Utorok 24.5.2022
sk
Ela
, Vanesa
cz
Jana, Vanesa
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia sa podelili o vlastnosti svojich partnerov, ktoré im prezradili, že oni sú tí praví

Takto má vyzerať zdravý vzťah.

Niekedy to nie sú grandiózne romantické gestá ako vystrihnuté z filmu, ktoré nás presvedčia, že s týmto človekom chceme zostarnúť. Práve naopak. Často sú to úplné drobnosti ako napríklad tieto. Ľudia na Reddite sa podelili o vlastnosti svojich partnerov, ktoré ich utvrdili v tom, že oni sú pre nich naozaj tí praví. Tie najzaujímavejšie z ich príspevkov sme zozbierali v tomto článku.

1. Vyrastala som v domácnosti, kde bol každý permanentne nahnevaný. Stačila drobnosť a rodičia sa úplne prestali ovládať. Raz sme prišli s priateľom – teraz už manželom – domov a zistili, že nás vytopilo. „Doprdele,“ vyhlásil nonšalantne a zavolal správcu budovy. Žiaden krik, žiadne hádzanie vecami o stenu, jednoducho ten problém prijal a pokojne sa pustil do riešenia.

2. Keď sme s mojou manželkou spolu ešte len chodili, nemohol som prehliadnuť, ako vždy prizve do konverzácie niekoho, kto vyzerá osamelo. Vždy, keď si všimla, že niekto len tak postáva v kúte alebo ticho sedí, opýtala sa ho na názor, aby sa mohol zapojiť do debaty.

3. Moja sestra má autizmus. Má 20 rokov, ale mentálnu kapacitu na úrovni trojročného dieťaťa. Keď štyri roky dozadu moja priateľka po prvý raz stretla moju rodinu, z tých dvoch sa okamžite stali najlepšie kamarátky. Vždy jej venovala neskutočnú pozornosť a veľakrát sa o ňu starala, keď som nebol doma, aby si moja mama mohla trochu oddýchnuť. Sestra ju zbožňuje. Neviem presne, koľko toho vníma, ale keď ju vidí, usmieva sa od ucha k uchu, a myslím, že to hovorí za všetko.

4. Keď som si uvedomil, že radšej by som sa nudil s ňou, ako robil čokoľvek zábavnejšie s niekým iným.

Shutterstock

5. Keď sa kolegyne v práci sťažovali na svojich partnerov a mne nenapadla jediná vec, ktorou by som mohla prispieť do debaty.

6. Počas nášho prvého milovania som dostala menštruáciu. Zistila som to, až keď som po celej veci išla na záchod. Neboli to žiadne hektolitre krvi, ale určite to stačilo na to, aby som zašpinila jeho aj plachtu. Keď som vyšla z kúpeľne, stál medzi dverami a ustarane sa ma opýtal: „Si v poriadku? Dostala si svoje dni?“ A potom sme sa obaja začali smiať.

Vôbec to nebral ako drámu a jeho reakcia ma milo prekvapila. Na druhý deň ma zavolal nakupovať, aby sme spoločne vybrali novú posteľnú bielizeň. „Aj tak nejakú potrebujem a chcem takú, ktorá sa bude páčiť aj tebe,“ povedal. Úplne ma to dostalo.

Odporúčame prečítať:

Slovenská redaktorka sexistickými a hlúpymi otázkami urazila asistentku nemeckého trénera

7. Som introvert a spoločenské interakcie akéhokoľvek druhu zo mňa doslova vysávajú životnú energiu. S ním to je presne opačne. Jeho prítomnosť ma nabíja a je to úžasné.

8. Povedala som mu, že mám úzkostnú poruchu, a on sa to ani na sekundu nesnažil zneužiť vo svoj prospech. Nechcel sa nado mňa vyvyšovať ani sa tváriť, že som niečo menej, lebo som „pokazená“.

Shutterstock

9. Hneď na začiatku vzťahu ma začala podporovať v tom, aby som bol viac sám sebou. Chcela, aby som robil všetky tie veci, ktorými moje okolie opovrhuje, tie, za ktoré sa mi bývalá smiala, no zároveň tie, ktoré ma robia šťastným. Rád skúšam nové veci, hľadám si absurdné koníčky, mám dosť netradičný zmysel pre humor a ona to všetko na mne zbožňuje. A ešte má aj strašne dobrý zadok.

10. Všimla som si, že ho ľudia vo všeobecnosti majú radi. Dokonca aj cudzí ľudia. A usmieva sa na bábätká.

11. Šoféroval dve hodiny, aby ma mohol vyzdvihnúť z parkoviska, kde ma mama nechala len tak stáť, odviezol ma domov a sedel pri mne celý čas, čo sme si to s našimi snažili vydiskutovať. Nevlastný otec po mne začal vrieskať ako zmyslov zbavený, tak mi pomohol pobaliť si všetky veci a odsťahovať sa. Vtedy sme spolu boli len dva mesiace. Teraz sú to už dva roky a minulý mesiac sme sa vzali.

12. Som veľmi šteklivý a neznášam, keď ma niekto šteklí. Moja partnerka to zistila veľmi rýchlo. Stačilo, aby som jej raz povedal, že si neželám, aby ma šteklila, a ona to za desať rokov ani raz neurobila. To je pre mňa dôkaz skutočného rešpektu.

Shutterstock

13. Prvé rande, bozkávame sa, keď zo mňa zrazu vyletí prd. Pozrela sa mi do očí, na oplátku vypustila taký, že sa budovy okolo otriasli v základoch, a povedala: „Skús prekonať tento.“ Sme svoji už trinásť rokov.

14. Pred mojou prvou svadbou som často premýšľala nad tým, či som pripravená. Či to bude správne. Či by sme ju náhodou nemali zrušiť. Asi mali, lebo nám to nevyšlo. Keď som sa vydávala druhýkrát, nemala som jedinú pochybnosť. Vtedy som si uvedomila, že toto je ten pravý.

Odporúčame prečítať:

Slováci sa podelili o mrazivé príhody, ktoré si dodnes nevedia racionálne vysvetliť

15. Mám Crohnovu chorobu a vždy som sa hanbil s niekým byť, hoci len na jednu noc. Keď som spoznal ju, mal som pocit, že som vyhral v lotérii. Podporovala ma vždy a všade, aj na záchode, keď som mal reálne pocit, že zo mňa spodkom vypadajú komplet všetky vnútornosti. Najlepšia žena na svete.

16. Vieme sa baviť, nech spolu robíme hocičo. Nemusíme každý večer chodiť na oficiálne rande do kina či reštaurácie, vieme si urobiť rande kdekoľvek. Aj v práčovni, aj na pošte, aj v obchode s potravinami.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť