Ľudia so superschopnosťami vážne existujú!

A nemyslíme tým schopnosť vstať cez víkend ešte pred obedom..


Supermanom, Batmanom či Spidermanom bolo každé druhé dieťa, keď sme sa ešte zvykli hrávať vonku pred bytovkou a nie s telefónmi v ruke. Časy minulé sú už dávno preč, no túžba byť výnimočný ostala a to hlavne mužom. Byť neviditeľný, keď sa začína hádka so ženou by bolo super, no v reále stačí supersila, keď treba otvoriť zavárané uhorky. Existujú však ľudia, ktorý oplývajú superschopnostiami o akých sa vám ani nesnívalo a to bez uhryznutia pavúkom, ožiarenia alebo nejakej inej záhadnej nehody.

Stephen Wiltshire

Tento génius má fotografickú pamäť. Je slávny vďaka tomu, že dokáže nakresliť panorámy miest na ktoré potrebuje len jedno pozretie. Dokáže presne namaľovať každý dom, ulicu, auto, či mačku ktorú svojou úžasnou hlavou zaznamenal. Bohužiaľ, niekde Pán Boh pridal, inde musel ubrať. Stephen trpí autizmom. Rozprávať sa naučil až v deviatich rokoch a cez kresby komunikoval s okolím. Za podpory svojho okolia vyštudoval výtvarné umenie na City & Guilds Art College, vydal páru kníh a otvoril si vlastnú galériu v Londýne. Pri kreslení počúva hudbu 70tych až 90tych rokov. Jeho najväčšie dielo je panoráma Tokia, ktoré má šírku až 10 metrov a kreslil ho 8 dní. Prv, však absolvoval krátky let vrtuľníkom. Podobne zvládol aj New York, Rím, Madrid, Dubaj a iné.

Posted by Stephen Wiltshire on Monday, October 31, 2016

Wim Hof

Ľadový muž z Holandska, nad ktorým krútia hlavami aj vedci a lekári. Svoje telo má maximálne pod kontrolou, hlavne teda si vie udržať prijateľnú telesnú teplotu za akýchkoľvek podmienok bez toho, aby nastalo podchladenie. Je až neuveriteľné, že tento muž si behá za polárnym kruhom v šortkách a naboso, prepláva vyše 60 metrov pod ľadom na jeden nádych, či vylezie na Mount Everest do výšky 7000 m.n.m bez kyslíkovej bomby, samozrejme opäť v šortkách. Zatiaľ drží 26 svetových rekordov a tohto roku navštívil aj Slovensko. Spravil si menšiu túru, navštívil aj Dobšinskú ľadovú jaskyňu a na festivale Ice Party predstavil aj svoju metódu, ktorá sa vyučuje všade po svete. Základom sú dychové cvičenia, tréning mysle a postupné vystavovanie sa chladu.

flickr.com (https://www.flickr.com/photos/djandywdotcom/30633844964)

Stig Severinsen

Dánsky aquaman, ba priam nadčlovek vydrží pod vodou až 22 minút. Taktiež ako Wim Hof si to pláva pod zamrznutými kryhami, no tento muž to dotiahol až na 78 metrov. Je štvornásobný majster sveta vo freedivingu a dvojnásobný držiteľ zápisov v Guinessovej knihe rekordov. Vyštudoval biológiu a už ako malé dieťa experimentoval v bazéne u rodičov. Mama musela byť isto veľmi šťastná. Samozrejme aj on napísal knihu a začal ľudí  učiť rôznym dychovým cvičeniam, ako zredukovať stres a o možnostiach prepojenia tela a mysle. Stigovo srdce dokáže biť len 40-timi údermi za minútu a aj to je dôkaz jeho nadpriemernosti.

Natasha Demkina

Táto Ruska má dar, aký sa často nevidí. Má röntgenové oči. Vidí do útrob ľudského tela a jej diagnózy sú často presnejšie ako do lekárov. Prišlo to z nenazdajky, keď mala 10 rokov a dostala víziu, po operácií slepého čreva a začala popisovať mamine telo. Objavili sa aj nejaké špekulácie a zle odhadnuté diagnózy pri testovaní, no nech už je pravda akákoľvek, má za sebou veľa úspešných diagnóz  a pomohla množstvu ľudí. Vyštudovala stomatológiu a pracuje v diagnostickom centre, ktoré spolupracuje presne s takýmito neobvyklými ľuďmi, ľudovými liečiteľmi a liečiteľmi tradičnej medicíny.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/diagn%C3%B3za-xray-hrudn%C3%ADk-p%C4%BE%C3%BAca-rebr%C3%A1-1476620/)

Dean Karnazes

Nezastaviteľný bežec z Kalifornie s obdivuhodnými výkonmi. Okrem zabehnutia maratónu na Južný pól, si spravil jednu peknú zbierku 50 maratónov za 50 dní v 50 štátoch. Dokonca nemá problém bežať aj 80 hodín v kuse. Presnejšie 80 hodín a 44 minút sa uňho rovná 350 míľam (563 km). Jeho telo zázračne vyplavuje kyselinu mliečnu, preto Dean nemáva kŕče ani svalovicu. Taktiež napísal knihy o behaní a zdravom životnom štýle.

vimeo.com (https://vimeo.com/tag:dean+karnazes)

Prahlad Jani

Indický Sádhu tvrdí, že od roku 1940 žije bez jedla a vody. K prežitiu mu stačí niekoľkohodinová meditácia. Žije v jaskyni a do rodnej dediny chodí raz ročne navštíviť príbuzných. Pre niektorých z nás, závislých od jedla je informácia, že bez neho dokážeme prežiť páru týždňov priam neuveriteľná, no bez vody je to maximálne 3 až 4 dni. Pri skúmaní ho zatvorili na 15 dní, nič nejedol, nepil a ani nevylučoval. Testy po experimente ukázali, že je všetko v poriadku, aj keď boli spochybňované.

This Holy Man hasn't eaten in over 75 years and it's been confirmed by Doctors ************What is the longest you have gone without a piece of food or a glass of water? A holy man in India claims that he has not eaten or drank anything for 75 years! Prahlad Jani is the 83-year old man who lives in a cave near Amba JI Temple without any kind of food or water since the age of 7. Why in the world would a man choose to not eat for such a long time, and how is he still alive? Mr. Jani claims that he has left his home at the age of seven searching for spiritual mystery when he was blessed by 3 Hindu goddesses."Although I walk 100 or 200 kilometres in the jungle, I never sweat and don’t feel tired or sleepy,’ he says. ‘I can meditate for three, eight or 12 hours — or even months." he says.No food? No water? Superhuman strength? One straitjacket for Mr Jani, please. It is, of course, more than tempting to dismiss this Hindu holy man and his claims as the stuff of absolute nonsense. Medical science tells us that human beings rarely survive more than a week without water, and a couple of months at most without food. To even suggest otherwise is ridiculous, and also potentially dangerous. Practitioners of extreme starvation diets can cause serious damage to their bodies, leading to death. And yet, despite all that is known, there is a growing bandwagon that says Mr Jani and his incredible claims should not be dismissed entirely out of hand.Doctors put him to the test. Ever since that blessing, Prahlad Jani claims that he has gained his sustenance from the nectar that filters down through a hole in his palate. A bunch of bogus, right? Maybe not.His claims were scientifically studied by a team of 30 specialists during three weeks of a variety of tests at a hospital.They took him into then Sterling Hospital in Ahmedabad, India. They put him under 24 hour observation in front of cameras and found out that he did not take any kind of food or water in the 15 days that he was in hospital. No food or water for half that time would be a sure death for anybody else. And he did not pass urine or stool either… Continue Reading in my next post…

A post shared by Hinduism For Life ( Shreem ) (@hinduism_for_life) on

Brian Shaw

A nakoniec tu máme najobľúbenejšiu kategóriu. Debaty o tom, kto je najsilnejší sú nekonečné, pretože vždy sa nájde niekto v niečom silnejší. Sila by sa mala posudzovať ako komplex. No a tento Američan zvládol mŕtvy ťah so 442,5 kilami. Je štvornásobným držiteľom titulu o najsilnejšieho muža, klobúk dole. Je to mohutný chlap, ktorý meria skoro dva metre a jedáva denne až 12 000 kalórií.

Happy Birthday to the G.O.A.T. @eddycoan #edcoan #goat #legend #shawstrength #begreat

A post shared by Brian Shaw (@shawstrength) on

 

Zdroj: stephenwiltshire.co.uk, vitarian.sk, en.wikipedia.org, mysteriousfacts.comdailymail.co.uktelegraph.co.uken.wikipedia.org
Titulná fotka: pixabay.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
72
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Ľudia so superschopnosťami vážne existujú!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME