Ľudia sa podelili o svoje iracionálne strachy, ktoré nimi lomcovali v detstve

A čoho si sa bál v detstve ty?

Zdroj: PxFuel

Detstvo. Obdobie čokoládového mlieka, prstov vrazených v nose až po koreň a, samozrejme, iracionálnych strachov. Každý z nás mal nejaký. Niekto sa bál, že ho spapá príšera pod posteľou, iný zase, že oslepne, keď nebude jesť mrkvu. No a čoho sa báli ľudia z Redditu? To nedávno prezradili v jednom zaujímavom vlákne a my sme vám ich najbizarnejšie strachy zozbierali v tomto článku.

1. Keď som bol malý, opakovane sa mi sníval jeden a ten istý sen, v ktorom gigantické batoľa devastovalo mesto a na koho sa pozrelo, ten bol okamžite mŕtvy. Ja som sa „skrýval“ v presklenom mrakodrape, rovno na úrovni jeho očí a čakal na svoj ortieľ. Bolo to brutálne divné, vracal sa ku mne celé roky a ešte teraz mi sťahuje polky, keď si naň spomeniem.

2. Prach. Strýko mi natáral, že ho za sebou nechávajú duchovia a mama ho skoro zahlušila, keď som vďaka tejto báchorke odmietal celé detstvo pomáhať s upratovaním. Keď sa na to teraz tak spätne pozerám, bol to celkom dobrý ťah.

3. Odtoky. V sprche, vo vani či v bazéne, hlavne teda tie, ktoré som nepoznal. Je to predsa miesto, kde sa skrýva ružový sliz z Krotiteľov duchov, a ako by som to slušne… nie, fakt, k*rva, nie, ďakujem.

PxHere (https://pxhere.com/ro/photo/1442761)

4. Stále som si predstavoval aligátora, ktorý sa po stene vyšplhá až k môjmu oknu, vkradne sa dnu a zožerie ma v spánku. Žijem v Bombaji. Tu nežijú aligátory. A úprimne, aj keby žili… mám určité pochybnosti o tom, že vedia šplhať po stenách.

5. Willy Wonka a celá tá jeho fraška s továrňou na čokoládu. Pofidérny chlapík v ešte pofidérnejšom klobúčiku naláka partičku deciek do svojho sladkého impéria a tá scéna, kde dievča zožerie tú žuvačku a potom napuchne ako čučoriedka… keď začala modrať, skoro som sa posr*l.

6. Eskalátory. Mama ma strašila, že sa mi v nich zasekne šnúrka od topánok, vtiahne ma to dnu a naporcuje ako skartovačka. Fakt príjemná predstava, vďaka ktorej moje mladšie ja dávalo zásadne prednosť klasickým schodom.

Pixabay (https://pixabay.com/sk/photos/escalator-budovy-3421852/)

7. Zvuk Windowsu XP pri štarte a vypínaní. Keď som zabudol, že mám hlasitosť na maxime, skoro ma cez stenu prerazilo až k susedom.

8. Potkany, hady, šváby… prakticky všetko, čo by sa mohlo potenciálne vyšplhať hore rúrami až do záchoda a uhryznúť ma do zadku v tej najmenej vhodnej chvíli (niežeby na to niekedy bola vhodnejšia).

Och, a babkin kokeršpaniel. Raz sa na mňa vyrútil spoza rohu, zhodil ma prednými labami na zem a ja som si bol na sto percent istý, že ma v tej rane tá rozkošná chlpatá kučeravá beštia zožerie aj s kosťami. Vysvitlo, že sa chcel len hrať.

9. Stropné ventilátory. Sestra ma presvedčila, že sa môžu odtrhnúť, začnú lietať po izbe a ufiknú mi hlavu. Veril som jej. A fakt, že pri vysokej rýchlosti vydávali také divné bzučivé zvuky celej veci vôbec nepomáhal.

Marie-Flore Pirmez / Unsplash (https://unsplash.com/photos/dI6OnpR7jYI)

10. Náš bývalý sused s veľkým pivným pupkom mi celé roky naháňal hrôzu. Môže za to mama s tetou, ktoré srandovali, že má také obrovské brušisko, lebo po nociach požiera nezbedné decká. Vtedy som sa mu oblúkom vyhýbal, dnes už si ani nepamätám, ako sa vlastne volal.

11. Keď som tleskol rukami nad hlavou raz, privolal som si nočné mory. Keď dvakrát, poslal som ich preč. V praxi to, samozrejme, nefungovalo, ale v mojej hlave áno. Dával som si pozor, aby som vždy tleskol nad hlavou párny počet ráz (prekvapivo často som tlieskal nad hlavou, ani by ste neverili…), a keď som zabudol, koľkokrát som tleskol, začal som jačať ako zmyslov zbavený.

12. Lopty. Alebo respektíve akékoľvek guľaté predmety ma šialene desili. Nedávno mi mama hovorila, aké bolo jednoduché dávať na mňa pozor. Keď ma chcela udržať v miestnosti a musela niekam odbehnúť, jednoducho postavila do dverí tenisovú loptičku. Bol som z nej taký predposr*tý, že som čučal čo najďalej od nej a ani sa odtiaľ nehol.

Ben Hershey / Unsplash (https://unsplash.com/photos/VEW78A1YZ6I)

13. Ako malý som sa bál tmy, lebo jeden nikdy nevie, aká príšera naňho z tej ničoty vyskočí. Ale musím uznať, že tej sa bojím dodnes. Lebo jeden nikdy nevie, o čo si nakopne malíček na nohe tentokrát.

14. Krvavá Mary. Keď sa o polnoci postavíš pred zrkadlo a povieš trikrát za sebou jej meno, zjaví sa ti jej podobizeň a doškriabe ti tvár. Radšej by som si naložil do nohavíc, ako by som mal ísť okolo polnoci na záchod okolo kúpeľňového zrkadla. Ale to bola taká klasika…

15. Porcelánové bábiky. Ja viem, ja viem, sú to hračky… ale prečo teda, pre Kristove rany, hýbu očami?! PREČO?!

Sarah-Rose / Flickr (https://www.flickr.com/photos/oh_darling/3958364982/)

Zdroj: awerli121 / Reddit

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
41
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ženy, ktoré odpudzujú mužov: Čo nerobiť, aby raz prišiel vysnívaný princ na bielom... ferrari?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME