Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

Ľudia sa snažia ušetriť na potravinách bizarným spôsobom. Pozri sa, čo robia s banánmi či brokolicou

Čo robíš ty pre to, aby si ušetril?


Ceny potravín idú hore a ľudia sú niekedy ochotní urobiť čokoľvek, len aby ušetrili. O tom hovorí aj prípad z Austrálie, keď dievča natočilo svojho priateľa, ako váži banány. Video, v ktorom mladík ošúpe banán a až tak ho položí na váhu, sa hneď stalo virálnym a získalo množstvo komentárov.

Je však diskutabilné, či takto ošúpaný banán prežil cestu domov, no ušetriť sa mu však podarilo. Video má na TikToku viac ako 810-tisíc pozretí a rôzne komentáre. „Za to by si sa s ním mala rozísť,“ píše jeden z používateľov. „Toto všetko kvôli ušetreniu 25-tich centov,“ udáva ďalší.

Niektorí mu navrhli, aby radšej banán vážil bez igelitového vrecka, čím ušetrí tiež.

Brokolica bez stonky

Ďalší prípad, tiež z Austrálie, sa tentokrát netýkal banánov, ale brokolice. Aby ušetrili, začali zákazníci supermarketu odrezávať stonky z brokolice. Cena tejto zeleniny tam totiž za posledné obdobie stúpla o vyše 2 USD (viac než 2 eurá), takže nie je prekvapením, že ľudia nechcú platiť za tie časti, ktoré nebudú jesť.

Krátko po tom, čo sa video stalo virálnym, bol v supermarkete postavený nápis: „Drahí zákazníci, stonky brokolice nesmiete zlomiť. Je to klasifikované ako krádež. Všetky nákupy brokolice budú kontrolované pri pokladniach. Ďakujeme.”

Mohlo by ťa zaujímať:

Neuveríš, aké nechutné praktiky majú niektoré hotely. Šampóny v sprchách radšej nepoužívaj

Používateľka TikToku Jenn Shaw zverejnila video, v ktorom ukazuje, ako využiť všetky časti brokolice, za čo jej množstvo fanúšikov ďakovalo. V supermarkete kúpila zvyšky vyradených stoniek a nakrájané na malé kúsky ich použila do šalátu alebo praženice.


Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.