Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia sa podelili o užitočné manželské rady, ktoré dostali od svojho okolia

"Neberieš si len ju - berieš si celú jej rodinu."

Po rozposlaní svadobných pozvánok môžeš očakávať dve veci – kvantum gratulácií a kvantum rád od všetečných ľudí s patentom na život, ktorí si jednoducho nevedia pomôcť. Väčšinu z nich je lepšie ignorovať, no niektoré z nich predsa môžu padnúť na úrodnú pôdu. Presne o takých bola nedávno reč na Reddite.

Čo robiť, čo nerobiť, čo čakať, ako sa na to pripraviť a ešte omnoho, omnoho viac. Ľudia sa podelili o užitočné rady (nielen) od svojich príbuzných, vďaka ktorým ich manželstvo aj po rokoch perfektne klape, a keďže vzťahy sú makačka, veríme, že mnohé z nich oceníš aj ty. Poďme si ich teda prečítať.

1. Na svadbe nám manželkina babka uštedrila trochu vtipnú, trochu divnú, ale zato brilantnú radu: „Keď sa budete večer hašteriť, vyzlečte sa, šupnite sa do postele a uvidíte, či sa vám to predsa nepodarí vyriešiť ešte pred spaním.“ Zatiaľ to funguje.

2. Môj otec mi povedal: „Buď milý, aj keď sa na to práve necítiš. Alebo inak – buď milý práve vtedy, keď sa na to necítiš.“

3. S mužom sme už pätnásť rokov šťastne svoji a rada, ktorú dávam všetkým mladým párom, znie: „Pokiaľ viete ísť do obchodu s potravinami a baviť sa lepšie ako v zábavnom parku, tak vám to vydrží.“ Pravda totiž je, že manželstvo je hlavne o tých všedných veciach. Užiť si rande v drahej reštaurácii nie je umenie. Užiť si státie v rade na pošte je to, čo od vzťahu chceš.

4. Vezmi si ho pre to, kým je, nie pre to, kým môže byť.

5. Rada od môjho dedka: „Nikdy nechoďte spať, dokiaľ sú v dreze špinavé riady.“ Každý večer pomáhal babke s umývaním riadov a každý večer si pri tom vyrozprávali všetko, čo bolo potrebné.

Užitočné manželské rady
Shutterstock

6. Nedávno nás opustila moja nevlastná mama a otec povedal niečo, čo sa mi navždy vrylo do pamäti: „Všetky tie drobnosti, ktoré mi tak neskutočne liezli na nervy, mi teraz chýbajú.“ Moja žena si každé ráno vytlačí na kefku tonu zubnej pasty, polovica z toho jej kydne do umývadla a ona to tam nechá. Vytáča ma to do nepríčetnosti. Ani nechcem počítať, koľkokrát sme sa kvôli tomu alebo podobným hlúpostiam pochytili, no teraz to už neriešim. Nestojí to za to.

7. Väčšina času, ktorý spolu strávite, sa nebude odohrávať v posteli. Že vám to klape po milostnej stránke je super, ale v prvom rade by ste mali byť najlepší priatelia. Inak to neustojíte.

Odporúčame prečítať:

Otestuj sa: Zvládneš vyriešiť tieto jednoduché porovnania zlomkov?

8. Pointa manželskej hádky nie je vyhrať. Je to snaha porozumieť, ako to ten druhý myslí a pochopiť, prečo je to preňho také podstatné.

9. Slová mojej babky: „Láska je ako káva. Občas horúca, občas studená, niekedy sladká, inokedy horká. Je úplne jedno, ako ju máš rád, vždy je skvelá – ale len vtedy, ak je pripravená tak, ako to máš rada. Uisti sa, že nebudeš do konca života sŕkať kávu, ktorá ti nie je po chuti. To by bolo utrpenie.“

10. Lúč sa s nimi tak, akoby si ich videl naposledy. Nikdy nevieš, či to tak nebude.

Užitočné manželské rady
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť