Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Motherlode. To bol cheat, vďaka ktorému tvojmu simíkovi pribudlo na účte päťdesiattisíc, a teda aj cheat, ktorý by si vrelo uvítal aj v reálnom živote. Taký, bohužiaľ, nemáme (ibaže by si na babkinej záhrade objavil ropu), ale zato máme zopár iných. Ľudia na Reddite sa totiž podelili o svoje „cheat kódy“, s ktorými je každodenný život hneď o čosi ľahší, a my sme tie najužitočnejšie z nich zozbierali v tomto článku.

1. Vždy kráčaj za určitým cieľom. Z nejakého dôvodu si potom ľudia myslia, že si zaneprázdnený, a zbytočné ťa nezastavujú.

2. Ak pracuješ v kancelárii, snaž sa skamarátiť so sekretárkami. Možno to nie sú osoby, s ktorými by si za iných okolností vybehol na kávu, ale zato sú to osoby, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou vedia zakamuflovať, keď urobíš prúser.

3. Keď sa na niekoho hneváš, zapíš si dôvod, prečo, a potom sa na to vyspi. Ak sa ráno stále hneváš, porozprávaj sa s ním, ak nie, kašli na to. Vďaka tejto technike som sa vyvarovala mnohým hádkam, ktoré za to v konečnom dôsledku vôbec nestáli.

4. Pracujem ako asistentka učiteľa v škôlke. Keď sa deciek opýtam, či vedia naraz používať sedacie aj počúvacie svaly, chcú mi ukázať, aké sú silné, a sedia tam, akoby ich za to niekto podplatil čokoládou. Ak potrebuješ naraz utíšiť kvantum hyperaktívnych predškolákov, vrelo odporúčam.

Shutterstock

5. Predtým, ako si najmeš niekoho na opravu vecí v domácnosti, si to skús vyhľadať na Youtube. V ideálnom prípade zistíš, že si to vieš urobiť aj sám, ale ak nie, nevadí. Aspoň o čosi lepšie porozumieš celej problematike, budeš vedieť opravárovi lepšie vysvetliť, kde je problém, a ako bonus si môžeš byť istý, že ťa neošklbe, lebo bude mať pocit, že sa vyznáš.

6. Ak si dochvíľny, slušne oblečený a kamarátsky, vieš to dotiahnuť ďaleko vo väčšine zamestnaní. A to aj napriek tomu, že v skutočnosti nemáš ani páru, čo vlastne robíš.

7. Nemusíš vždy každému zavesiť na nos, čo je vo veci. Niekedy stačí povedať „dnes to nejde“ alebo „toto skrátka neviem urobiť“ a tým skončiť. Príliš detailné a zdĺhavé vysvetlenia toho, prečo to nejde a prečo to nejde teraz, väčšinou znejú neúprimnejšie, ako keď je človek stručný.

8. Keď rozbiješ niečo sklenené, použi na upratanie črepov krajec chleba. Možno to znie absurdne, ale vďaka svojej textúre zachytí aj tie najmenšie kúsočky, na ktorých by si sa neskôr mohol porezať.

Shutterstock

9. Na internete je milión kurzov s certifikátmi, ktoré môžeš robiť cez internet a pridať si ich do životopisu. Vyber si nejaké, ktoré sú relevantné pre tvoj odbor, a urob ich. Pri žiadaní o prácu ťa to odlíši od ostatných kandidátov a vždy budeš mať o čom rozprávať na osobnom pohovore.

10. Pokiaľ ide o dôležité veci, naštuduj si ich sám. V obehu je obrovské množstvo klamlivých informácií a fakt, že niečomu verí tvoja mama, učiteľ, najlepší kamarát alebo hocikto iný, ešte neznamená, že sa dotyčný nemôže mýliť. Urob si vlastný prieskum, pozri si viaceré zdroje a až na základe nich sa rozhodni.

11. Keď som pracoval vo veľkom korporáte (budova s viac ako 500 ľuďmi pod jednou strechou), vždy som mal na stole štós papierov. Volal som ich „prechádzkové papiere“. Keď som už nevedel obsedieť a potreboval sa trochu prejsť, zobral som ich do ruky a šiel. Za celé tie roky ma nikdy nikto nezastavil, nikdy sa ma nikto nič nepýtal. Všetci si mysleli, že robím niečo dôležité… a ja som sa len prechádzal s prázdnymi papiermi v ruke.

12. V obývačke mám vyhrievanú deku. Pár minút pred odchodom z domu do nej zabalím svoj kabát, a keď chcem odísť, je príjemne teplučký. Určite to podobne funguje aj s radiátorom.

Shutterstock

13. Snažím sa používať platobnú kartu len raz denne. Samozrejme, nie vždy sa to podarí, niektoré výdavky si človek skrátka nenaplánuje, ale robím, čo sa dá. Vďaka tomu som už ušetrila celkom slušné peniaze za zbytočnosti, ktoré som nepotrebovala, len som ich v chvíľkovom ošiali strašne chcela.

14. Používaj čoskoro namiesto slova neskôr. Najmä pri komunikácii so svojimi blízkymi alebo keď sa snažíš nadviazať nové známosti. Dáš tým najavo, že máš záujem komunikovať, len v tejto chvíli nemáš čas.

15. Vo vzťahu nelipni na špeciálnych dňoch, ako sú výročia či Valentín. Je to zbytočné. Veci sa skrátka dejú a niekedy neovplyvníš, že vám dlhá porada padne práve na tento deň alebo sa niekomu jednoducho nechce. My so ženou chodíme na romantické večere hocikedy, napríklad aj počas bežného utorka. Celé plánovanie je vďaka tomu podstatne menej stresujúce, lebo obaja vieme, že keď to zajtra nejde, tak proste pôjdeme inokedy.

16. Schovávam si čokoládu v škatuľke od tampónov. Nechodí do nej nikto okrem mňa, takže nielenže sa nemusím deliť, ešte ju nájdem aj práve vtedy, keď ju najviac potrebujem.

Shutterstock

Zdroj: SunZuu / Reddit 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť