Ľudia vo vzťahu naozaj priberajú, vedci to potvrdili

Podľa štúdie však na tom slobodní ľudia nie sú oveľa lepšie.

Zdroj: Shutterstock

Určite si si už aj ty – možno dokonca aj na sebe – všimol, že ľudia vo vzťahoch zvyknú priberať. Viac času venujú svojmu partnerovi, a tak sa cvičenie posúva medzi priority, ktoré sú nižšie. Nahrádza ich chodenie na raňajky, obedíky, večere a ležanie pred Netflixom, počas ktorého, samozrejme, niečo vyžierate.

Väčšina z nás už dávno tušila, že ľudia majú vo vzťahu tendenciu priberať. Tentoraz to však potvrdili aj vedecké štúdie, napísal o tom magazín NewScientist.

Ľudia, ktorí sú sami, majú tendenciu žiť zdravšie

Stephanie Schoeppe z jednej z austrálskych univerzít vytvorila štúdiu, v ktorej pozorovala 15 000 dobrovoľníkov, aby zistila, či ľudia vo vzťahu naozaj priberajú. Dáta k štúdii zbierala desať rokov, čo je rozhodne dosť dlhá doba na zistenie smerodajných záverov.

Stephanie sa vyjadrila, že hlavný dôvod, pre ktorý ľudia začnú vo vzťahu priberať, je ten, že nemajú potrebu sa o seba starať tak, aby niekoho zaujali, keďže už svojho partnera majú.

Wiktor Karkocha, Unsplash

Akonáhle človek, ktorý je vo vzťahu, prestane mať potrebu byť príťažlivý, aby niekoho zbalil, nerobí mu problém jesť viac, prípadne jesť jedlá, ktoré majú vysoký obsah tukov alebo cukrov. Štúdie naozaj potvrdili, že sa to všetko začína tými romantickými večerami a ležaním na gauči s pukancami medzi vami.

Ukázalo sa však, že páriky jedia viac zeleniny a ovocia, dokonca sa vyhýbajú alkoholu a cigaretám. Ich priberanie je podľa štúdií spôsobené tým, že spolu jedia viacero typov kalorických jedál.

Láska ide cez žalúdok

Je bežné, že páriky chodia na rande, kde trávia čas často práve jedením. Čím viac spolu páriky randia, tým viac aj jedia. Vedkyňa dokonca upozorňuje, že páry, ktoré majú deti, majú tendenciu dojedať jedlá svojich detí, čo má za dôsledok ich priberanie.

Ani slobodní ľudia na tom nie sú najlepšie

Ukázalo sa však, že ani ľudia, ktorí sú sami, nie sú úplne fit. Výskum ukázal, že slobodní ľudia a páry cvičia v priemere rovnako. Ak vo vzťahu priberáte, môže to byť spôsobené aj tým, že vás tá druhá osoba ovplyvňuje svojimi negatívnymi návykmi. Vaša polovička môže byť vaším priateľom, ale aj nepriateľom, a veda dokazuje, že to môže byť naozaj vážne.

John Schnobrich, unsplash.com

Takže namiesto vylihovania pred filmom s čipsami v ruke, by ste mohli radšej ísť na prechádzku. Vzťahy majú byť predsa o tom, aby ste obaja rástli, no nie do šírky.

Zdroj: newscientist

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zavreté psie salóny spôsobili podivné účesy psíkov vytvorené ich majiteľmi


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME