Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 22.6.2024
sk
Paulína
, Paula, Pavla
cz
Pavla
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia sa podelili o svoje najdesivejšie zážitky zo stanovačiek

Už si niekedy prišiel do priameho kontaktu s medveďom?

Stanovačka je skvelá forma nízkorozpočtovej dovolenky. Čerstvý vzduch, opekačka, spánok pod hviezdami, to sú veci, ktorým sa žiaden luxusný hotel nevyrovná, no má to svoje riziká. Napríklad takéto. Ľudia na Reddite sa nedávno podelili o svoje desivé zážitky zo stanovačiek a my sme z nich zopár povyberali do nášho dnešného článku. Stalo sa ti tiež niekedy čosi podobné?

1. Stanoval som sám doslova uprostred ničoty. Keď som sa ráno zobudil, zistil som, že si niekto urobil čaj a nedopitý ho nechal pri ohni. Rozhliadol som sa okolo seba, ale nikde nebolo ani nohy.

2. Prvá stanovačka s mojimi deťmi. Trochu sa báli, tak som ich ubezpečoval, že sa nám tu nemá čo stať, no ešte som to ani nestihol dohovoriť, niečo vonku začalo šuchotať. „To je len vietor. Alebo medvedík čistotný,“ hovorím im… a potom nám to skočilo rovno na stan. Deti jačali ako zmyslov zbavené, dokonca aj ja som zvreskol.

Bola to naša mačka. Žena ju pustila z domu a ona sa nás vybrala hľadať do lesa. Už je to niekoľko rokov a decká to stále vyťahujú ako „najstrašidelnejší deň v ich živote, keď sa aj ocko skoro pokakal od strachu“.

3. Išla som stanovať sama, len s malým – v tom čase 4-ročným – synom, na pomerne odľahlé miesto. Celý čas, čo som stavala stan, sa na mňa asi z 10-metrovej diaľky pozeral chlapík (jeho stan už stál). Počas noci som zrazu začula kroky. Nič iné. Len kroky.

Celú noc som prebdela s gumeným kladivkom v ruke. Keď sa konečne začalo rozvidnievať, vykukla som von a zbadala stovky stôp emu po celom kempe. Až som sa začala smiať. Nato ku mne podišiel ten chlapík, čo ma pozoroval, a pogratuloval mi, ako parádne som sama zložila ten stan. „Nevedel som, či nebudete potrebovať pomoc, ale nechcel som sa vám do toho miešať,“ povedal mi.

Desivé zážitky zo stanovačiek
Shutterstock

4. Čistý teror. Bol som na skautskom tábore a niektoré z detí nechalo vonku na deke otvorený balík cukríkov. Všetci sme sa zobudili uprostred noci a našli viac ako 30 medvedíkov čistotných, ako sa hádajú o cukríky a behajú od stanu k stanu v snahe nájsť viac jedla. V živote som sa tak veľmi nebál.

5. Táborili sme v Národnom parku Serengeti, masajskí muži na nás dávali pozor. Sedeli sme okolo ohňa, keď sa zrazu jeden z nich zapozeral do čierňavy a namieril tam baterku. Skoro som sa posr*l, keď sa na nás späť pozrel pár levích očí. Asi 30 metrov od nás. Vôbec som ho nepočul.

Mohlo by ťa zaujímať:

Užitočné technologické vychytávky, vďaka ktorým zažiješ to najlepšie leto

6. Mal som asi osem a nechcel som spať so sestrou v stane, tak som si pri ohni roztiahol ležadlo a spal pod hviezdami. Zobudil som sa na to, že mi medveď čuchá krk. Znehybnel som od strachu, nevydal som ani hláska, až ma napokon nechal tak a odišiel hľadať nejaké jedlo. Narobil pri tom dosť hluku, aby zobudil mojich rodičov, ktorí ho napokon odplašili. Potom mi už nevadilo spať so sestrou v stane…

7. S kamarátmi sme išli na výlet k jazeru Chelan. V tom čase mobily prakticky neexistovali a my sme sa stratili. Bolo neskoro, tma ako v rohu, tak sme zišli z cesty a rozhodli sa utáboriť na veľkej trávnatej ploche. Nevideli sme ani prd, ledva sme postavili stan a išli spať.

Ráno sme sa zobudili na to, ako niekto trieska palicou po streche nášho stanu a jačí, nech okamžite vypadneme z jeho pozemku. Očividne sme sa v tom zhone nanominovali k niekomu na záhradu. Za sekundu sme sa pobalili a už nás nebolo.

Desivé zážitky zo stanovačiek
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.