Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Nedávno sa na Reddite rozprúdila debata o veciach, ktoré by mal aspoň raz za život skúsiť úplne každý. A keďže do množiny „úplne každý“ patríš aj ty, tak sme sa ti rozhodli výcuc tých najzaujímavejších sprostredkovať. Je možné, že už si niekoľko z nich absolvoval, no tie ostatné nepochybne zaradíš do svojho bucket listu.

1. Meteorický roj. Niekde ďaleko od svetiel a ruchu veľkomesta, v úplnej tme. Už samotné pozorovanie hviezd mimo mesta je ohromný zážitok, a toto je ešte vyšší level.

2. Zažiť porážku v niečom, v čom si myslíš, že si dobrý. Taká skúsenosť ti otvorí oči a hoci to najprv bolí, časom si uvedomíš, koľko ti to vlastne dalo.

3. Vidieť oceán. Pre ľudí, ktorí žijú v pobrežných oblastiach, to nie je žiadna dráma, ale pre tých ostatných… každý by to mal aspoň raz zažiť.

4. Smiať sa do momentu, až nedokážeš stáť, dýchať a vlastne ani komunikovať iným spôsobom, ako svojím smiechom. Do momentu, keď sa už ani nesmeješ, len vydávaš zvuky ako dusiaci sa tuleň a plieskaš o seba rukami… tiež ako dusiaci sa tuleň.

Oprah Lol GIF - Find & Share on GIPHY

5. Ostať hore celú noc s kamarátom a rozprávať sa o všetkom a o ničom. Z môjho pohľadu toto nič netromfne. A ešte sa parádne vysr*ť po tom, čo si celý deň cítil h*vno na zákrute, ale predpokladám, že to už zažil hádam každý.

6. Mať hodinu s dobrým učiteľom, ktorý sa naozaj vyzná, miluje svoju prácu a svoj entuziazmus vie preniesť aj na študenta. V ideálnom svete by iných ani nemali púšťať učiť, ale všetci vieme, ako tomu v skutočnosti je.

7. Cítiť sa milovaný. Aj niekým iným, ako rodičmi a ostatnými členmi rodiny.

8. Vyspať sa pod holým nebom. Komáre ťa možno zožerú zaživa, ale čert to ber. Stojí to za to. Stojí to za to na chvíľu sa odpojiť od tejto doby modernej, od pípajúceho telefónu a žiariacej televízie a chvíľu nerobiť nič, naozajstné nič.

Storm Camping GIF by VPRO - Find & Share on GIPHY

9. Cestovať sám. Je to skvelý spôsob, ako poobjavovať zákutia sveta a svojej mysle zároveň.

10. Mať orgazmus. Nie je to také prosté, akoby jeden čakal.

11. Nával adrenalínu a prudké uvedomenie, že si vlastne smrteľný, že vlastne každú chvíľu môže byť koniec. Také niečo človek zažije len v kritickej situácii, ktorá hraničí so smrťou. Naozaj mu pred očami prebehne celý život, tak, ako to hovoria vo filmoch. Je to desivé, no fascinujúce zároveň.

12. Byť finančne stabilný. Nepremýšľať na tým, či si môžeš dovoliť trojvrstvový toaletný papier namiesto dvojvrstvového, drahší šampón namiesto toho lacného, ktorý ti spôsobuje ekzém, dovolenku namiesto opekačky vzadu na záhrade a tak ďalej.

Pay Me Set It Off GIF - Find & Share on GIPHY

13. Bývať sám. V dnešnej dobe je to nadmieru ťažké, mladý človek si neraz nemôže dovoliť ísť bývať do vlastného úplne sám, bez druhej osoby, ktorá by ho finančne podporila. No ak je to čo i len trochu možné, mal by do toho ísť.

14. Zlyhať, na plnej čiare. A ráta sa to len vtedy, ak je to celé na sto percent tvoja chyba. Prepadnúť v škole, pretože nie si dosť múdry (prípadne lenivý sa učiť), stratiť dobrého a milujúceho partnera, pretože si nebol preňho dosť dobrý, stratiť prácu, pretože si to flákal alebo na to nemal… to je najlepšia životná lekcia, akú kedy dostaneš.

15. Smrť (nie svoju vlastnú, pochopiteľne). Je to zvrátené, no naučí ťa to tolerancii a empatii voči ostatným a začneš si viac vážiť veci. Dokonca si začneš viac vážiť svoj život.

16. Ísť na koncert svojho obľúbeného interpreta. Na prvý pohľad banalita, no môže to byť skúsenosť, ktorá ti zmení život. Na pár hodín sa cítiš tak živo, akoby zajtrajšok ani nemal existovať.

Concert Party Hard GIF - Find & Share on GIPHY

17. Skočiť (bezpečne) z vysokého útesu rovno do vody. Prvý nádych po tom, čo konečne vyplávaš nad hladinu, je niečo magické.

18. Odpustenie. Skutočné odpustenie, ktoré si urobil pre seba a nie pre toho druhého, pretože ten druhý o to absolútne nestál.

19. Pracovať s ľuďmi. Napríklad v obchode či v reštike. Ak si si dovtedy myslel, že si obklopený idiotmi, tak zistíš, ako šialene si sa mýlil.

20. Dobre sa vyspať. Nie je to len o hodinách, ale aj o tom, koľko z nich skutočne tvoje telo oddychuje. Keď sa naučíš predĺžiť fázu hlbokého spánku, vyspíš sa tak, ako ešte nikdy.

Tired Sleep GIF by NBA - Find & Share on GIPHY

Zdroj: poppysan / Reddit


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť