Ľudia sa podelili o historky zo svojich rozchodov. Pri niektorých si budeš klopať na čelo

„Doniesla domov chlamýdie a snažila sa to hodiť na nášho psa.“

Zdroj: Shutterstock

Čo je charakteristikou tragického rozchodu? Takého, ktorý sa ti svojou absurdnosťou vryje do pamäti? Je to ignorancia zo strany (bývalého) partnera? Alebo dramatické gesto ako posprejovanie auta či zadováženie si nejakej tej parádnej pohlavnej choroby?

Touto otázkou sa nedávno zaoberali ľudia na Reddite, kde sa jeden z používateľov pýtal: Aký je najhorší spôsob, ako sa niekto môže so svojím partnerom rozísť? Okrem hypotetických odpovedí na štýl „odletieť na Mars“ sa však našli aj skutočné rozchodové historky, ktoré sú dokonalým príkladom toho, ako to nerobiť. My sme ich pre vás pozbierali v tomto článku.

1. Boli sme spolu na párty a slečinka sa začala „vykusovať“ s nejakým cudzím chlapom. Všetci traja sme sedeli na tom istom gauči a musím skonštatovať, že to nášmu vzťahu práve dvakrát neprospelo.

2. Moja ex sa so mnou rozišla svojsky. Zabudla mi o tom totiž povedať, no to, čo určite nezabudla, bolo zmieniť sa o tom pred všetkými našimi spoločnými známymi. Keď to vedeli komplet všetci, poslala mi email. Nie však na moju primárnu mailovú adresu, ktorú využívam denne, ale takú, kde som si schránku nekontroloval už asi pol roka. O týždeň nato mi zvonila pri dverách a chcela ma späť.

3. Môj spolubývajúci z intráku strávil so svojou vtedajšou priateľkou celý víkend. Bola zo zahraničia, doletela za ním cez pol zemegule a on už dávno predtým, ako vôbec mala prísť, vedel, že to chce ukončiť.

Dva dni ju nechal v tom, že je všetko v poriadku, a potom sa naozaj „pochlapil“. Odviezol ju autom naspäť na letisko, a keď sa tesne pred odchodom naklonila cez šoférove okienko, že mu dá pusu na rozlúčku, odtiahol sa a zahlásil, že je koniec. Ani nečakal na jej reakciu, len naštartoval a odišiel preč.

Elizabeth Tsung / Unsplash (https://unsplash.com/photos/BGLR0IIeYi4)

4. Zistenie, že ja a môj ex už nie sme spolu, prišlo nečakane. Postol na Instagram fotku so svojou najlepšou kamarátkou, ktorú pozná tri roky s popisom: „Trvalo mi tri roky, kým som nabral odvahu a pozval túto úžasnú ženu na rande.“

5. Moja bývalá to nechala plynúť a čakala, že sa to tak akosi vykľuje samé. Nechcela sa so mnou rozísť priamo, tak so mnou len pomaly postupne prestala komunikovať a dúfala, že sa rýchlo odcudzíme. Nebolo to rýchle. Bolo to pomalé mučenie. A keby bola od začiatku otvorená, mohli sme si ušetriť množstvo premárneného času a hádok.

6. Jedného pekného dňa mi môj vtedajší frajer napísal správu. Pýtal sa, aký som mala deň. „V pohode, čo ty?“ odpísala som mu, na čo som dostala pomerne šokujúcu odpoveď. „Skvelý, trávil som čas so svojou priateľkou.“ Ja som bola celý deň v práci. Chodili sme spolu štyri roky, dva z toho sme spolu žili. Očividne ma polovicu toho času podvádzal a napokon sa rozhodol ostať so svojou milenkou. Krásne to časy…

Alice Donovan Rouse / Unsplash (https://unsplash.com/photos/Z371TcPQliI)

7. Ešte dodnes si pamätám, ako som raz na strednej začul chalana vedľa mňa telefonovať so svojou priateľkou. „Hej, neuveríš, kto sa dnes rozišiel!“ nadšene kričal do mobilu a keď sa ho ona (pravdepodobne) opýtala, že kto, ešte nadšenejšie odpovedal: „My predsa, ty hlúpunká!“ Mal som chuť dať mu lakťom, a to ani nezlomil moje srdce.

8. Nechala mamu, nech to urobí za ňu. Moja bývala pochádzala z veľmi bohatej rodiny a nikdy sa nemusela trápiť bežnými starosťami – jej rodičia vždy všetko vybavili za ňu. Po mentálnej stránke teda nebola veľmi vyspelá. Rovnaký scenár nastal, aj keď sa jej rodičia rozhodli, že by sme to mali ukončiť. Nikdy ma nemali radi – ako začínajúci umelec som pre ich dcérenku nebol dosť dobrý.

Jedného dňa som prišiel domov z práce a pred bytom som našiel stáť potenciálnu svokru. Nechala na byte vymeniť všetky zámky (býval som tam ja s jej dcérou, no byt vlastnili jej rodičia). Povedala mi, že už stačilo tohto divadielka a že náš vzťah nemá budúcnosť. Vraj si mám rýchlo pobaliť veci, kým ona bude čakať vonku, a pratať sa kade ľahšie.

9. Môj ex sa so mnou rozišiel cez internet. Na Valentína. Zhodou okolností mám na Valentína narodeniny.

Josh Felise / Unsplash (https://unsplash.com/photos/a7HJsX8HiuM)

10. Išli sme na týždňovú dovolenku. Cesta tam trvala desať hodín autobusom, on sa to na mňa rozhodol vybaliť asi desať minút po štarte. Fakt by ma zaujímalo, čo ho viedlo k tomu, povedať mi to vo chvíli, keď bolo viac než jasné, že najbližších tisíc hodín budeme asi tri centimetre od seba, a asi by bolo fajn, keby sme nemali chuť navzájom sa pozabíjať.

11. Našla si iný objav, párkrát sa ním nechala vyklátiť v kancelárii, doniesla domov chlamýdie a ktovie ešte akú pliagu, a snažila sa to zvaliť na môjho psa, ktorý má akože blchy. Lebo chlamýdie a psie blchy si sú také ohromne podobné. Keď som ju vyhodil z domu, posprejovala mi auto a nadávala, že ma predsa varovala.

„Vieš, aké bláznivé sú ryšavky,“ hovorievala mi na začiatku nášho vzťahu, ale mne úprimne ani len nenapadlo, že to myslí takto. A na záver sa snažila ukradnúť toho istého psa, ktorému predtým zničila povesť akože-blchami. Stephanie, už je to dvanásť rokov, ale stále si myslím, že som ti mal za to všetko kúpiť nejakú trofej, ty prepnutá ryšavá štetka.

12. Dovalila sa ku mne deň pred Vianocami a pobrala si všetky darčeky, lebo vedela, že sa zajtra neuvidíme. Povedala, že „má prácu“, no namiesto toho bola so svojím novým objavom, s ktorým mi očividne už nejaký ten piatok zahýbala. Chcela len tie darčeky. Keď ich naložila do auta, vrátila sa, aby mi povedala, že je koniec, že má niekoho iného a odišla. Boli sme spolu niekoľko rokov a boli sme zasnúbení. Aspoň mala toľko chochmesu, že mi neskôr vrátila prsteň.

Ayo Ogunseinde / Unsplash (https://unsplash.com/photos/1Dsvt_XAclw)

13. Stretol som ju na ulici s iným chlapom, ako sa držia za ruky a šťastne si vykračujú. Neboli sme spolu dlho, zhruba len mesiac, ale aj tak ma to poriadne dostalo. Prišiel som za nimi a snažil sa ju konfrontovať, že kto to má akože byť. „Môj nový priateľ,“ odpovedala s pokojom Angličana a hľadela mi hlboko do očí.

Pýtal som sa jej, či tak náhodou nie sme už asi mesiac vo vzťahu. „Boli sme, ale včera sme sa očividne rozišli.“ Hľadel som na ňu neschopný sformulovať vetu. Včera sa totiž nič prevratné nestalo, len sme si sľúbili, že spolu budeme tráviť viac času, lebo sa cítila osamelo (robil som dvanástky a nemal som veľa času). Pri odchode som ju pobozkal a ona mi povedala, že ma miluje. Asi som jej nemal veriť.

14. Vysadila som ho pred autoservisom, kde mal auto, pobozkala ho na rozlúčku a išla na prednášku. Keď som sa večer vrátila domov, všetky jeho veci boli preč. V miernej panike som mu napísala, čo sa deje. Zablokoval si moje číslo a o dva dni neskôr si zmenil status na Facebooku na single.

Boli sme spolu 2,5 roka, z toho dva roky sme bývali v jednom byte. Ghosting je nepríjemný v akejkoľvek situácii, ale od človeka, s ktorým dva roky žijem pod jednou strechou, som čakala trošku iné zaobchádzanie.

15. Kupoval som si nové oblečenie na pohreb jej dedka. Jej dedka som vôbec nepoznal, ale chcel som tam byť pre ňu. Nemal som vtedy veľa peňazí, ale vedel som, ako veľmi jej na tom záleží, a rozhodol som sa, že to je predsa len dobrá investícia.

Keď som jej prišiel svoj pohrebný mundúr odprezentovať, vybalila na mňa, že ma podvádza a chce to skončiť. Na pohreb išla so svojím ex a ja mám parádne smútočné oblečenie, ktoré nikdy nevyužijem. Svet je krásny. Svet je fér.

Sweet Ice Cream Photgraphy / Unsplash (https://unsplash.com/photos/vhaUlaV0hDU)

Zdroj: schtiven / Reddit


Reagujte!
Grr Grr
7
Grr
Fuuj Fuuj
13
Fuuj
Fňuk Fňuk
45
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
9
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tieto deti svojimi geniálnymi lifehackmi schovali všetkých dospelých do vrecka

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME