Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

„Byť divný“ je trochu abstraktný pojem. Najmä ak sa bavíme o deťoch v školskom veku, pretože v tejto životnej etape bol svojím spôsobom divný hádam každý. Niekto nevedel, ako funguje sprcha, iný sa nedokázal začleniť do kolektívu, ďalšiemu sa zase huba nezavrela… všetci sme niečo mali.

Bývalí spolužiaci, na ktorých nedávno spomínali ľudia z Redditu, však boli naozaj divní. Akože naozaj. A zdieľať s nimi jednu triedu muselo byť miestami na slučku. Mal si aj ty na škole podobný prípad?

1. Všade so sebou nosil zošit a písal si doň mená ľudí, ktorí ho otravujú. Ja som tam bol tiež. Vraj som „smrdel ako mydlo“.

2. V tom čase sme mali asi dvanásť. Okrem toho, že nevedela chodiť ako normálny človek a všade bežala, tvrdila, že jej otec je Harry Potter. Ale to by som ešte predýchal. Vrchol bol, keď jedného dňa prišla do školy s plačom, pretože vraj zniesla vajce a jej rodičia ho zjedli na raňajky. Bohvie, čo je s ňou teraz…

3. Stojíme v rade na školskej besede a spievame pesničku. Vedľa mňa stojí divný spolužiak, s ktorým sa nikto veľmi nebavil, a z ničoho nič hodí ukážkovú tyčku, z ktorej mi časť pristála aj na topánkach. Na moje prekvapenie ani na chvíľu neprestal spievať, zatiaľ čo ja som tam stál ako obarený a nemohol som uveriť, na čo sa to dívam.

4. Syčal na ľudí a sem-tam niekoho pohrýzol.

Shutterstock

5. Zazvonil zvonček a dvere na telocvični sa otvorili dokorán. Pofidérny chalan z vedľajšej triedy napochodoval rovno do stredu ihriska a začal jačať. Mal som pocit, že mi hlavu rozdrapí, hoci to trvalo asi len minútu. Vtedy mi to prišlo divné… teraz ho celkom chápem.

6. „Všetky oči na mňa!“ zahlásila naša niekdajšia učiteľka francúzštiny. Spolužiačka vedľa mňa otrávene zasyčala, vylúpla si z hlavy umelé sklenené oko a z celej sily ho po nej šmarila.

7. Rozlial na lavicu ovocný džús, tak si vyzliekol tričko, utrel ho a potom si to vyžmýkal do úst. Skoro som sa dogrcal.

8. Na strednú so mnou chodil chalan, ktorý to očividne nemal v hlave úplne v poriadku. Jeden čas bol posadnutý J. F. Kennedym. Vytlačil si jeho fotky a lepiacou páskou si ich nalepil hádam všade – na skrinku, na všetky zošity, na peračník, proste všade. Jedného dňa Kennedyho tvár nahradila Hitlerova. Jediné, čo k tomu povedal, bolo: „Ovládol ma diabol.“

Shutterstock

9. Na chalanských záchodoch sme stretávali nášho „naháča“. Vždy sa najprv skoro celý vyzliekol, až potom použil pisoár…

10. Na škole som mal v triede obrovského chalana – vysokého a širokého asi dva metre. Aby sa udržal v takejto ozrutnej forme, neustále žral. Jeho špecialitou boli sušienky. Každý deň si doniesol celé balenie sušienok (viac ako 20 kusov) a spôsob, akým ich jedol, mi dodnes naháňa zimomriavky.

Otvoril balenie, vybral sušienku, kúsok z nej odhryzol a položil ju na opačnú stranu lavice. Potom ďalšiu. A ďalšiu. Až keď mal na lavici vežičku nedojedených keksíkov, začal z nich znovu po jednom brať a prekladať ich na druhú, počiatočnú stranu lavice. Takto ich prekladal, až kým ich celé nezjedol. Paradoxom bolo, že sme mali v triede prísny zákaz jesť a jemu tento ceremoniál aj tak roky prechádzal.

11. Môj divný spolužiak sa v prvom ročníku na strednej sťahoval. Nechal všetky baby v triede podpísať kontrakt, ktorý hlásal, že ak sa raz na školu vráti, tak mu každá visí jedno rande. Nikto nečakal, že sa vráti, no v maturitnom ročníku sa predsa ukázal. Komické bolo, že na celý kontrakt zabudol, takže žiadne rande neboli.

12. Žral polystyrén a vždy, keď na to niekto poukázal, tvrdil, že nie. Možno by mu to aj prešlo… keby mu z huby nonstop nepadali biele guľôčky.

Shutterstock

13. Na celoškolskej prednáške položil motivačný rečník rečnícku otázku a podivín z našej školy mal potrebu na ňu odpovedať. Zo slušnosti sa ho teda chlapík opýtal: „Ako sa voláš, synak?“ A ten idiot sa postavil zo stoličky a na plné hrdlo zajačal: „VOLÁM SA ŠUŠEŇ!“ Podotýkam, že sme boli na strednej…

14. Zoškrabovala spod lavíc zaschnuté žuvačky, ktoré potom jedla. Nie žula (aj keď ani to by nebolo o nič lepšie), ale jedla.

15. Chodil som na veľkú školu, dokopy mala viac ako 3-tisíc žiakov. Keď niekto prehovoril na nepríjemné decko, ktorému sa každý radšej vyhýbal, a jemu sa to nepáčilo, pozrelo sa mu hlboko do očí a odrecitovalo jeho celé meno a adresu. Bolo to neskutočne desivé.

16. Spolužiak, ktorého nikto nemal rád, zožral surové ovčie oko. Doniesol ho profesor, mali sme ho skúmať na biológii. Och, bože, chalan dve hodiny grcal ako dúha…

Shutterstock

Zdroj: UngyBungy9383 / Reddit 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť