Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 27.11.2022
sk
Milan
cz
Xenie
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia sa podelili o šialené veci, s ktorými sa stretli u niekoho na návšteve

"Jeden z mojich najbohatších kamarátov žil v dome bez nábytku."

Chlebíčky, z ktorých si nikto nechce zobrať prvý, a erárne papuče, ktoré pamätajú ešte vznik Osmanskej ríše, to sú také klasiky, ktoré na návšteve očakávaš už tak akosi automaticky. Ako sa však zdá, naraziť môžeš aj na omnoho podivnejšie veci.

Sedačka obalená v priehľadnej fólii či leguán spokojne si nažívajúci v umývadle? Znie to ako sci-fi, ale nemusí byť. Ľudia z Redditu sa na sociálnej sieti nedávno podelili o najbizarnejšie veci, ktorým čelili u niekoho na návšteve, a my sme tie najzaujímavejšie z ich príbehov zozbierali v tomto článku. Poďme sa na ne teda pozrieť.

1. Kamarát nás pozval na narodeninovú oslavu. Varoval nás, že si budeme objednávať jedlo, lebo uňho doma nikto nevarí, ale aj tak som to nečakal. Tí ľudia nemali žiadne hrnce ani panvice. Žiadne taniere, poháre, šálky, normálne príbory, nič. Mali len zopár plastových a skrinky v kuchyni boli plné náhodných vecí ako spoločenské hry a náhradné žiarovky. Doteraz som nepochopil, ako niekto takto môže žiť.

2. Strávil som víkend u kamaráta, ktorý bol najmladší z ôsmich detí. Pochádzam z veľmi tichej rodiny a títo ľudia spolu komunikovali krikom. Niežeby sa hádali, oni tak skrátka rozprávali. U nás sa kričalo, len keď bol niekto v nebezpečenstve alebo veľmi, veľmi nahnevaný, takže počuť „Podáš mi ten trojuholník pizze?“ v takej intenzite, že mi skoro vybuchli ušné bubienky, bol pre mňa značný šok.

3. Jeden z mojich najbohatších kamarátov žil v dome bez nábytku. V obývačke mal rozložených zopár skladacích stoličiek a v spálni matrac s kopami oblečenia len tak pohádzanými na zemi. Keď si chcel niečo obliecť, vždy si to predom vyžehlil, a očividne mu ani nenapadlo, že keby si to rovno poskladal, tak to nemusí robiť.

4. Môj kamarát zo školy žil na malej farme vo Walese. Na prvej návšteve ma skoro zrazila ovca, ktorá vybehla z vchodových dverí a rozbehla sa dole po schodoch.

5. Bol som u nich na návšteve niekoľkokrát a chvíľu mi trvalo, kým som si to uvedomil, ale môj známy nemá doma žiadne zrkadlá. Ani v kúpeľni. Neviem, či na to majú nejaký konkrétny dôvod, ale prišlo mi to zvláštne. Možno sú to upíri?

Šialené príhody z návštev
Shutterstock

6. Ako malý chlapec v 70. rokoch som raz išiel na návštevu k spolužiakovi zo školy a ich dom mal veľmi zvláštnu vôňu. Nikdy som nič podobné v žiadnom dome necítil (hoci dovtedy som bol tak maximálne u príbuzných a kamarátov mojich rodičov). Bol som u nich potom ešte niekoľkokrát a až po čase mi došlo, čím to je – nikto u nich nefajčil.

7. Švagor sa vo voľnom čase venoval práci s drevom. Všetci sme vedeli, že je to preňho dôležité, ale až po prvej návšteve jeho domu mi došlo, ako veľmi. Okrem spálne a kúpeľní, celý jeho dom prakticky vyzeral ako jedno veľké rezbárske štúdio.

Slováci vykupujú lístky na Imagine Dragons. Najdrahšie stoja 400 eur, koncert bude na letisku

Odporúčame prečítať:

Slováci vykupujú lístky na Imagine Dragons. Najdrahšie stoja 400 eur, koncert bude na letisku

8. „Nedáš si Kit-Kat?“ spýtal sa ma kamoš, keď som bol uňho po prvý raz na návšteve. „Jasné,“ povedal som, načo vytiahol zo skrinky Kit-Kat, odbalil ho, hodil ho na tanier a strčil ho do mikrovlnky. Nechal ho totálne roztopiť, až sa čokoláda priškvarila o tanier, a tak mi ho podal. Povedal som mu, že to fakt nemusel, a on sa ma šokovane spýtal: „Fakt? Ty ich jedávaš surové?!“

9. Druhý stupeň základnej školy, mohli sme mať tak 12 a spolužiak nás s kamarátom pozval k sebe domov. Ešte sa za nami ani nezabuchli vchodové dvere, už bol pri nás jeho tatko s otázkou: „Tak čo, chalani, chcete si pozrieť nejaké filmy pre dospelých?“ Nevedeli sme, ako reagovať, tak sme slušne odmietli a zdekovali sa ku kamarátovi do izby. Najhoršie na tom bolo, že jemu to vôbec neprišlo divné.

10. Po celom dome mali rozmiestnené figuríny, ktoré „robili bežné veci“. Sedeli za stolom a jedli, pozerali televízor z gauča, postávali pri okne s pohárom vína v ruke… zdrhol som odtiaľ najrýchlejšie, ako som vedel, a už som tam viac nepáchol.

Šialené príhody z návštev
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť