednášku, vrátil sa z nej a šup – rovno do postele. Za normálnych okolností by mi to bolo jedno, nech si robí, čo chce, lenže on sa v jednom kuse sťažoval na hluk. Čítam si? Kvôli šuchotu stránok nemôže spať. Píšem esej? Kvôli ťukaniu pera nemôže spať. Pozerám video na slúchadlách? Stále počuje šum. Kvôli tomu som väčšinu toho ročníka strávil u frajerky.

14. Každý deň si kúpil krabičkový džúsik, odstrihol vrch (vrátane slamky) a prelial si ho do pohára.

Odporúčame prečítať:

Slováci sa podelili o mrazivé príhody, ktoré si dodnes nevedia racionálne vysvetliť

15. Bola niekoľko mesiacov pozadu s nájmom. Jedného dňa som sa vrátil z práce, byt vyzeral ako po výbuchu, ona nikde a polovica mojich vecí tiež. O niekoľko rokov som stretol v bare jej brata, ktorý ma vytiahol von a jednu mi napálil, lebo som údajne siahol na jeho sestru. Bol som v šoku. Nakoniec vysvitlo, že ju mlátil jej frajer, a keď prišla na rodinnú oslavu s monoklom na oku, radšej povedala, že som to bol ja.

16. Pri pozeraní filmov pre dospelých si kompletne zavíril počítač, a keďže som nebol doma, presunul sa na môj. Okrem divočiny v histórii prehliadania som si na klávesnici našiel to, čo si na klávesnici nechce nájsť asi nikto.

Shutterstock

17. Moja spolubývajúca z vysokej bola čistý psychopat. Okrem toho, že mi kradla jedlo, požičiavala si auto bez môjho vedomia a jej frajer prakticky žil na našom gauči, mala toľko chochmesu, že jedného dňa zavolala mojim rodičom (doteraz neviem, kde splašila číslo) a požiadala ich, aby jej požičali peniaze na nájom. Keď som sa to dozvedela, takmer letela oknom.

18. Každý víkend prišiel do mojej izby a ukradol mi záves, aby ho mohol použiť ako plášť, zatiaľ čo behal po obývačke s penovým mečom v ruke. Ani som nevedela, že to robí, až dokiaľ som sa jedného dňa nevrátila od našich o deň skôr. Nevedela som, či sa smiať alebo plakať.

19. Užíval si s frajerkou intímne radovánky cez Skype. Každú noc. Bolo to na intráku, na izbe sme boli traja, a hoci sa vždy snažil počkať, kým zaspíme, tie zvuky by zobudili aj mŕtveho. Vysoká škola. To boli časy.

20. Vynadala mi, že som zobrala knihu z police a teraz tam je diera, ktorá ju bytostne vytáča. Bola to moja kniha. Trvala na tom, aby som knihy mala zoradené podľa farieb, a teraz, keď tam jedna chýba, to „špatí celý interiér“. Ešte raz opakujem – bola to moja kniha. A rovnako aj všetky ostatné.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť