Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Ľudia sa podelili o svoje cestovateľské prešľapy, ktoré im skomplikovali dovolenku

Pri cestovaní sa toho môže toľko pokaziť... a niekedy sa teda aj pokazí.

Cestovanie ponúka vskutku množstvo priestoru na omyly, a títo ľudia z Redditu ho teda využili naplno. Na sociálnej sieti sa podelili o svoje najväčšie dovolenkové prešľapy, ktoré ich v mnohých prípadoch vyšli poriadne draho. Poďme si ich teraz spoločne prečítať.

1. Po odchode z Airbnb som promptne hodil kľúče do uzamknutej schránky, ako mi majiteľ kázal. Potom mi došlo, že ich potrebujem na odomknutie garáže, v ktorej som odparkoval auto. Trvalo hodinu a pol, kým mi prišiel niekto na pomoc. Na poslednú chvíľu som dobehol na letisko, len aby mi lietadlo odišlo rovno pred nosom.

2. S kamarátmi sme sa vydali do tankového múzea v nemeckom meste Munster. Po príchode a noci strávenej v hoteli sme ho išli hľadať a múzea nikde. Konečne sme sa niekoho opýtali, kam máme ísť, a zistili sme, že sme v zlom meste. Nebol to Munster, ale Münster, vzdialený od našej pôvodnej destinácie 280 kilometrov. Nakoniec sme sa teda ožrali s miestnymi a bolo dobre.

3. Po výlete v Ríme som sa potreboval dostať na letisko vlakom. Na nástupišti ohlásili vlak do Roma Fiumicino, tak som naskočil a išiel. Zdalo sa mi, že to trvá akosi dlho, a ja som sa začínal báť, že zmeškám lietadlo. Potom prišla ďalšia zastávka… Florencia. Nejakým zázrakom sa mi podarilo nastúpiť na zlý vlak, na ktorý som ani nemal lístok, a zmeškať lietadlo.

Vysvetlil som svoju situáciu konduktorovi a on ma nechal odviezť sa až na ďalšiu stanicu, teda do Milána. Nemusel som si ani dokúpiť lístok. V Miláne som ešte nebol, takže som si urobil pekný výlet a zabookoval novú letenku na ďalší deň. Všetko dobre dopadlo, ale bolo to určite neočakávané dobrodružstvo.

Ľudia sa podelili o svoje cestovateľské prešľapy, ktoré im skomplikovali dovolenku
Shutterstock

4. Letel som na dovolenku. Počas turbulencie sa mi vykĺbili oba umelé bedrové kĺby a ja som sa 45 minút ležiac v uličke medzi sedadlami zmietal od bolesti, kým sme núdzovo pristáli.

5. Rezervoval som hotel na zlý víkend. Jediné, čo sa nám na poslednú chvíľu podarilo nájsť, bol hotel na konci sveta vzdialený od akejkoľvek civilizácie dobrých 30 minút. Ten, ktorý som zabookoval pôvodne, bol rovno na pláži.

Mohlo by ťa zaujímať:

Nenechaj si ujsť zľavu, aká tu ešte nebola. S naším PREMIUM sa počas leta nudiť nebudeš

6. Zabudol som si vyzdvihnúť batožinu. Trklo mi to, až keď som z bezpečnostnej zóny vstúpil naspäť do letiska, a hoci som sa snažil pracovníkom vysvetliť situáciu, nedovolili mi vrátiť sa späť. Niekoľko hodín som sedel na zákazníckej podpore a len tak-tak chytil posledný vlak do mesta. Dorazil som okolo polnoci, po taxíkoch nikde ani stopy, tak som sa niekoľko hodín plahočil nemeckým vidiekom len za svetla baterky z telefónu.

7. Zabudol som si vodičák v horskej dedinke, do ktorej sa v tom čase dalo dostať len peši. Odišiel som z hotela, kráčal asi 45 minút, nasadol na jeden autobus do iného mesta, potom ešte na ďalší a dorazil do hotela číslo dva. Celé mi to trvalo zhruba tri hodiny, len aby si chlapík na recepcii odo mňa vypýtal vodičský preukaz… ktorý som nemal. Musel som sa teda vrátiť.

Ľudia sa podelili o svoje cestovateľské prešľapy, ktoré im skomplikovali dovolenku
Shutterstock

8. Mal som s kamarátom vyzdvihnúť známu na vlakovej stanici. Je zrakovo postihnutá a býva v zahraničí, takže aby sa nemusela stresovať s prestupom na iný vlak, rozhodli sme sa ísť pre ňu. Vlak prišiel a po nej ani stopy. Zrazu kamarát uvidel vo vlaku ženu, ktorá vyzerala presne ako ona. Zľakol som sa, že zabudla vystúpiť, tak som okamžite naskočil na vlak a išiel za ňou.

Nebola to ona. Hneď, ako som to zistil, som chcel vystúpiť, no vlak sa už začal hýbať. Kamarát mi zavolal, že známa je s ním a spoločne ma autom vyzdvihnú na ďalšej stanici.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.