Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Mnoho ľudí má isté firemné tajomstvo, ktoré by sa nemalo dostať von. Či už ide o to, prečo je daná firma taká úspešná, alebo o tajomstvo jedál v reštauráciách. Nedávno padla na Reddite presne táto otázka a nemuseli sme čakať dlho na to, aby sa stala virálnou. V tomto článku sme pre teba vybrali tie najzaujímavejšie odpovede, ktoré ťa môžu celkom prekvapiť.

1. Vodka je v skutočnosti veľmi lacná, drahá je hlavne fľaša.

2. Charity nefungujú tak, ako si si myslel. Jeden z používateľov zverejnil informáciu, že charity (najmä tie americké) 50 % z darovaných šiat vyhadzujú. Buď na ne nemajú dostatok miesta, alebo sa im zdajú byť príliš škaredé.

Shutterstock

3. Ak povieš predavačom, že sú nápomocní, majú väčšiu chuť ti pomáhať a reálne ti aj viac pomôžu. Určite sa ti neoplatí na nich krivo zazerať a očakávať od nich maximálnu ochotu.

4. Človek s desaťročnými skúsenosťami v IT sa vyjadril k tajomstvu svojich vedomostí. Často je dôležitejšie vedieť, ako hľadať odpoveď na otázku, než reálne odpoveď na tú otázku poznať. Takto zmýšľa mnoho informatikov. Ďalší sa podelil s názorom, že ak IT-čkár pracuje naplno, tak často nevie, čo robí. Avšak, ak pokojne sedí, tak vie presne, čo je jeho úlohou a ako daný problém vyriešiť.

Shutterstock

5. Cena, za ktorú si si kúpil fajnový, trojfarebný drink, by pokryla cenu celej fľaše. Finančne sa ti určite oplatí skúšať si prácu barmana doma. Čo môžeš pokaziť na recepte Piňa colady z internetu?

6. Pri tréningu psa sa netrénuje pes, ale jeho majiteľ. Častým problémom sú nedostatočné poznatky toho, ako sa správať k psovi. Správny tréning je základom výchovy domáceho miláčika.

7. Jedlo v reštauráciách je lepšie iba vďaka koreniu a maslu. Ak ti doma jedlo nevyšlo tak ako z reštaurácií, chyba bude najskôr v tvojom spôsobe dochucovania. Žiadne tajomstvá šéfkuchárov neexistujú.

Shutterstock

8. Jeden z hudobníkov sa podelil o tajomstvo, ktoré možno viacerí nevedia. 90 % z ich príjmov tvorí merch (reklamné predmety). Jedným z dôvodov, prečo chodia kapely na turné, je, že predaj tričiek je tam oveľa väčší.

9. Ak sa nejaké vône v drogérii vyradia, časom sa vrátia s novým názvom. A my, zamyslení kupujúci, sa tešíme z novej ponuky produktov, ktorú sme ešte nevideli.

10. Pracovník v McDonald’s sa podelil s tým, že ak niekto príde s výhovorkou, že stroj na výrobu zmrzliny je pokazený, tak to nie je pravda. Často ho iba nemá kto vyčistiť. Nikomu sa totiž nechce. Čistenie tohto stroja trvá asi 4 hodiny.

11. Pracovník, ktorý pracuje ako replikátor fosílií, sa podelil s tajomstvom, ktorým je celá jeho práca. Veľa ľudí totiž nevie, že niečo také existuje. Jeho práca spočíva v replikovaní fosílií do múzeí.

Shutterstock

12. Napriek tomu, že po RTG vyšetrení nám pracovníci povedia, že tieto snímky nevedia prečítať, nie je to úplnou pravdou. Aj oni si prešli školou, ktorá im umožňuje vedieť minimálne to, že niečo nie je v poriadku. Snažia sa ale vyhnúť predávaniu zlých správ.

13. A na záver niečo, čo si si určite nikdy neuvedomil. Niektoré tyče, ktoré využívajú striptérky, sa krútia.

Máš aj ty nejaké firemné tajomstvo, ktoré by nás prekvapilo? 🙂


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť