Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 25.6.2024
sk
Tadeáš
, Olívia
cz
Ivan

Ľudia sa podelili o šikovné pomôcky, ktoré im uľahčujú bežné fungovanie

"Keď mám na niečo chuť, ale neviem na čo, je to voda. Vždy je to voda."


Život je príliš krátky na to, aby sme si komplikovali veci, ktoré komplikovať netreba. Preto sme sa ti ho rozhodli uľahčiť. Ľudia na Reddite sa nedávno podelili o užitočné lifehacky, ktoré využívajú prakticky na dennej báze, a teda vedia s určitosťou vyhlásiť, že fungujú. My sme tie najlepšie z nich zozbierali v našom dnešnom článku a pevne veríme, že ti mnohé z nich padnú na úžitok.

1. Keď si potrebujem niečo zapamätať, poviem si to nahlas. Napríklad „zamkla som dvere na aute“ alebo „pred odchodom som vypla žehličku“. Znie to primitívne, ale naozaj to funguje.

2. Keď píšem email, adresáta vypĺňam až úplne na koniec. Po tom, čo som dopísal a aj si to po sebe skontroloval. Keď máš všetko vyplnené hneď od začiatku, priam ťa to láka hneď po dopísaní poslať a ani si to po sebe neprečítaš. Vďaka tomuto triku som sa vyvaroval hneď niekoľkým super trápnym hrúbkam, ktoré by som si inak neopravil.

3. Celoročne si píšem zoznam vianočných darčekov, ktorými chcem obdarovať svojich blízkych. Niekto spomenie, že by ho potešilo to či ono, a ja si to zapíšem. Keď príde na lámanie chleba, nemusím narýchlo vymýšľať darčeky, na ktoré bude aj tak len sadať prach, a vlastne idem na istotu.

4. Keď mám na niečo chuť, ale neviem na čo, je to voda. Vždy je to voda.

Shutterstock

5. Odjakživa ma zbožňovali komáre – bola som jediná doštípaná, aj keď ostatní ani nevedeli, že tam nejaké sú. Takže z praxe hovorím, že toto funguje. Strč lyžičku pod prúd horúcej vody na asi tridsať sekúnd a prilož si ju na štípanec. Chvíľu podrž a po svrbení ani stopy.

Odporúčame prečítať:

Zdá sa, že lásku si našla aj ďalšia súťažiaca Ruže pre nevestu. Má tráviť čas s týmto mužom

6. Cukor lieči spálený jazyk. A netvár sa, že si nikdy nezožral sušienku priamo z plechu a neobaril si komplet celú hubu. Nikto ti to neuverí.

7. Nepolož to, odlož to. Odkedy sa riadim týmto heslom, mám doma skoro stále poriadok a pred každým veľkým upratovaním nemusím najprv hodinu odpratávať z cesty rozhádzané drobnosti. Je to super.

8. Nepozeraj sa na hádku ako na možnosť dokázať niekomu, že máš pravdu. Niekedy to nie je o tom, kto „vyhrá“, ale o tom, že zistíš, čo druhému vadí, a potom sa viete spoločne posunúť ďalej. Odkedy sa „hádam“ s týmto duševným rozpoložením, podstatne rýchlejšie dospejem k nejakému záveru.

Shutterstock

9. Vždy mám v kuchyni misu plnú citrónov. Ľudia si potom myslia, že presne viem, čo robím.

10. Dávam svojej mačke jedlo do taniera, nie do misky. Predtým sa nikdy nehrnula do večere, teraz vždy všetko spapá. Vysvitlo, že má citlivé fúziky a miska jej vadí.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.