Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Supermanom, Batmanom či Spidermanom bolo každé druhé dieťa, keď sme sa ešte zvykli hrávať vonku pred bytovkou a nie s telefónmi v ruke. Časy minulé sú už dávno preč, no túžba byť výnimočný ostala a to hlavne mužom. Byť neviditeľný, keď sa začína hádka so ženou by bolo super, no v reále stačí supersila, keď treba otvoriť zavárané uhorky. Existujú však ľudia, ktorý oplývajú superschopnostiami o akých sa vám ani nesnívalo a to bez uhryznutia pavúkom, ožiarenia alebo nejakej inej záhadnej nehody.

Stephen Wiltshire

Tento génius má fotografickú pamäť. Je slávny vďaka tomu, že dokáže nakresliť panorámy miest na ktoré potrebuje len jedno pozretie. Dokáže presne namaľovať každý dom, ulicu, auto, či mačku ktorú svojou úžasnou hlavou zaznamenal. Bohužiaľ, niekde Pán Boh pridal, inde musel ubrať. Stephen trpí autizmom. Rozprávať sa naučil až v deviatich rokoch a cez kresby komunikoval s okolím. Za podpory svojho okolia vyštudoval výtvarné umenie na City & Guilds Art College, vydal páru kníh a otvoril si vlastnú galériu v Londýne. Pri kreslení počúva hudbu 70tych až 90tych rokov. Jeho najväčšie dielo je panoráma Tokia, ktoré má šírku až 10 metrov a kreslil ho 8 dní. Prv, však absolvoval krátky let vrtuľníkom. Podobne zvládol aj New York, Rím, Madrid, Dubaj a iné.

Posted by Stephen Wiltshire on Monday, October 31, 2016

Wim Hof

Ľadový muž z Holandska, nad ktorým krútia hlavami aj vedci a lekári. Svoje telo má maximálne pod kontrolou, hlavne teda si vie udržať prijateľnú telesnú teplotu za akýchkoľvek podmienok bez toho, aby nastalo podchladenie. Je až neuveriteľné, že tento muž si behá za polárnym kruhom v šortkách a naboso, prepláva vyše 60 metrov pod ľadom na jeden nádych, či vylezie na Mount Everest do výšky 7000 m.n.m bez kyslíkovej bomby, samozrejme opäť v šortkách. Zatiaľ drží 26 svetových rekordov a tohto roku navštívil aj Slovensko. Spravil si menšiu túru, navštívil aj Dobšinskú ľadovú jaskyňu a na festivale Ice Party predstavil aj svoju metódu, ktorá sa vyučuje všade po svete. Základom sú dychové cvičenia, tréning mysle a postupné vystavovanie sa chladu.

flickr.com (https://www.flickr.com/photos/djandywdotcom/30633844964)

Stig Severinsen

Dánsky aquaman, ba priam nadčlovek vydrží pod vodou až 22 minút. Taktiež ako Wim Hof si to pláva pod zamrznutými kryhami, no tento muž to dotiahol až na 78 metrov. Je štvornásobný majster sveta vo freedivingu a dvojnásobný držiteľ zápisov v Guinessovej knihe rekordov. Vyštudoval biológiu a už ako malé dieťa experimentoval v bazéne u rodičov. Mama musela byť isto veľmi šťastná. Samozrejme aj on napísal knihu a začal ľudí  učiť rôznym dychovým cvičeniam, ako zredukovať stres a o možnostiach prepojenia tela a mysle. Stigovo srdce dokáže biť len 40-timi údermi za minútu a aj to je dôkaz jeho nadpriemernosti.

https://www.instagram.com/p/BGcKHy7TS3A/?tagged=stigseverinsen

Natasha Demkina

Táto Ruska má dar, aký sa často nevidí. Má röntgenové oči. Vidí do útrob ľudského tela a jej diagnózy sú často presnejšie ako do lekárov. Prišlo to z nenazdajky, keď mala 10 rokov a dostala víziu, po operácií slepého čreva a začala popisovať mamine telo. Objavili sa aj nejaké špekulácie a zle odhadnuté diagnózy pri testovaní, no nech už je pravda akákoľvek, má za sebou veľa úspešných diagnóz  a pomohla množstvu ľudí. Vyštudovala stomatológiu a pracuje v diagnostickom centre, ktoré spolupracuje presne s takýmito neobvyklými ľuďmi, ľudovými liečiteľmi a liečiteľmi tradičnej medicíny.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/diagn%C3%B3za-xray-hrudn%C3%ADk-p%C4%BE%C3%BAca-rebr%C3%A1-1476620/)

Dean Karnazes

Nezastaviteľný bežec z Kalifornie s obdivuhodnými výkonmi. Okrem zabehnutia maratónu na Južný pól, si spravil jednu peknú zbierku 50 maratónov za 50 dní v 50 štátoch. Dokonca nemá problém bežať aj 80 hodín v kuse. Presnejšie 80 hodín a 44 minút sa uňho rovná 350 míľam (563 km). Jeho telo zázračne vyplavuje kyselinu mliečnu, preto Dean nemáva kŕče ani svalovicu. Taktiež napísal knihy o behaní a zdravom životnom štýle.

vimeo.com (https://vimeo.com/tag:dean+karnazes)

Prahlad Jani

Indický Sádhu tvrdí, že od roku 1940 žije bez jedla a vody. K prežitiu mu stačí niekoľkohodinová meditácia. Žije v jaskyni a do rodnej dediny chodí raz ročne navštíviť príbuzných. Pre niektorých z nás, závislých od jedla je informácia, že bez neho dokážeme prežiť páru týždňov priam neuveriteľná, no bez vody je to maximálne 3 až 4 dni. Pri skúmaní ho zatvorili na 15 dní, nič nejedol, nepil a ani nevylučoval. Testy po experimente ukázali, že je všetko v poriadku, aj keď boli spochybňované.

Brian Shaw

A nakoniec tu máme najobľúbenejšiu kategóriu. Debaty o tom, kto je najsilnejší sú nekonečné, pretože vždy sa nájde niekto v niečom silnejší. Sila by sa mala posudzovať ako komplex. No a tento Američan zvládol mŕtvy ťah so 442,5 kilami. Je štvornásobným držiteľom titulu o najsilnejšieho muža, klobúk dole. Je to mohutný chlap, ktorý meria skoro dva metre a jedáva denne až 12 000 kalórií.

 

Zdroj: stephenwiltshire.co.uk, vitarian.sk, en.wikipedia.org, mysteriousfacts.comdailymail.co.uktelegraph.co.uken.wikipedia.org
Titulná fotka: pixabay.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť