Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Ľudia si zaspomínali na momenty, keď im definitívne došlo, že už sú starí

"Začali ma desiť tínedžeri."


Čas letí. Niekedy si ani neuvedomíš, ako rýchlo, jednoducho si žiješ svoj život akoby nič a vtedy bum. Stane sa niečo, niečo úplne nečakané a ty sa zrazu cítiš ako totálny dinosaurus. Títo ľudia o tom vedia svoje. Na Reddite sa nedávno podelili o momenty, keď im definitívne došlo, že už nie sú z najmladších, a že by to bol práve príjemný pocit, sa rozhodne povedať nedá. Zažil si už niečo podobné?

1. Keď sa mi podarilo vykĺbiť si sánku počas zívania. Dovtedy som netušila, že niečo také je vôbec možné. Nuž, človek sa učí každý deň.

2. Išli sme s manželom do baru a vyhadzovač sa nás ani neunúval skontrolovať. Nevadí, to sa stáva. Keď sme boli na odchode, pozrela som sa okolo seba a po prvýkrát si uvedomila, že sme tu široko-ďaleko najstarší a zvyšok baru je minimálne o desať rokov mladší. Veľmi sa mi uľavilo, keď som zrazu v dave zbadala staršieho muža. Aspoň niekto, hovorím si. A vtedy mi došlo, že to je môj manžel. 

3. Ťahalo mi na tridsiatku, bol som v práci a rozprával sa s jednou z našich internistiek. Opýtala sa ma, koľko má niekto (už si ani nepamätám, kto), rokov a ja som odpovedal: „Neviem presne, ale môže byť tak v našom veku.“ Na čo sa ona šokovane opýtala: „V našom?! Koľko si myslíte, že mám rokov?!“ Na čo som sa ja šokovane opýtal: „Počkať, koľko si myslíte, ŽE MÁM JA ROKOV?!“ Vtedy mi došlo, že už nie som z najmladších.

4. Keď mi tínedžeri začali naháňať strach. 

Profimedia

5. Keď mi frajerkina mladšia sestra rozprávala o tom, ako sa na dejepise učili o páde Dvojičiek. Pripadal som si ako dedko. Alebo rovno fosília.

6. Kedysi som mohol na posedenie zožrať leva a nielenže mi nebolo zle, dal by som ešte aj dezert. A potom zrazu bum – z toho ma páli záha, z hentoho ma zapečie, ak zjem tamto, tak sa týždeň neodlepím od hajzla. Ak ti začne bežné jedlo spôsobovať problémy, tak sa už slovo „mládež“ na teba viac nevzťahuje. 

7. Na autobusovej zastávke so mnou čakala strašne pekná ryšavka. Vonku teplo, tridsať stupňov a ja – namiesto toho, aby som si užíval pekný výhľad – som myslel len na jedno. Dúfam, že sa natrela opaľovacím krémom. Ryšaví ľudia majú predsa veľmi citlivú pokožku. 

8. Keď na mňa začalo mať otváranie nového balenia špongií rovnaký vplyv ako kedysi otváranie fľaše. 

Profimedia

9. Na ceste domov som zbadal, ako susedove deti ničia stopku na našej ulici. Spomalil som, stiahol okienko a zakričal: „Počujte, možno by ste to nemali robiť.“ V mojej hlave to znamenalo „prestaňte, kým vás nechytí niekto dospelý“, no z ich pohľadov mi to došlo. Ja som bol ten dospelý. Ja som ich chytil. Nechali stopku na pokoji, spakovali sa domov a ja som pokračoval v ceste s veľmi neurčitým pocitom.

10. Bol som zohnutý a cítil som, že si potrebujem kýchnuť. Seriózne som sa postavil a pomyslel si: „Na toto sa musím vystrieť, lebo mi odpáli chrbát.“ 

11. Zobral som snúbenicu na moju bývalú univerzitu. Po prehliadke sme sa zastavili v mojom obľúbenom bare, ja som nám objednal margaritu a čašníčka sa ma opýtala: „Chcete do toho tequilu, akú tu servírujeme ostatným alebo… tequilu pre dospelých?“ 

12. S kamarátkou sme si kupovali lístky na koncert a po prvýkrát v živote som sa jej musela spýtať, či si nekúpime radšej miesta na sedenie ako na státie. 

Odporúčame prečítať:

Fotografie, ktoré zachytávajú, ako sa veci pod vplyvom času menia

Profimedia

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť