Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia sa podelili o rodinné tajomstvá, ktoré im rodičia odhalili až v dospelosti

Niektoré boli milé, z iných ti naskočia zimomriavky.

Každá rodina má svoje tajomstvá, a to, že o žiadnych nevieš, vôbec nemusí znamenať, že neexistujú. Len ti o nich ešte nikto nepovedal. Títo ľudia vedia, aké to je – žiť polovicu svojho života v omyle. Na Reddite sa podelili o mrazivé aj milé tajomstvá, ktoré im rodinní príslušníci odhalili až v dospelosti, a my sme tie najzaujímavejšie z nich zozbierali v tomto článku. Poďme sa na ne teda pozrieť.

1. Že mám staršiu nevlastnú sestru. Otec na strednej nabúchal nejaké dievča. Jej rodičia ho nemali radi, mysleli si, že je na výchovu dieťaťa príliš mladý, a tak sa jedného dňa proste zbalili a odsťahovali. Nikdy ho nikto nekontaktoval a sestra sa ho rozhodla spoznať, až keď som ja nastúpil na vysokú. Nikto mi nič nepovedal, a tak som jedného dňa prišiel na sviatky domov, za stolom sedela cudzia žena a otec len vyhlásil: „Toto je tvoja sestra.“

2. Keď som bola malá, otec omylom zrazil medvedíka čistotného. Neprežil to. Mal so sebou mláďa, ktorému nič nebolo, tak sme sa rozhodli, že si ho adoptujeme. Čistá katastrofa. Nevedeli sme sa oň postarať. Neexistovala klietka, ktorá by ho dokázala udržať – vlámal sa nám do špajzy, požral všetko jedlo, požral všetky odpadky, h*vná sme nachádzali na tých najbizarnejších miestach.

Jedného dňa si ma otec posadil na sedačku a povedal mi, že náš „medvedík čistotný odišiel bývať na farmu“. Bola som dosť veľká, aby som vedela, čo to znamená, a zlomilo mi to srdce. Pár rokov dozadu som hovorila svojmu mužovi, aký tragický osud postretol nášho medvedíka čistotného, zatiaľ čo bol môj otec v miestnosti. V polovici ma prerušil: „Počkaj, ale on nezomrel. Naozaj išiel bývať na farmu.“ Vtedy som zistila, že náš chlpatý kamoš žil dlhý život plný dobrého jedla a ľudskej spoločnosti, ako to mal rád.

Shutterstock

3. Moja mama čakala 24 rokov, aby mi povedala, že keď som mala tri, vyhrala v lotérii 20 miliónov. 20 MILIÓNOV. Údajne použila čísla, ktoré som jej povedala zo spánku. Ako správny rodič, všetky peniaze minula na seba a neodložila mi ani na vysokú, ani na auto, ani na nič iné. Ďakujem.

Ako zabrániť blednutiu čiernej farby na bielizni? Tipy a triky, aby veci nestratili svoju sýtu tmavosť

Odporúčame prečítať:

Ako zabrániť blednutiu čiernej farby na bielizni? Tipy a triky, aby veci nestratili svoju sýtu tmavosť

4. V devätnástich som začala chodiť so spolužiakom, ktorý sa mi páčil už od základnej školy. Keď som mame povedala, ako sa volá, viditeľne ozelenela. Okamžite sa ma pýtala, ako sa volá jeho mama, a keď som jej povedala, vyzerala, že omdlie. Vysvitlo, že kým som ešte nebola na svete, otec mamu podviedol a jeho milenka ostala tehotná. Mama môjho spolužiaka bola jeho milenka. Otec nikdy nepodstúpil test otcovstva, ale aj tak mám pocit, že som chvíľu chodila so svojím bratom.

5. Otec bol chronický sukničkár a podvádzal mamu, kde sa dalo. Nikdy som nevedela, čo ju po tých rokoch tolerovania jeho aférok dokopalo k rozvodu. Dozvedela som sa to až nedávno. Očividne jej praskli nervy, keď sa dozvedela, že otec nabúchal triednu učiteľku mojej sestry.

Shutterstock

6. Keď som bola malá, v rodine koloval príbeh o tom, že si ma nejaký princ chcel zobrať za ženu a ponúkal našej rodine kravy za moju ruku. Vždy som si myslela, že to je len báchorka. Po smrti môjho otca som sa vrátila do svojej rodnej krajiny a stretla sa s bratrancami, ktorých som nikdy predtým nevidela.

Zistila som, že to bola pravda. Údajný princ bol prezidentov syn a ponuka na sobáš nebola ponuka – bol to rozkaz. Firme, pre ktorú otec pracoval, sa nás podarilo prepašovať za hranice, inak by som si ho musela naozaj zobrať. Bola som ešte len batoľa! Len pre objasnenie, ten chlap nebol pedofil. Mal to byť dohodnutý sobáš (v danej krajine bežná prax) a všetko sa malo odohrať až po tom, čo dovŕšim dospelosť.

7. Keď som bola ešte dieťa, vyhorel nám dom. Až neskôr mi otec povedal, že ho podpálila moja mama. Kvôli práci bol často preč a jej chýbala pozornosť. Po tom všetkom jej diagnostikovali bipolárnu poruchu osobnosti.

Shutterstock

8. Ako malá som sa skamarátila s pani z vedľajšieho domu. Čítala mi, kreslila si so mnou, brávala ma na prechádzky a boli sme prakticky najlepšie kamarátky. Jedného dňa mi jej otec priniesol obrázok, ktorý pre mňa nakreslila, a nikdy viac som ju nevidela.

Rodičia mi povedali, že sa odsťahovala do iného mesta za prácou a nechala mi tu obrázok, aby som si na ňu občas spomenula. Po nejakom čase sme sa aj my presťahovali a do rodného mesta som sa vrátila, až keď som bola dospelá. Otec danej ženy aj s jej sestrou tam žili naďalej a povedali mi, čo sa skutočne stalo – mala autonehodu a neprežila to.

9. Mám 52 rokov. Moja mama mi až nedávno povedala, že niekde po svete behá môj nevlastný súrodenec. Otehotnela ešte predtým, ako spoznala môjho otca, a dieťa dala hneď po pôrode na adopciu.

10. Celé detstvo mi naši omieľali, ako mi sporia na vysokú. Keď konečne prišiel čas, zistil som, že na spomínanom účte sú necelé dve stovky.

Shutterstock

11. Moja mama často vyhŕkne niečo bez premýšľania a odhalí mi pravdu, o ktorej ani nevedela, že sa mi ju snažila zamlčať. Ako nedávno. Keď som bola malá, mama ma brávala so sebou do práce a jej šéf sa so mnou hrával, aby nemusela platiť za škôlku. Bol to super chlapík a brali sme ho ako rodinu.

Po tom, čo sme sa odsťahovali, „zomrel na rakovinu“ a ja som z toho bola veľmi smutná. Nedávno som ho len tak medzi rečou spomenula a z mojej mamy vypadlo: „Šialené, že sa zabil, nemyslíš?“ Prekvapivo som jej odpovedala: „Zabil? Bol chorý, nie?“ A ona na to: „Čosi, on sa obesil. Ale to si vedela, nie?“ Nie, nevedela. Nemala som ani tušenia.

Odporúčame prečítať:

Fico bude mať doživotný plat, vláda obmedzí protesty. Tieto zmeny prinesie lex atentát

12. Po osemnástke som dostala list od vzdialenej tety a uja, ktorých som naposledy videla ako dieťa. Keď som to povedala mame, vysvetlila mi prečo. Využívali ma na pašovanie nelegálnych vecí cez hranice. Raz sa reálne snažili prepašovať kokaín v mojej plienke!

Shutterstock

13. Raz na štedrovečernej večeri po smrti môjho otca teta len tak medzi rečou spomenula, ako „na dva roky zmizol“ a nikto nevedel, kam sa podel. Potom sa len tak objavil, „vyzeral ako Ježiš“ a ďalej žil svoj život, akoby sa nič nestalo. Dodnes nikto netuší, kde vlastne bol.

14. Ako malé dievčatko som mala svoju najobľúbenejšiu bábiku. Dnes mám 28 rokov a stále ju mám. Asi mesiac po otcovej smrti mi mama doniesla tri rovnaké bábiky a povedala mi, že otec videl, ako veľmi ju zbožňujem, a tak vždy, keď sa stará začala kaziť, nenápadne mi podstrčil novú, aby sa nikdy neopotrebovala. Chcel mi to tajomstvo povedať v deň mojej svadby a odovzdať mi predchádzajúce bábiky. Nanešťastie sa toho nedožil.

15. Môj dedko mal maličký podnik a všetci si mysleli, že je taký skúpy, pretože vyrastal v chudobe. Až po jeho smrti sme zistili, že takmer všetky zarobené peniaze dával buď na charitu, alebo pomáhal zamestnancom vo finančnej tiesni. Bolo to milé tajomstvo, ale stále veľmi šokujúce.

Shutterstock

Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.