Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Niektoré veci robíme už od nepamäti. Buď nás k nim viedli rodičia alebo sme ich začali robiť sami od seba, no v konečnom dôsledku ich robíme už tak dlho, že nám ani nenapadne klásť si otázku: Je toto normálne? Robia to všetci, však? A potom príde zlom. Moment, keď jednu z týchto záležitostí vytiahneme na verejnosti a zistíme pravdu – toto teda všetci rozhodne nerobia.

O takéto veci, ktoré (ne)robia všetci, sa v tomto vlákne podelili užívatelia Redditu a my sme vám do dnešného článku povyberali tie najbizarnejšie perličky.

~ Že všetci volajú svojho dedka „starý Bob“. Môj dedko sa volal Bob a tak som si to nejako od toho odvodil. Každého v škole som sa pýtal, či má starú mamu alebo starého Boba.

~ Že si všetci predstavujú, že majú vlastnú talkshow, v ktorej spovedajú známe celebrity. Nie, teraz vážne, toto naozaj nikto iný nerobí?

~ Že všetci počítajú schody, kachličky a podobné veci a manipulujú číslami tak, aby bol výsledok vždy 18. Je tam len deväť schodov? Nevadí, započítam každý dvakrát, nech mi výsledné číslo sedí. Všetko sa musí rovnať 18, inak ma to neskutočne irituje.

~ Že všetci mávajú na Veľkú noc prestrelku s vodnými pištoľami. Myslela som si, že je to tradícia, no vysvitlo, že to vlastne robíme len my. Začalo to jedno ráno, roky rokúce dozadu, keď ma moja mama na Veľkú noc zobudila tým, že ma od hlavy po päty ostriekala vodnou pištoľou. Bola som ešte v posteli. A odvtedy nám to ostalo.

ArtCaveManiac / EMEFKA

~ Že sa ľudia bežne sprchujú potme. Ja sa sprchujem potme, naši sa sprchovali potme. Bol som v tom, že určite existuje aj niekto iný, kto sa tiež takto sprchuje… no komukoľvek to poviem, ten na mňa pozerá ako na debila. Paradoxne, bojím sa tmy, ale v sprche mi to jednoducho nevadí.

~ Že všetci spávajú s tromi vankúšmi, strategicky rozmiestnenými tam, kde ich treba. Mala som asi päť, keď som to robila. Nevedela som zaspať, dokiaľ som nemala jeden vankúš medzi nohami, jeden pod hlavou a jeden v náručí. A vždy, keď som sa zobudila, všetky tri boli na zemi. Naozaj som si myslela, že to je bežné, no potom sa mi kvôli tomu začali decká v škôlke smiať.

~ Že banány štípu všetkých. Moja kamarátka celý život neznášala banány. Podľa nej štípali ako fras a nikto nedokázal pochopiť, ako ju niečo také môže štípať. Raz to náhodne spomenula pred doktorom, ten ju poslal na alergológiu a bum… banány nie sú štipľavé, len slečna má na ne alergiu.

~ Že aj ostatní pri kakaní plačú. To, že to nie je celkom normálne, som zistil, až keď som sa odsťahoval od našich a začal bývať so spolubývajúcou. Raz som vyšiel zo záchoda, tvár celá uplakaná ako obvykle a ona sa veľmi zľakla. Pýtala sa, či som v poriadku a ja som len nonšalantne odvetil: „Nič sa nedeje, len som bol na veľkej.“ Myslel som si, že to celú situáciu objasní, ale nestalo sa tak. A len tak mimochodom, nie, nebolí ma to. Len mám nejako zvláštne prepojené nervy.

ArtCaveManiac / EMEFKA

~ Že všetci majú radi tú vôňu, ktorá vyjde z klimatizácie po tom, čo je dlho vypnutá. Neviem sa jej nabažiť. A myslel som si, že je to prirodzené. Až neskôr som zistil, že to ostatným smrdí a do dnešného dňa som nenašiel jediného človeka, ktorý by so mnou lásku k tejto vôni zdieľal.

~ Že si všetci pamätajú čísla na svojej ŠPZ-ke. Zaparkovala som na jednom platenom parkovisku, kde bolo treba do takej šikovnej mašinky naťukať svoju ŠPZ-ku a zaregistrovať sa. Ľudia za mnou v rade si to uvedomili až neskoro a utekali naspäť k autám, aby si ich zapísali. Ja som svoju poznala naspamäť a nemohla som uveriť tomu, že to niekto nevie.

~ Že všetci vedia, ako chutia slová. Mám špecifický druh lexikálno chuťovej synestézie, vďaka ktorej cítim chuť jednotlivých slov. Len tak, pre zaujímavosť, pretože sa ma na to všetci pýtajú – tie isté slová vyslovené s iným prízvukom chutia inak. Napríklad určité slovo s americkým prízvukom môže chutiť ako kôra stromu, a to isté slovo s austrálskym prízvukom bude chutiť ako hlina.

~ Že všetci si vedia natrieť opaľovací krém na chrbát bez pomoci. Očividne nie. Tak som zistila, že som hypermobilná.

ArtCaveManiac / EMEFKA

~ Že si každý utiera zadok po onej činnosti v stoji. Nevedel som, že to ľudia robia inak, až dokiaľ som nemal s frajerkou dôverný h*vnový rozhovor pri fľaši vínka a nezistil, že ona to robí posediačky. A spolu s ňou aj deväťdesiat percent našej planéty.

~ Že každý si rukou pridržiava cereálie na spodku misky, zatiaľčo na ne leje mlieko. U nás v rodine to robia všetci, aby predišli tomu, že sa im všetko vyleje. Až neskôr som zistila, že ostatní nepovažujú za normálne nalievať si mlieko na ruku, pretože to má byť „čistejšie“.

~ Že všetci jedia konček od chleba. Tomu kúsku nič nie je, je to normálny krajec chleba, len je na ňom o čosi viac kôrky. To ale neznamená, že nie je jedlý. Nikto v mojom okolí to neje, proste ten kúsok vyhodí do koša. Príde mi to ako strašné plytvanie.

~ Že všetci počítajú, koľkokrát požujú sústo na jednej strane úst, pretým, ako ho posunú na druhú stranu, aby to bolo vyrovnané. Seriózne som si myslel, že každý takto žuje, no raz som to spomenul pred kamošmi a všetci na mňa pozerali ako teľatá na nové vráta.

ArtCaveManiac / EMEFKA

~ Že každý oslavuje Zlaté narodeniny – tie jedny narodeniny, keď sa tvoj vek rovná dňu, v ktorý si sa narodil. Ja mám narodeniny 11., takže moje Zlaté narodeniny boli, keď som mal jedenásť. U nás v rodine je to veľká vec, všetci sa na to vždy tešili, nosili oslávencovi obrovské dary a hojne oslavovali. Manželka mi dovolila posunúť túto tradíciu aj na naše deti, no predtým, ako ma stretla, ani len netušila, že niečo také existuje.

~ Že ľudia nosia to isté spodné prádlo niekoľko dní po sebe. Na strednej som mala spolužiaka, ktorý si nemenil spodné prádlo aj celý týždeň. Nie preto, že by bol prasa… jednoducho si myslel, že sa to tak má. Bol veľmi prekvapený, keď sme mu povedali, že normálny človek si spodnú bielizeň mení hneď po jednom použití.

~ Že si všetci predstavujú chlapíka, ktorý skáče popri ceste a preskakuje jednotlivé prekážky, keď v autobuse hľadia von oknom. Raz som to spomenul kamarátom s tým, že „to robí predsa každý, nie?“ a oni na mňa pozerali ako na hotového blázna.

~ Že každý pripravuje vifonku ako regulárne cestoviny. Zaliať vodou, nechať uvariť, scediť, a potom pridať korenie. Spolubývajúci na intráku na mňa v ten deň veľmi zvláštne pozerali.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Zdroj: MapleButterBear / Reddit


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.