Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Zdroj: ©Shutterstock

Ľudia si zaspomínali na najtrpkejšie slová, ktoré si vypočuli od svojich rodičov

Niekedy nás vedia najviac raniť práve naši najbližší.

Je ťažké kašľať na názory ostatných, filtrovať ich negatívne slová a tváriť sa, že si ich vlastne ani nepočul, keď sú tí „ostatní“ tvoji najbližší. Títo ľudia z Redditu o tom niečo vedia. Od svojich rodičov si neraz vypočuli vskutku trpké slová, a hoci už uplynuli dlhé roky, stále ich majú hlboko vryté do pamäti.

Čítať ich nebude jednoduché. Pokiaľ nie si práve v najlepšom duševnom rozpoložení, nechaj si tento článok na neskôr a popozeraj si radšej nejaké roztomilé zvieratká. To ti pomôže. A pre nás ostatných – poďme sa teda do toho pustiť.

1. „Ani len smiať sa nevieš správne.“ Moja mama počas jednej veľmi výnimočnej chvíle, keď som mala pocit, že sa konečne zbližujeme. Očividne som sa mýlila.

2. Môj otec mi pomerne nedávno povedal, že „moja neexistujúca kariéra stojí za nič a najali ma vlastne len z ľútosti“. Zaskočilo ma to, tým dupľom, že môj otec je inak veľmi dobrosrdečný človek, vždy ma podporuje, a keď to povedal, nebol ani nahnevaný. Obaja pritom vieme, že nemá pravdu.

Pracujem pre realitku, ktorú vlastní otec môjho muža. Nie preto, že by ma inde nechceli, práve naopak – keďže mám vzdelanie v odbore, inde by som mohla zarábať dvakrát toľko. Túto prácu som zobrala preto, že otec môjho muža má problémy s alkoholom, a keďže pevne verím, že jedného dňa firma spadne do rúk jeho synov, nechcem, aby ju ešte predtým úplne pochoval.

3. Môj malý brat sa topil v jazere. Snažil som sa ho zachrániť, ale sám som sa takmer utopil. Z jazera ma napokon vytiahol sused, pre brata už ale bolo príliš neskoro. „Mal v tom potoku nechať aj teba,“ skonštatovala moja mama. Už roky som s ňou neprehovoril ani slovo.

4. Spýtala som sa našich, prečo sestre celý život šetrili na vysokú a mne nie. „Nemali sme pocit, že by si ju zvládla dokončiť.“ Hanba im za to, že ma podceňovali. Dnes mám doktorát a zvládla som to aj bez ich finančnej podpory.

dieťa, sestra, školská taška, cesta do školy, rodič, trpké slová
Shutterstock

5. „Ale ty nie si chudá.“ Komentár mojej mamy, keď som sa chcela na detskú halloweensku párty prezliecť za Elle Woods z filmu Pravá blondínka. Mala som desať. Áno, bola som trochu väčšie dieťa, ale ak ma malo niečo motivovať k chudnutiu, tieto slová to určite neboli.

7 rád pre každého Slováka. Ak budeš robiť tieto veci, budeš šťastnejší, zdravší a spokojnejší

Mohlo by ťa zaujímať:

7 rád pre každého Slováka. Ak budeš robiť tieto veci, budeš šťastnejší, zdravší a spokojnejší

6. Naši sa rozviedli, ešte keď som bol menší. Môj otec bol čistý psychopat a mama ho z hĺbky duše nenávidela. Právom. Problém bol v tom, že si zlosť voči nemu vybíjala na mne. Oslovovala ma jeho menom a ja som jej videl na očiach, že hoci s ním nemám prakticky nič spoločné, tak trochu nenávidí aj mňa.

7. Môj otec, keď som mala asi desať: „Keby som ťa zabil, mohol by som si urobiť presne také isté a nikdy by sa to nikto nedozvedel.“

8. „Čo som komu urobila, že sa zrovna mne muselo narodiť tučné decko?“

obezita, dieťa, chlapec, sedačka, počítačová hra, rodič, trpké slová
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje