Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Ľudia v Rusku protestujú proti vojne prázdnymi transparentmi. Aj tak ich zatýka polícia

Na to, aby ich zadržali, stačí držať čistý papier.


Ruská invázia na Ukrajinu vyburcovala k odporu aj občiansku spoločnosť po celom svete. Mnohé protesty sa konali aj v samotnom Rusku. Režim Vladimira Putina však robí všetko pre to, aby tieto zhromaždenia potlačil. Súčasťou toho sú aj zatýkania a drakonické tresty. A ako píše portál LADbible, v Rusku už zatýkajú aj demonštrantov, ktorí protestujú s úplne prázdnymi transparentmi.

Nemajú na nich napísané žiadne protivojnové výzvy, ani výzvy na to, aby Putin vojnu zastavil. V rukách proste držia čisté papiere. Novinár Kevin Rothrock na Twitteri zdieľal video zo zásahu polície so slovami: „Polícia v Nižnom Novgorode zatkla demonštranta za protestovanie s prázdnym transparentom. Vitajte v Rusku v roku 2022.“

Podobných zadržaní postupne pribúda po celom Rusku. Polícia zatkla aj aktivistku Anastasiu Nikolajevu, ktorá protestovala proti vojne krátko po invázii. Tiež v rukách držala prázdny papier.

V iných prípadoch ľudia držali transparenty s nápismi, ktoré sa nijako nevzťahovali k prebiehajúcej vojne (na jednom bolo napríklad napísané „Dve slová“). Aj za to ich polícia zatkla. Rovnako tiež zadržala ženu, ktorá vojne na Ukrajine vyjadrila podporu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť