Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

Ľudia sú fascinovaní „skrytou“ funkciou zošívačiek. Mnohí ju berú za samozrejmosť

TikTok objavil alternatívnu funkciu zošívačiek.


Jedným z prejavov ľudskej rozmanitosti a rôznorodosti je aj to, že nástroje, ktoré niekto pozná ako vlastnú dlaň, sú pre niekoho iného obrovskou neznámou. Ty vieš na počítači robiť, ázijskí detskí robotníci ho vedia zasa vyrobiť.

TikTok je ohúrený

Raz za čas sa na internete objaví fascinujúci príbeh o „skrytej“ funkcii nejakého všedného predmetu. Mnohí zostanú prekvapení, iní len krčia plecami a tento objav považujú za dobre známu vec. Takéhoto príbehu sa dočkala aj kancelárska zošívačka.

Na TikToku sa objavilo video od používateľky Kristamarie1982. S takmer 20-miliónmi zhliadnutí sa stalo virálnou senzáciou a medzi ľuďmi vzbudilo intenzívnu debatu. Krista totiž predviedla, že zošívačka disponuje alternatívnym režimom, ktorý necháva konce sponiek nasmerované od seba.

@kristamarie1982

Can someone explain what the point is 🤷🏻‍♀️ #innyoroutty #fyp #foryoupage #todayyearsold

♬ original sound – Krista Marie

V komentároch vidíme príspevky od ľudí, ktorí sú úprimne zaskočení a o tejto veci nemali tušenia. Ďalší sa priznávajú, že tento alternatívny mód im je dobre známy a objavili ho pri hraní sa so zošívačkou počas nudného dňa v kancelárii.

Na čo je to dobré?

Na mieste sú otázky ako? a na čo? Vo videu môžeme vidieť, že režim zošívačky sa dá prepínať otočením kovovej „nákovky“ (v angličtine sa používa slovo anvil) o 180 stupňov. Nie všetky zošívačky však touto funkciou disponujú a hlavne v radoch nových modelov je vzácnejšia.

Shutterstock
Shutterstock

Podľa Wikipedie sa alternatívny mód nazýva dočasným a slúži na zošitie papierov spôsobom, umožňujúcim jednoduchšie odstránenie sponky.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.