Ľudia si robia srandu z koronavírusu a imitujú nákazu

Rusa však takýto žartík príde poriadne draho.

Zdroj: Profimedia

Ľudia sú v dnešnej dobe schopní vystreliť si fakt z hocičoho. Po žartíkoch o Austrálii nasledujú teraz tie o koronavíruse. A niektorí jedinci sa neštítia ani toho, inscenovať nákazu a zbytočne okolo seba šíriť rozruch.

O jednom takom prípade, ktorý sa stal v hlavnom meste Ruska, píše portál Daily Mail. Video z moskovského metra ukazuje muža s rúškom, ktorý odpadol na zem. Spôsobil tak rozruch, pretože si všetci mysleli, že je nakazený koronavírusom.

Panika v metre

Záznam ukazuje, ako sa niektorí ľudia nad ním sklonili, aby sa pozreli, či dýcha a čo sa mu stalo, no keď začal so sebou natriasať, rozutekali sa. Po tom, čo niekto v pozadí zakričal „koronavírus“, ešte viac znásobil paniku. Podľa Daily Mail to ale Rus menom Karomatullo Dzhaborov všetko iba predstieral.

Môže ísť do väzenia

Za žartík vtipkár Dzhaborov môže dostať trest odňatia slobody na dobu piatich rokov a pokutu vo výške 600-tisíc rubľov (cca 712 eur). Bol obvinený a zadržaný za trestný čin výtržníctva. Prebieha pátranie po dvoch ďalších mužoch, ktorí išli v tomto nemiestnom fóriku spolu s ním.

Uvedené video bolo zverejnené na zábavnom portáli druhého februára, neskôr bolo vymazané pravdepodobne administrátormi stránky.

Profimedia
Profimedia

Vraj chcel iba šíriť osvetu

Dzhanborov právnik Aleksey Popov tvrdí, že jeho klient tak konal iba preto, že chcel zvýšiť povedomie o koronavíruse. Podľa jeho slov chcel iba poukázať na to, že ľudia musia nosiť rúška a chrániť sa pred nebezpečnou nákazou. Po vydaní zatykača sa Dzhaborov ihneď ku skutku priznal.

Spomínaný Rus nebol jediný, kto sa na víruse zabával

O ďalšom vtipkárovi, ktorý mal chuť robiť si srandu z tejto nebezpečnej nákazy, informoval portál Metro. Muž, ktorý chcel na seba upriamiť pozornosť v lietadle, predstieral, že má koronavírus. Dvadsaťosemročný James Potok si zrejme myslel, že ak sa bude tváriť ako nakazený a natáčať si to, zabezpečí si tým pozitívnu publicitu a „päť minút slávy“.

V lietadle, kde zinscenoval divadielko, bolo 243 pasažierov a smerovalo z Toronta na Jamajku. Vďaka mladíkovmu „vtípku“ bolo však nariadené núdzové pristátie a vrátenie sa späť na letisko. Okrem toho musel byť zrušený aj ďalší let.

James na videu, ktoré priamo tam natáčal na svoj instagram, povedal, aby mu všetci venovali pozornosť, lebo on bol teraz v širšom centre koronavírusu, v provincii Chu-nan. Zároveň dodal, že sa necíti dobre. Vyvolal tým pozornosť pasažierov a aj personálu, následne mu nasadili rúško a rukavice. Potom však dodal, že išlo iba o vtip a nič mu nie je.

Potok sa pre médiá po incidente vyjadril, že netušil, že nastane okolo toho taký rozruch a reakcie okolia boli podľa neho neprimerané. Taktiež vyjadril počudovanie z toho, že sa na tom okrem neho nikto nebavil. Popisy na jeho súkromnom instagramovom účte typu „virus boy“ a emotikony s rúškom na ústach poukazujú na to, že si asi vážnosť koronavírusu dodnes neuvedomuje…

Zdroj: Metro, Daily Mail

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Posteľné scény, ktoré sa v realite dejú, no vo filmoch neexistujú


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME