Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia sa podelili o to najhoršie, čo ich kedy naučili vlastní rodičia

Niektoré "rady" naozaj netreba odovzdávať mladším generáciám.

Odovzdávanie vedomostí svojim deťom je podstatnou súčasťou rodičovstva, nie všetky sú však toho hodné. Napríklad tieto. Ľudia na Reddite sa nedávno podelili o tie najhoršie rady, ktoré od svojich rodičov dostali, a varujeme ťa – nebude to príjemné čítanie. Ak si teda pripravený, poďme sa do toho pustiť.

1. Moja mama vždy hovorievala, že štípance od komárov treba rozškriabať až do krvi a potom ich posypať soľou, aby prestali svrbieť. Mala som 23, keď som sa rozhodla o túto „domácu medicínu“ podeliť s kamarátkou a zistila, že to nie je úplne bezpečná praktika.

2. Po niekoľkých debatách o mojom detstve mi manžel opatrne vysvetlil, že nie je normálne, aby mama kŕmila deti svojimi tabletkami od psychiatra, len aby „dali na chvíľu pokoj“.

3. „Len rodiny vo filmoch sa bavia o svojich problémoch a výhradách. Len rodiny vo filmoch sa po veľkej hádke ospravedlnia a je im to úprimne ľúto. Skutočné rodiny? Skutočné rodiny predstierajú, že sa to nikdy nestalo.“

4. Otec vždy hovorieval, že práca oslobodzuje. „Rob domáce práce, to ťa oslobodí. Choď si napísať úlohy, to ťa oslobodí.“ Celé svoje dospievanie som to považoval za normálne, až nás jedného dňa dejepisárka zobrala na školský výlet do Osvienčimu a ja som zistil, že presne táto fráza je napísaná nad jeho bránami.

5. Mala som známu, ktorej rodičia vsugerovali, že len „ženy ľahkých mravov“ používajú kondómy. Mysleli si, že vďaka tomu počká až do svadby. Namiesto toho ostala v sedemnástich tehotná.

rodič, dieťa, rada, prezervatív, ochrana, pohlavný život
Shutterstock

6. Nebolo to až také zlé, ale stále poriadne hlúpe. Otec mi povedal, že po jednej poobede sa už človek na slnku spáliť nemôže. Je až trápne, že som tomu veril celých 23 rokov svojho života.

7. Kedykoľvek som sa pohádal s kamarátom a bolo mi to ľúto, naši mi povedali, aby som s ním prerušil kontakt. „Keby to bol skutočný kamarát, niečo také by ti nikdy neurobil.“ Boli to moji rodičia a mne by v živote nenapadlo spochybňovať ich praktiky.

Kvôli tomu som sa v domnienke, že je to tak správne, prestal baviť so všetkými svojimi kamarátmi. Dnes viem, že aj priatelia môžu mať nezhody. Treba si ich vyrozprávať a vo výsledku bude váš vzťah ešte silnejší. Značne bolestivé precitnutie.

moderné technológie, problémy, vtipné ilustrácie

Mohlo by ťa zaujímať:

5 problémov, ktoré musíš denne riešiť kvôli moderným technológiám 

8. Rodičia mi tvrdili, že každý z nás má len limitovaný počet slov, a keď ich minie, zomrie. Bol to ich prefíkaný spôsob, ako ma umlčať, keď ma mali plné zuby.

9. Viem, že to nemyslela zle, ale mama mi vždy, keď som bola smutná, povedala, nech idem niečo zjesť. „Bude ti lepšie, uvidíš,“ povedala a strčila mi na rozptýlenie do ruky čokoládu alebo niečo iné. Hoci nevedomky, úplne tým pokašľala môj vzťah k jedlu.

Naučila ma, že smútok treba zajedať, kvôli čomu som celé detstvo strávila v náručí obezity a nenávidela som chodiť do školy, lebo ma spolužiaci šikanovali. Asi pätnásť rokov dozadu som si uvedomila, že je na tomto správaní niečo v neporiadku, napriek tomu sa mi ho stále nepodarilo úplne odstrániť.

10. „Ak sa ťa niekto čo i len dotkne, udri ho naspäť a neprestaň, až dokým sa on neprestane hýbať.“ Brilantná rada od môjho otca, ktorý momentálne sedí v base za pokus o vraždu.

rodič, dieťa, rada, väzeň, väzenie, cela, mreže
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje